AJUTOR!!! Pot reusi ca mama singura????

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Draga Nicole, capul sus, iti doresc multa putere sa treci prin tragedia asta!


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

Nicol iti diresc multa bafta,doar tu deciz ce vei face cu viata ta ,dar si a unui pui de om. eu imi cresc copilul de cand acesta avea 8 luni.am trecut si eu prin multe. avantajul e ca intre tmp am reusit sa am casa mea, am un salariu destul de bun, primesc pensie alimentara, ma descurc. important este sa fii optimista , sa stii ce vrei de la viata si sa nu privesti niciodata inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Draga mea, pastreaza copilasul si ai grija de el, bebe nu cere atat de mult, o sa te descurci. Si astfel Il vei avea si pe Dumnezeu alaturi. Daca iei vreo decizie gresita ramai si singura si te paraseste si Dumnezeu, de fapt tu te indepartezi singura. O sa vezi ca totul va fi bine, si orice va aparea in viata ta, daca va fi neplacut va trece de doua ori mai usor cu puiul tau alaturi. Oricum, gandeste-te ca nu vei putea duce povara, daca hotarasti sa nu-i lasi nici macar dreptul elementar la viata! Sa-ti dea Dumnezeu, tarie sanatate si curaj si cu pruncul in brate vei darama muntii. Eu de cand sunt mamica, am cel mai important scop in viata mea: sa traiesc pentru fetita mea, si sa o fac asa cum merita ea, adica frumos.

Mary si Anna Maria- 08.04.2006
Poze cu Anna http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

nicole..da-ne un semn ce ai hotarit...si citeste povestea Ioanei-Catalina...inceputul seamana cu al povestii tale...sfirsitul este insa superb....

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns youngmomy spune:

nicole sincer eu te-as sfatui sa faci ce iti spune inima....uite eu m-am chinuit de cand mi-am inceput viata sexuala sa raman si am jurat ca nu o sa ma protejez dupa sase ani am reusit intr-un final...desi situatia mea e si mai naspa...in sensul ca am ramas gravida dar am ramas si singura...familia mea nu ma ajuta si nici macar nu vor sa stie de mine daca nu fac avort....el....nu ma bazez ....orikum sper sa ai puterea pe care o am eu si fiecare mama sa lupte pt belusul ei sa nu te opreasca nimika....oricum ca te ajuta ca nu te ajuta nimeni tot e greu dar gandestete cat de minunat e sa stii ca este o viata in corpul tau si intr-o zi iti va spune mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Nicole, sincer iti spun ca m-am aflat intr-o situatie similara acum multi ani si chiar si acum regret ca n-am avut taria sa aleg ce era mai bun. De atunci mi-am jurat ca nu o sa mai repet greseala... Daca o sa te descurci ca mama singura..? Evident ca raspunsul este afirmativ. Atata timp cat esti sanatoasa, si crede-ma nu exista altceva mai important, poti. Poate pt. o perioada va fi f. greu pt. ca e copilul mic si va trebui sa-l dai in grija cuiva pana tu muncesti, dar copii cresc si timpul trece... Timpul le rezolva pe toate... Si eu voi avea de luat o decizie in ceea ce priveste casnicia mea insa acum nu e momentul. Toate la timpul lor... Capul sus si nu dispera, Dumnezeu e mare si te va ajuta sa iesi din impas.

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput