Culoare

Culoare | Autor: tlaura

Link direct la acest mesaj

Am incercat de multe ori, atunci cand scriu un text, sa colorez un cuvant cu rosu de exemplu. Sau chiar sa-l boldez. Si nu merge de nici un fel. Cum se procedeaza?
Vad ca sunt optiunile sus, dar nu imi iese deloc.
Va multumesc pentru raspuns!

www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Laura,

Cind apesi pe B pentru a introduce un text boldat, iti apare pe foaie o litera b incadrata intre 2 paranteze patrate si "/b" incadrat si el intre doua paranteze patrate. Textul pe care vrei sa-l boldezi trebuie introdus intre "b]" si "[/b".
La fel si cu toate celelalte forme de formatare a textului - marime, culoare sau tip de caracter.

Succes!

Sivi - mami de doua printzese
Shirly (12.09.1999) & Danielle (27.03.2003)
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Pentru rosu, de exemplu, scrii textul intre [ red ] si [ /red ](fara pauze intre paranteze). Iese asa.
Daca vrei boldat, pui intre [ b ] si [ /b ] (fara pauze intre paranteze). Iese asa.
Daca vrei si colorat si boldat in acelasi timp, pui ambele perechi de paranteze [ b ][ red ] ... [ /red ][ /b ] (fara pauze intre paranteze) . Si iese asa.



Gabitza si nazdravanul Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cel mai simplu, selectezi textul care te intereseaza dupa care faci setarile respective. Apar optiunile deasupra textului din fereastra in care scrii.
Bafta!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

mamaaa, Nana, ce simplu este asa cum spui tu!
Si eu care ma chinuiam sa le tastes pe toate... Dar cred ca asta este de fapt boala de programator

Merci!

Sivi - mami de doua printzese
Shirly (12.09.1999) & Danielle (27.03.2003)
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by silvana.ady

mamaaa, Nana, ce simplu este asa cum spui tu!
Si eu care ma chinuiam sa le tastes pe toate... Dar cred ca asta este de fapt boala de programator

Merci!

Sivi - mami de doua printzese
Shirly (12.09.1999) & Danielle (27.03.2003)
Poze mai vechi si mai noi




Cu multa placere!



Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Hai sa incerc cum ati spus; pe rand: test


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Multumesc mult fetelor! De un an tot incerc, am zis sa nu intreb ca sa ma fac de ras, dar tot la mana voastra am ajuns!
Eu selectam culoarea, sau boldul, dupa care scriam cuvantul. Nu stiam ca trebuie incadrat intre ele!
Inca o data va multumesc!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Cel mai simplu, selectezi textul care te intereseaza dupa care faci setarile respective. Apar optiunile deasupra textului din fereastra in care scrii.
Bafta!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!




A se nota ca metoda nu functioneaza cu Mozilla Firefox (corectati-ma daca gresesc). S-a mai mentionat problema, mai exact apasatul pe U, sau B, sau ce mai e pe acolo introduce tag-urile corespunzatoare (de exemplu [ b ][ /b ]) la sfarsitul textului.

Pe mine nu ma deranjeaza deloc chestia asta, ca sufar de aceleasi boli de programator .


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

test
test[/red]

ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

nu reusesc
cred ca sint batuta in cap
test

ana maria

Mergi la inceput