inselata

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

pai ti s-au tot spus pareri; mai spune si tu cum si cand ai de gand sa inchei telenovela asta!

ca lucrurile nu se vor indrepta de la sine...



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

asta e sclavie,nu casnicie!eu una nu as putea trai in asemenea conditii,iar faze de genul,,iti iau copilul,,si altele de acest gen sunt doar niste amenintari.nici eu nu lucrez,dar cand a fost vb. de o cosmetica,o haina,un parfum bun.....nu s-a comentat.
am avut si eu o prietena in situatia ta.el mare magnat.ea......ani de zile fara servici(ptr.ca domnul prefera sa stea acasa)la fel amenintari de genul ,,ca-ti iau copilul,,ca nu ai sa ai nici dupa ce sa bei apa,,blablabla....o teroriza psihic.la urmatoatrea amenintare din partea lui cu ,,copilul ramane la mine,,,ea ia pus copilul in brate spunandu-i,,poftim!ca doar nu m-ai luat cu copil,,.a iesit si s-a dus la politie.a dat o declaratie precum ca el a dat-o afara din casa(e adevarat ca a mintit),nu a putut sa-si ia si copilul si ca nu paraseste domiciliul de buna voie.a scris adresa unde poate fi gasita(adresa parintilor ei).in final copilul e la ea,intre timp si-a gasit si un servici................a venit domnul singurel si ia adus copilul.el angajase o bona,dar bona nu statea 24 din 24 cu copilul si in situatia asta el era cam ingradit.

dupa cum a scris si HERRA ,, pai ti s-au tot spus pareri; mai spune si tu cum si cand ai de gand sa inchei telenovela asta!,,....tu ai venit si ai scris doar episoade din viata voastra,fara sa spui la ce te-ai cam gandit sa faci.fara suparare,dar mie mi se pare ca tu singura te complaci in situatia asta.

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyra spune:

de foarte mult timp nu prea mai pot dormi gandindu-ma la ce sa fac.
pana la urma imi fac bagajelul si plec la mama.cred ca sunt in stare sa ma descurc cumva...iar el daca nu se schimba asta e.eu m-am straduit 6 ani sa-l schimb dar degeaba.

cred ca m-am complacut in situatia asta,aveti dreptate. m-am hotarat si de data asta nu mai dau inapoi.

revin cu amanunte.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Amyra, daca ai rezistat pana acum, mai rezista o luna , doua pana iti faci o rezerva de bani, o sa ai nevoie pentru procesul de stabilire a pensiei alimentare. El a recunoscut copilul?
Eu zic sa nu mai ai discutii in contradictoriu cu el, poarta-te ca si cum ai fi singura in casa, doar cu copilul, astfel vei avea si tu liniste.
Procesul il poti deschide oricand si se judeca foarte repede. Gandeste-te ca un sfert din venitul lui va va ajunge pana iti vei gasi un job.
Succes! Si nu mai accepta umilinta asta...

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

AMYRA iubita capul sus si drept inainte.Gindestete ca esti tinara ,ai un copil de crescut si toata viata inainte.Sa sti ca bine spune proverbul<<<UN SUT IN....UN PAS INAINTE>>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyra spune:

multumesc!!!!!!!!!!!


da antonio este pe numele lui.as vrea sa plec acum....inca o luna ar insemna sa plec de sarbatori...si cred ca ar face mare scandal....


asa ca astept momentul oportun si plec la mama.


va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Mai fata, nu imi vine sa cred ce povestesti tu aici. Din cate am inteles eu tu erai servitoare in casa aia. Nu tu serviciu, nu tu prietene doar gospodarie si copil. Nu ai stiut sa te impui in fata lui si sa ai o anume independeta financiara si emotionala.
Sfatul meu e sa pleci cat mai repede, si sa iti gasesti un serviciu. Traieste-ti viata pentru ca e foarte scurta si o sa ajungi sa ai regrete mai tarziu.
Bafta multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Amyra iti urmaresc subiectul de mult si imi pare rau prin ce treci,sfaturi nu pot sa-ti dau ca nu sunt in situatia ta, dar stiu bine si citesc in postarile tale ca sti cam ce ai de facut.....
Nopi putem sa-ti oferim numai confortul si suportul moral.
Capul sus si ai grija de tine si de baiat esti tinara ,frumoasa muncitoare deci este pierderea lui nu a ta, faza cu pustoaica o sa mai tina o luna ,doua si va veni plangand la usa ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

amyra si eu sunt curioasa cum o sa rezolvi problema. sa ne mai spui ce ai hotarat.

lui antonio cumintelul

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE
www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete1 www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete2
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyra spune:

Buna tuturor!trebuie sa va dau o veste...nu mai stau cu idiotul.m-am mutat cu mama,acum imi caut de munca si sunt extraordinar de fericita si linistita...mai vine in vizita pe la baiat si plange pe la usi dar degeaba!


imi voi reface viata nu neaparat alaturi de alt barbat ci de familia mea...


va multumesc pentru sprijinul acordat...fara voi nu cred ca reuseam sa imi iau inima in dinti....


antonio se face mare...pe zi ce trece descopera cate ceva...si imi zice MAMA....sunt foarte fericita....

va sarut

Mergi la inceput