Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Luna1 esti tare rau

Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

dragelor eu am o soacra de cosmar. scorpie este putin zis. e ingrozitoare si ma uraste din tot sufletul. oricum nu ma interseseaza pt ca nu mai stau cu ea asa ca din partea mea sa faca spume la gura ca berea rece pe masa..............
eu am alta problema : as vrea sa stiu cine a inventat apelativul asta de MAMA SOACRA. cum adica mama socra? cum poate o minte sanatoasa sa asocieze aceste 2 cuvinte????????? mama care e cea mai buna fiinta din lume si soacra care e ..........sa nu mai zic ca va supatai pe limbaj vulgar.

uite o chestie superrr: stiti ce rezulta daca amesteci cuvintele din MOTHER IN LAW????????????????????????
WOMAN HITLER...................HEHEHEHE tare de tot

mihaela
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mychydutza/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

oare ele vorbesc la fel de urit depre voi pe forumul soacrelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

miau-miau m-am tavalit de ras. Mi-am imaginat threaduri de genul "cum mi-a distrus nemernica fiul" sau "tehnici utile de inlaturarea norei din peisaj" sau "cum depasim momentul nuntii fiului" sau "cum conducem din umbra gospodaria fiului insurat - sfaturi practice"

on-topic: de cele mai multe ori problema nu e soacra ci sotul. Am citit aici ca dupa nunta un sot s-a dus o saptamana la mama - incredibil.

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by miau-miau

oare ele vorbesc la fel de urit depre voi pe forumul soacrelor?



NU CRED!!! de obicei forumurile au sisteme anti-virus instalate si care functioneaza

daca s-a inteles ce-am vrut sa spun

apropo de soacrs, ma intreb daka s-a suparat ca nu am sunat-o de ziua ei?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Annie 80 -Sincer , nu cred ca s-a suparat! Abia i-ai dat satisfactia sa te povesteasca la toate cunostintele , rudele , vecinii , vanzatoarea de la paine , doamna cu ziarele , gradinarul , furnizorul de carne , morarul , cofetareasa , florareasa , femeia de serviciu care face curatenie pe scara , postasul care-i aduce pensia , functionara de la posta , taxatoarea din autobuz , casiera de la Electrica , vanzatoarele de legume din piata etc. Acum , toti acestia au aflat deja ce soacra buna este ea , si ce nora rea esti tu! Cred ca-ti dai seama , ca , datorita tie , jubileaza!Asa ca nu-ti face probleme prea mari , ca tu , de fapt , i-ai facut , fara sa vrei , o bucurie!. Cu drag , magnolia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by miau-miau

oare ele vorbesc la fel de urit depre voi pe forumul soacrelor?





Miau-miau nu ele vorbesc urat prin parcuri prin tari straine. Sa va spun faza:

Anul asta ma treateaza al meu sot cu un weekend la Roma prin aprilie. Si cum stim cu totii Roma e plina de romani. Mergem, vedem Coloseumul, apoi ne relocam intr-un parc din apropiere sa stam pe iarba cu burta la soare ca era o vreme superba (iar noi veneam de la ploi si friguri).

In stanga romani, in dreapta romani (tineri si frumosi) si cum stateam eu asa i8ntinsa pe spate cu ochii inchisi si ascultam limba materna de imi venea sa ma duc sa-i pup de dor (insa am zis ca o sa creada ca sunt cu capul ) aud iar grai mioritic de undeva din directia capului meu. Insa avea o rezonanta d'aia de tzatze mioritice. Discutie (erau vreo 4 glascioare): "si vine fiu-miu acasa de la servici obosit rupt, si intarziase cu baietii la o bere ca saracu' s-a saturat de munca numai el duce tot greul. Si intra el pe usa si nevasta-sa il ia la intrebari ca unde a fost de vine la ora asta. El nu-i raspunde ca vroia sa evite scandalul saracu'. Ea spala vasele si da cu o farfurie de pamant. Fiu-miu cand vede ce a facut nesimtita ii trage una peste ochii de a vazut aia stele verzi. Pai ce e aia sa dai cu farfurii de pamant, auzi?!! Eh si de atunci s-a potolit nenoricita sa vezi ce il astepta cu masa pusa, mancarea calda asa cum trebuie."
Tzatzele celelalte o aprobau binenteles. Cand m-am ridicat m-am uitat si eu mai bine sa vad cine e asa mandra de isprava lui fiu-su: soacre frate, d'alea neaose bune de batut si pus apoi sare pe rana.
Asa ca...au si ele forumul lor.

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by magnolia

Annie 80 -Sincer , nu cred ca s-a suparat! Abia i-ai dat satisfactia sa te povesteasca la toate cunostintele , rudele , vecinii , vanzatoarea de la paine , doamna cu ziarele , gradinarul , furnizorul de carne , morarul , cofetareasa , florareasa , femeia de serviciu care face curatenie pe scara , postasul care-i aduce pensia , functionara de la posta , taxatoarea din autobuz , casiera de la Electrica , vanzatoarele de legume din piata etc. Acum , toti acestia au aflat deja ce soacra buna este ea , si ce nora rea esti tu! Cred ca-ti dai seama , ca , datorita tie , jubileaza!Asa ca nu-ti face probleme prea mari , ca tu , de fapt , i-ai facut , fara sa vrei , o bucurie!. Cu drag , magnolia.






www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Yo cred ca mamele care au avut numai baieti,au tertipurile lor..nu toate, e adevarat..iar asta cu imbolnavirea e standard..cer,domle atentie precum copii mici(sau am fost prea amabila facind aceasta comparatie?!)..de la aruncatul pe jos,pina la internarea in spital..si chiar daca dr nu-i gasesc nika,de vina e tot medicina saraca ,ca deh "nici dr nu stiu ce am"..adica victimizare totala..
Iar de santajul emotional sa nu mai vorbesc..."ca maine poimaine mor si..."ca mi's tare bolnava si nu-mi ajunge pensia de medicamente(chiar daca tratamentul ei se limiteaza doar la pastile pt memorie,calciu si vitamine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Magnolia multumesc!
Luna1 - da intr-adevar asta este tactica: in ochii sotului tu esti idealul de femeie (nici nu-si putea dori mai mult) iar... soacra ta este un adevarat "monstru" de rautate, egoism, etc...
Va doresc tuturor casnicii fericite - alaturi de soti iubitori!
Lorelai

Mergi la inceput