Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Ma reintorc - ca am uitat sa va scriu o glumita;
O mama are 2 copii: fata si baiat. Cresc copii mari si se casatoresc. Mama lor povesteste:
- Vai tu, fata mea asa bine a nimerit! A luat un baiat harnic si bun - nemaipomenit! Pana si cafeaua i-o aduce dimineata la pat!... Dar baiatul meu... saracul... Vai de capul lui... Si-a luat una lenesa rau... Of-of-of... Pana si cafeaua i-o aduce dimineata la pat!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

Pe mine ma enerveaza soacra mea ca la orice vorba care o discuta cu cineva cai sot cai fisu ca sunt eu o baga pe aia ...eu sunt sefa ... dar ia stie a cui sefa ca a mea in nicun caz


http://community.webshots.com/user/danyyyyy39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaaaaa spune:

LORELAI buna gluma


http://community.webshots.com/user/danyyyyy39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Lorelai , nu prea stiu pentru ce imi multumesti , dar sa-ti spun si eu o gluma : Se intalnesc 2 prietene la intalnirea de 30 de ani de la terminarea liceului . Una dintre ele , cu 2 copii dupa ea. Cel mare , de aprox. 3,5 ani , in brate , iar cel mic , de aprox. 1,5 ani , pe jos , tinandu-se de fusta ei , sa nu pice pe jos . Prietena o intreaba: draga , da' de ce-l tii pe asta mare in brate , care poate sa mearga singur pe jos , iar amaratu' asta mic se taraste pe jos , dupa tine? La care cealalta raspunde: Pai , draga , asta mic e al lui nora-mea , iar asta din brate e al lui fiica-mea! HI , HI , HI!Bancul asta i se potriveste si lui soacra-mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by magnolia

Draga Lorelai , nu prea stiu pentru ce imi multumesti , dar sa-ti spun si eu o gluma : Se intalnesc 2 prietene la intalnirea de 30 de ani de la terminarea liceului . Una dintre ele , cu 2 copii dupa ea. Cel mare , de aprox. 3,5 ani , in brate , iar cel mic , de aprox. 1,5 ani , pe jos , tinandu-se de fusta ei , sa nu pice pe jos . Prietena o intreaba: draga , da' de ce-l tii pe asta mare in brate , care poate sa mearga singur pe jos , iar amaratu' asta mic se taraste pe jos , dupa tine? La care cealalta raspunde: Pai , draga , asta mic e al lui nora-mea , iar asta din brate e al lui fiica-mea! HI , HI , HI!Bancul asta i se potriveste si lui soacra-mea!



Asta se potriveste vorbei ca mama e sigura, dar tatal.... cine stie cine poate fi, nu?! Pe principiul asta m-a jignit si soacra-mea. Probabil ca reflectia propriilor actiuni si greseli o rasfringea si asupra mea. Numai ca nu stia cu cine vorbeste. Cind i-am zis ca doar 2 barbati am avut la viata mea, si aia au fost pe rind sotii mei (eu sint la a doua casatorie), a facut o fatzaaaaa......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Siminaf , eu nu cred ca trebuie sa-i dai explicatii soacrei despre cati barbati au fost in viata ta . In primul rand , pentru ca nu e traba ei , apoi , nici tu nu ai intrebat-o cati au fost in viata ei . Daca ea nu-ti dezvaluie secretul , tu ce obligatie ai? Ca ea , pentru tine , este o straina , ( si e mai bine asa!) Iar la faza cu copiii , de exemplu , ai mei , seamana f. bine cu sotul si cu familia ei , au chiar si aceeasi grupa de sange , dar tot ai cumnata-mii sunt mai dragi!Pe mine ma doare in cot , ca EU sunt mama lor , si ei trebuie sa se simta iubiti de MINE!- ceea ce se si intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Soacrele noastre in loc de un forum al lor ar merita o naveta spatiala care le-ar duce pe Luna... si le-ar lasa acolo

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Eu , una , sunt de acord! Mai vrea cineva sa-si inscrie soacra in calatoria iterstelara? Locurile sunt limitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Corectare: calatorie interstelara.Daca se poate , chiar in alta galaxie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada2001us spune:

Atunci eu trag concluzia ca am o soacra super,mai ales ca eu sunt a doua nora,si am un copil din casatoria anterioara,ne iubeste pe amindoua,si ne da tot ce are mai mult ca la ficiorul ei,si de julte ori sotul meu ii spune ca este nedreapta si tine mai mult cu mine,multam domnului.

Mergi la inceput