Minciuna atunci cand adevarul raneste?!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
M-am cam incurcat in explicatii, dar ea mi-a zis ca de-abia a inceput sa aiba din nou relatii intime cu el, pentru ca pana acum nu a avut timp.( aceasta a fost exprimarea ei)
Eu nu o judec, este o chestiune intima, insa poate de aici si acea scindare.....


da, saracu'.
E asa de simplu... ca si cum ai lua masa la restaurant pentru ca nevasta n-are kef sa gateasca.

Elise

Dura comparatia!



*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by raresionut

Buna...revin cu noutati....duminica ne-am intalnit cu perechea in cauza intr-un magazin de copii si am inceput sa discutam, bineinteles mamicile separat si mi-a dat impresia ca acum totul e ok( lucru intarit de sotul meu , caruia ,Cristi i-a zis ca a terminat-o cu respectiva colega).
Poate o sa vi se para ciudat, dar eu cred( din discutiile avute) , caci si femeia, proaspata mamica in cauza a gresit, nu a putut face un echilibru intre responsabilitatile ce si le impunea amandoua statute.
M-am cam incurcat in explicatii, dar ea mi-a zis ca de-abia a inceput sa aiba din nou relatii intime cu el, pentru ca pana acum nu a avut timp.( aceasta a fost exprimarea ei)
Eu nu o judec, este o chestiune intima, insa poate de aici si acea scindare.....

Alina si printul Rares
Pozele noastre




Si? Concluzia ta care e? Cum crezi ca ai fi "ajuns" daca ii spuneai adevarul?


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by raresionut

Buna...revin cu noutati....duminica ne-am intalnit cu perechea in cauza intr-un magazin de copii si am inceput sa discutam, bineinteles mamicile separat si mi-a dat impresia ca acum totul e ok( lucru intarit de sotul meu , caruia ,Cristi i-a zis ca a terminat-o cu respectiva colega).
Poate o sa vi se para ciudat, dar eu cred( din discutiile avute) , caci si femeia, proaspata mamica in cauza a gresit, nu a putut face un echilibru intre responsabilitatile ce si le impunea amandoua statute.
M-am cam incurcat in explicatii, dar ea mi-a zis ca de-abia a inceput sa aiba din nou relatii intime cu el, pentru ca pana acum nu a avut timp.( aceasta a fost exprimarea ei)
Eu nu o judec, este o chestiune intima, insa poate de aici si acea scindare.....

Alina si printul Rares
Pozele noastre




Si? Concluzia ta care e? Cum crezi ca ai fi "ajuns" daca ii spuneai adevarul?


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...





Initial am vrut sa ii spun, apoi cineva a venit cu ideea sa vorbeasca barbatii intre ei, dar daca as fi facut eu primul pas , sigur as fi "ajuns " a cincea roata la caruta....si concluzia mea e ca indiferent ce si cum, voi avea ochi doar pentru vazut nu si pentru "povestit".

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

O concluzie buna si sanatoasa.Parerea mea!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Bine ar fi sa poti sa ii spui, eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, nu am apucat sa ii spun prietenie mele ca sotul o insela, lucrurile s-au precipitat repede...si au divortat!E greu atunci cand esti in fata unei probleme de acest fel sa iei o hotarare...nu stii cum va reactiona ea...

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Este una din intrebarile la care pare asa greu sa dai un raspuns. M-am gandit si eu indelung, am incercat sa ma pun ba in rolul femeii inselate, ba in rolul prietenei si ... nu stiu daca am ajung la o concluzie. Ba mi se pare ca am toate argumentele ca sa spun ... ba ca sunt toate ca sa tac si sa nu ma bag.

Intrebarea este daca iti asumi responsabilitatea sa influentezi vietile a doi oameni? Pentru ca in momentul in care spui, declansezi o furtuna. Tind totusi sa cred ca nu m-as baga ... In cazul acesta de exemplu ... pare un lucru bun ca nu i s-a spus femeii, pentru ca tipul a avut doar o iesire cauzata de frustrare. Bine ... daca a facut-o odata, o va face de fiecare data cand n-o sa-i convina ceva.

Am mai vazut aici marturii ale celor care au spus. Si toate se termina la fel: inselata nu a multumit deloc ... Inseamna ca totusi nu ajuta la nimic initiativa de a spune. Ganditi-va ca poate el inseala pentru ca ea greseste foarte tare cu ceva. Poate ca ea realizeaza ca ceva nu este in regula, se reanalizeaza si repara. Fiind o iesire superficiala, el se intoarce acasa si gata. Daca insa intre timp cineva a informat-o ... furtuna se dezlantuie si nu mai conteaza cine ce vrea sa repare sau cui ii pare rau. Si cel care a dezlantuit furtuna va fi expulzat din cerc. Cred ca este foarte periculos sa influentezi decisiv relatia dintre un barbat si o femeie, indiferent de motive. Aduceti-va aminte ca nu intotdeauna cine te scoate din kkt iti face bine :).

Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mey, nu se spune, fetelor! nu se spune si gata!

ce s-o mai sucim si s-o mai rasucim?! N-U S-E S-P-U-N-E! asta-i ca o lege nescrisa.

cunosc chiar si sora si frate care s-au certat si nu si-au mai vorbit din cauza asta. etc. etc.

nu se spune!

stiu ca, in teorie, as zice ca as vrea sa mi se spuna daca ar fi doamne-fereste. dar... cine mi-ar spune ar ramane pe veci martora unui lucru atat de urat si dureros... incat nu cred ca as mai putea-o privi la fel in ochi.


cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Am citit acest subiect ...
Da...controversata situatie...dar eu insist ca totusi este bine ca omul sa fie informat...altfel am fi de partea raului

Este traumatizant sa-i spui in fata...
Dar se poate sa-i trimiti un bilet anonim in care sa notezi exact...ce se intampla...numele persoanei(amant/amanta) implicate in relatie...macar sa stie pe cine sa nu mai primeasca in casa...Daca stie cine este dusmanul...va sti si ce masuri sa ia...altfel lupta este inegala (amanta stie ca este casatorit....deci cunoaste sotia)...si tot ea va fi cea"nebuna" fara nimic concret


Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

POZE CU NOI




Simina cu Teo (7.06.2006) ,Diana (30.05.2003) si Andrei (10.04.2001)


Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ca si cum biletul anonim ar fi mai putin traumatizant...


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by raresionut
M-am cam incurcat in explicatii, dar ea mi-a zis ca de-abia a inceput sa aiba din nou relatii intime cu el, pentru ca pana acum nu a avut timp.( aceasta a fost exprimarea ei)
Eu nu o judec, este o chestiune intima, insa poate de aici si acea scindare.....




Mda...deci cind vin rusii la sotia mea sau cind are fo migrena sau cind eu sint obosit sau in deplasare, ar trebui fiecare sa facem apel la f*ckfriends....

familie moderna ce mai!!!

Mergi la inceput