Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Cristimapai daca citesti carti nu e musai sa-ti si intre ceva in cap.....
e un fel..... de mai multe combinatii:
-citesti si intelegi
-citesti si nu intelegi nimic
-nu citesti si intelegi
-nu citesti si nici nu intelegi

e vorba si de caracterul fiecaruia,in final!si daca un om mai pune mana pe o carte are ceva sanse sa invete cate ceva....
parerea mea!
sigur ca nu e o regula generala de nici un fel si nici faptul ca bunica cu scoala e mai scortoasa se aplica automat tuturor!



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Violeta , multumesc pentru tipsul cu "uitatul" cartii .La asta nu m-am gandit!Iar pentru floarea de magnolie , iti multumesc.Desi eu tot mai astept semnatura ta(la intelegere).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

unde trebuie sa semnez?...ca vin acu'.....

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

semnez si eu:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Persis spune:

Anca, cateva lucruri vreau sa-ti spun. Nu fac supozitii false, interpretez lucrurile pe care le spui tu, asa se deduce din ce spui, ca ai relatii bune cu toata lumea. Ca daca ne spui noua, ce si cum cu educatia, vorbesti din experianta??!! NU??? Si apoi si eu m-am purtat ca o doamna cu soacra, cand nu s-a mai putut, i-am spus ce am avut de spus dar apoi am avut intelepciune sa refac relatia. Deci nu esti numai tu o doamna!!! Si inca o data iti spun, te contrazici singura in ce spui!!!! Cu riscul de a ma repeta, cred ca esti mare "mestera " la vorba si trufasa pe deasupra. Tonul tau imi zgarie urechea. Daca nu esti exemplu intr-un anumit sens, cel mai bine sa nu dai sfaturi la altii. Cum spunea aseara sotul meu, care era langa mine si citea ce se scrie pe aici:"dupa roadele lor, ii cunosti pe oameni!!" Remarca ta cum ca voi fi o soacra.... nu-si are locul, ca nu ma cunosti, dar pt tine iti spun ca voi fi o soacra super, ca sunt prietena cu copii mei si le dau exemplu prin viata noastra de familie!
Si nu uita ce spune Biblia, "mandria merge inaintea caderii , iar trufia inaintea pieirii" si "ce seamana omul, aceea va secera"!!!
Mi-a placut mult atitudinea Karinei Bianca!!! (sper ca nu am gresit numele!). Pana la urma topicul a fost deschis pt a spune fiecare despre soacra ei, ca e buna, ca e rea, dar s-a dat in altceva si in afara subietului.
Si eu chiar am incheiat-o cu intrarea mea aici, pe topicul asta!!!
Sanatate si fiti fericite.
Persis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare,
mai de ce nu facem un top al soacrelor, sa vedem care e mai rea
a mea o vreau pe primul loc la rautate, ca nu are asemanare
revin cu amanunte.
Si eu ma gandeam sa ii fac cadou codul bunelor maniere, dar nu citeste, adica de cand o stiu de 9 ani nu am auzit sau sa fii vazut sa citeasca o carte, si e cadru didactic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Draga Olim, dar exista un topic al soacrelor! Insa in afara de Lemoni care e soacra in devenire, nu e nici o soacra:))))
Asteptam amanunte! Poate si soacra ta e ca si a mea... se ascunde si asa citeste ca doar n-a vazut-o nimeni citind:))))

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

soacra-mea citeste!
subtitrarea la telenovele!



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

E subiect mare de tot cu soacre, la "Prieteni dintotdeauna". Acolo sa vezi liste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by Persis
cred ca esti mare "mestera " la vorba si trufasa pe deasupra. Tonul tau imi zgarie urechea.


Hahahahaha! Tre' sa recunosc ca asta m-a facut K.O. Nu ma asteptam la acest calificativ.

Draga doamna Manglutescu Persida, imi pare rau ca v-am dezamagit profund si-mi cer scuze.
Pe aceeasi cale, tin sa va spun ca ... sint orice numai nu "trufasa". Daca m-ati cunoaste personal, ati ramine surprinsa ce fata de gashca sint, plina de viata si mistocara.
Ca si in precedentul meu mesaj adresat dvs., revin cu doleanta urmatoare: nu mai faceti supozitii aiurea, scumpa doamna. Va rog din suflet! Atita timp cit nu sinteti sigura 100% de un lucru, va implor, rog in genunchi, etc, nu mai faceti afirmatii nefondate. Pleeeeaaaseee!

Cu stringerile de miini de rigoare,
Anca

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.

Mergi la inceput