Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

E subiect mare de tot cu soacre, la "Prieteni dintotdeauna". Acolo sa vezi liste!



acolo se discuta orice numai despre soacre nu.
topicul de fata e mai bun. mai la obiect,asa!



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Voi mi-ati speriat soacrele!!!!!!!!!!!!!! ce ma amuza nici una nu are curaj sa spuna nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

pai acolo a mea e in topul celor 5 soacre rele, cu toate ca ar merita locul 1 la rautate, invidie, nesimtire, etccc
ce sa va spun, ca e o scorpie de femeie, si de citit citeste cam tot ce scriu.
a ba i-a spus si sotului ca o vorbesc de rau.A aflat de la niste "binevoitoare doamne" de la targu mures, care nu au ezitat sa o instiinteze de ce scrie nora despre ea, si i-a spus sotului, pe care nu prea il intereseaza oricum ce scriu eu si unde.Si daca nu ar fii fost adevarat ce am scris nu ar deranja-o, mai ales ca toata lumea crede ca cea rea sunt eu, ea pare o doamna foarte simpatica, cu altii, cu mine deloc
oricum, mi egal de ea si de restul clanului, si am sa fac ce vreau in viata asta, ca nu eimi comanda mie nimeni, cu atat mai putin ea, care nu mi-a dat nimic niciodata, adica nu mie , ci coplilului ei.Vreau sa va spun ca am adus-o in spania pe banii nostri, o luna, aveam casa noua cumparata, dar nu ar fii adus un prosop macar cadou, ce sa mai zic de altceva.Si ce pretentii avea doamna, plimbari, cumparaturi,plaja,etc.
Dar e ultima data cand mai vinecel putin nu pe banii mei si in casa mea.Iar nepotii ii va vedea in poze, ca aici nu o aduc sa ii vada, asta clar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Soacra mea nu a fost femeie rea , pe mine ma enerva sor-sa se pune???? mai rau ca o soacra
Avea si ea doi baieti dar nu erau casatoriti pe vremea aia si tare ii mai baga la soacra-ma idei ciudate in cap noroc ca ea nu le prea baga in seama ca stia ce scorpie este.
Mai fetelor i-a dat dumnezeu o nora zilnic era ...... la ele in casa.
A doua saraca nu a rezistat si s-a despartit, tare rau mi-a parut pt ea.Dar cu asa cumnata si asa soacra si eu plecam in lumea mare.
Dupa partidele de pana si soacra-mea zicea ca i-a dat dumnezeu o nora dupa suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Oooooo, ce-mi place subiectul!Pot sa ma plang si eu de "sfanta" de soacra-mea?
Mata blanda... 6 ani de zile in fata ma aproba si in spate ii baga lu, fiu-so prostii in cap. Ea "intelectuala" umbla numai cu subtilitati, ma luat de tampita.Pana sa nasc de cate ori mergeam in vizita (si asta in fiecare duminica la masa)imi arata ziarul ca cica "a mai aparut un post bun". Cand am ramas gravida mi-a dat exemplu pe una care cica "nesimtita a facut un copil si are pretentii sa-i treaca socrii casa pe nume" Dupa ce am nascut nici nu mi s-a vindecat cusatura ca ea ma intreba cat am de gand sa raman in concediu de maternitate. Si la putoarea de fiu-so ii da tot sfaturi bune"dormi copilu' mamii, nu te obosi prea mult ca tu ai probleme cu spatele si nu ai voie sa faci efort". Auzi draga incerca sa-i asigure progeniturii ei un trai bun pe spatele meu. E,lasa ca i-am copt-o eu.
Oricum, acum nu mai suntem in relatii bune si i-am spus cam tot ce am pe suflet... As mai avea vreo cateva chestii sa-i spun ... poate vine si ziua aia. Abia astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Mai nu toate socrele sint rele. A mea e odraguta si ne intelegem excelent, nu vine neanuntata niciodata si de fapt nu vine mai des de 3-4 ori pe an desi sta aproape dar ne vedem sapataminal fiindca i-mi creste copilul.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Liliana, asa ar fi normal... deci sa nu se bage in relatiile dintre soti, mai bine sa ajute decat sa puna bete-n roate, daca tot are ceva energie in plus. Nu-i nimic daca nu ajuta, dar sa nici nu comenteze cum e la noi in casa.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Fetelor, sa nu-mi spuneti ca ati fugit toate de aici si v-ati impacat cu soacrele?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu nu am net acasadar am sa va scriu mai multe maine
o duminica frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

quote:
Originally posted by Siminaf

E subiect mare de tot cu soacre, la "Prieteni dintotdeauna". Acolo sa vezi liste!



acolo se discuta orice numai despre soacre nu.
topicul de fata e mai bun. mai la obiect,asa!



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun











ASA E!

10+

Mergi la inceput