Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Soacra !!!

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 31

lorelaim

2375 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorelaim un Mesaj Privat
Ma reintorc - ca am uitat sa va scriu o glumita;
O mama are 2 copii: fata si baiat. Cresc copii mari si se casatoresc. Mama lor povesteste:
- Vai tu, fata mea asa bine a nimerit! A luat un baiat harnic si bun - nemaipomenit! Pana si cafeaua i-o aduce dimineata la pat!... Dar baiatul meu... saracul... Vai de capul lui... Si-a luat una lenesa rau... Of-of-of... Pana si cafeaua i-o aduce dimineata la pat!...
Mergi la inceput
danielaaaaa
danielaaaaa

195 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielaaaaa un Mesaj Privat
Pe mine ma enerveaza soacra mea ca la orice vorba care o discuta cu cineva cai sot cai fisu ca sunt eu o baga pe aia ...eu sunt sefa ... dar ia stie a cui sefa ca a mea in nicun caz

http://community.webshots.com/user/danyyyyy39
Mergi la inceput
danielaaaaa
danielaaaaa

195 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielaaaaa un Mesaj Privat
LORELAI buna gluma

http://community.webshots.com/user/danyyyyy39
Mergi la inceput
magnolia
magnolia

397 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite magnolia un Mesaj Privat
Draga Lorelai , nu prea stiu pentru ce imi multumesti , dar sa-ti spun si eu o gluma : Se intalnesc 2 prietene la intalnirea de 30 de ani de la terminarea liceului . Una dintre ele , cu 2 copii dupa ea. Cel mare , de aprox. 3,5 ani , in brate , iar cel mic , de aprox. 1,5 ani , pe jos , tinandu-se de fusta ei , sa nu pice pe jos . Prietena o intreaba: draga , da' de ce-l tii pe asta mare in brate , care poate sa mearga singur pe jos , iar amaratu' asta mic se taraste pe jos , dupa tine? La care cealalta raspunde: Pai , draga , asta mic e al lui nora-mea , iar asta din brate e al lui fiica-mea! HI , HI , HI!Bancul asta i se potriveste si lui soacra-mea!
Mergi la inceput
Siminaf
Siminaf

5399 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSiminaf Adauga semn de carte la raspuns Trimite Siminaf un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by magnolia

Draga Lorelai , nu prea stiu pentru ce imi multumesti , dar sa-ti spun si eu o gluma : Se intalnesc 2 prietene la intalnirea de 30 de ani de la terminarea liceului . Una dintre ele , cu 2 copii dupa ea. Cel mare , de aprox. 3,5 ani , in brate , iar cel mic , de aprox. 1,5 ani , pe jos , tinandu-se de fusta ei , sa nu pice pe jos . Prietena o intreaba: draga , da' de ce-l tii pe asta mare in brate , care poate sa mearga singur pe jos , iar amaratu' asta mic se taraste pe jos , dupa tine? La care cealalta raspunde: Pai , draga , asta mic e al lui nora-mea , iar asta din brate e al lui fiica-mea! HI , HI , HI!Bancul asta i se potriveste si lui soacra-mea!

Asta se potriveste vorbei ca mama e sigura, dar tatal.... cine stie cine poate fi, nu?! Pe principiul asta m-a jignit si soacra-mea. Probabil ca reflectia propriilor actiuni si greseli o rasfringea si asupra mea. Numai ca nu stia cu cine vorbeste. Cind i-am zis ca doar 2 barbati am avut la viata mea, si aia au fost pe rind sotii mei (eu sint la a doua casatorie), a facut o fatzaaaaa......
Mergi la inceput
magnolia
magnolia

397 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite magnolia un Mesaj Privat
Draga Siminaf , eu nu cred ca trebuie sa-i dai explicatii soacrei despre cati barbati au fost in viata ta . In primul rand , pentru ca nu e traba ei , apoi , nici tu nu ai intrebat-o cati au fost in viata ei . Daca ea nu-ti dezvaluie secretul , tu ce obligatie ai? Ca ea , pentru tine , este o straina , ( si e mai bine asa!) Iar la faza cu copiii , de exemplu , ai mei , seamana f. bine cu sotul si cu familia ei , au chiar si aceeasi grupa de sange , dar tot ai cumnata-mii sunt mai dragi!Pe mine ma doare in cot , ca EU sunt mama lor , si ei trebuie sa se simta iubiti de MINE!- ceea ce se si intampla.
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Soacrele noastre in loc de un forum al lor ar merita o naveta spatiala care le-ar duce pe Luna... si le-ar lasa acolo

ex- gabibarta
Mergi la inceput
magnolia
magnolia

397 Mesaje
Eu , una , sunt de acord! Mai vrea cineva sa-si inscrie soacra in calatoria iterstelara? Locurile sunt limitate!
Mergi la inceput
magnolia
magnolia

397 Mesaje
Corectare: calatorie interstelara.Daca se poate , chiar in alta galaxie.
Mergi la inceput
mada2001us
mada2001us

60 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj AOL luimada2001us   Adauga semn de carte la raspuns Trimite mada2001us un Mesaj Privat
Atunci eu trag concluzia ca am o soacra super,mai ales ca eu sunt a doua nora,si am un copil din casatoria anterioara,ne iubeste pe amindoua,si ne da tot ce are mai mult ca la ficiorul ei,si de julte ori sotul meu ii spune ca este nedreapta si tine mai mult cu mine,multam domnului.
Mergi la inceput
Pag. din 31 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com