Minciuna atunci cand adevarul raneste?!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Eu cred ca nu Romania bate recordul la inselat...asa este peste tot!!
Daca gresesc cumva spuneti-mi si mie unde e locul fidelilor??? ca o luam cu toatele la goana intr-acolo!!
Acum serios: peste tot exista persoane cu bun simt fatza de familie si persoane care nu respecta nici familia si nici pe ei!!


Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Aseara, sotul meu, l-a sunat pe "inculpat" ( e fost coleg de facultate) si o sa se intalneasca amandoi si o sa discute de la barbat...la barbat, va tin la curent ce si cum....

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_mag spune:

Eu am fost in situatia asta, dar pe pozitia celei inselate careia nu i-a spus nimeni nimic, fiindca eram insarcinata in 9 luni atunci cand "iubirea" vietii mele a inceput sa se afiseza cu alta. Si au stiut toti, de la familia sotului pana la prieteni, fiindca nu se ascundea, totul era pe fata. Si am aflat singura cand puiul meu avea 1,5 luni. A fost un cosmar.Individa ii dadea sms-uri cu mesaje de iubire si ii spunea ca vrea sa-i faca si doi copii!!!La inceput i-am condamnat ca nu mi-au spus, apoi m-am calmat. Bine, in momentul in care s-a aflat ca stiu, au inceput sa curga telefoanele cu "iarta-ne ca nu ti-am spus, dar stii ca erai......Uite ce stim, ce se intampla inca." Si asa mai departe.A fost oribil si ma gandesc ca daca nu aflam singura, oare ce s-ar fi intamplat?!? Oricum, am hotarat sa ii mai dau o sansa, ma intreb daca oare este bine, numai ca increderea mea in el este 0.
Iar telefonul mai suna cateodata si incep iar "vesti", dar deja nu mai stiu pe cine sa cred.
Asa ca, nici nu stiu ce sa iti spun, daca e mai bine sa stie sau nu.Eu una, am pierdut si laptele si asta m-a durut enorm.Plus ca viata acasa a devenit un cosmar, acum fiind un calm dintr-acela care cateodata nu prevesteste nimic bun.
Si prietenii mei au stat de vorba cu el si nici un rezultat.Toate discutiile le-a considerat un amestec in viata lui de familie si i-a condamnat tot pe ei ca se amesteca.
Dar sa stii, ca prietenii mi i-am pastrat, chiar daca au procedat asa, fiindca sotul e posibil sa nu il mai am, dar nu vreau sa raman si fara prieteni.
Gandeste-te bine si vezi ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

E groaznic sa banuiesti ca esti inselat, sa nu poti sa o dovedesti,sa fii mintit cu nerusinare si apoi sa afli ca toti in jurul tau stiau adevarul dar nu ti-au spus nimic desi le-ai cerut un gram de confirmare.

Stiu cat de delicata e perioada in care ai un copil mic si sunt convinsa ca nu ar fi tocmai momentul in care sa ti se spuna "draga ai o pereche de coarne cat casa", dar pe de alta parte femeia aia ce are un copil mic ,alapteaza si sta cu sufletul ravasit de banuielile ce o macina cred ca e mai bine sa stie ce poama are pe langa casa.
Astept sa ne zica Alina (de-o vrea) ce-a discutat sotul ei cu sotul ala infidel si la ce rezultat au ajuns.
Culmea nerusinarii sa-ti inseli nevasta cand de-abea ti-a daruit un copil.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Sotul meu a reusit sa vorbeasca cu colegul sau din facultate, nu a vrut ca acesta sa para motivul discutiei, dar se pare ca au ajuns inevitabil...caci Cristi( asa se numeste persoana in cauza) a recunoscut caci a calcat stramb, dar vrea sa se opreasca....nu stiu decat sa va spun caci din punctul meu de vedere e un netrebnic, pentru ca el a gasit-o pe actuala, la servici, plangandu-se( in gluma) ca e in absistenenta...( se referea ca sarcina a fost cu potential de risc si atunci a stat pe tusa cam patru luni)....si daca ea a fost "amabila", nu a putut sa o refuze....
Auzi, ce scuza, ei cand ma voi intalni eu cu el stiu ce ii voi zice, important e ca vrea se opreasca...
Revin, ca trebuie sa plecam....

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

M-a luat asa o sila, fetelor! Si eu am banuit ca fostul meu logodnic are treaba cu alta, dar nu ca se culca cu ea, sa-si potoleasa hormonii, ci ca e indragostit de ea! Ceea ce, cred eu, este mult mai grav. Acum suntem desparatiti. La scurt timp dupa ce s-a produs ruptura, am avut dovada ca au devenit intimi, dar sa stiti ca nu m-a incalzit cu nimic ca a asteptat sa se desparta de mine ca sa treaca in patul celeilate. Tot tradare se cheama, mai ales ca avem si un bebe impreuna. Acum, nu stiu ce se mai intampla, se vede cu ea zilnic, ca doar lucreaza impreuna, dar am senzatia ca tipa il cam tine in sah, doarece e cu altul de 8 ani.
Zicea Murphy "sa nu te culci niciodaa cu cineva de la birou", in alta ordine de idei "nu amesteca afacerile cu placerea", ca se duce totul de rapa. Insa, din nou, nu ma consoleaza nici aceasta afirmatie. Proasta de mine, inca il mai iubesc si imi exersez rabdarea, poate poate i se ia ametitului valul de pe ochi...
In rest, sanatate, ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

M-am luat cu vorba si n-am raspuns la intrebarea Alinei. Da, ADEVARUL, inainte de toate. L-as aprecia de 1.000 de ori mai mult pe individ mai mult daca ar recunoaste odata adevarul, dar nu o face! Iar pe prietenul sau prietena care mi-ar aduce vreo dovada in plus, l-as pune la loc de cinste. Sigur, in cazul in care m-as impaca cu logodnicul - asta prin reducere la absurd, ca asa vad lucrurile acum - el nu ar mai avea ochi pentru prietenul bine intentionat, dar asta e o alta poveste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Daca a fost doar o aventura si nu o relatie tipu indragosteala...mai dai o sansa omului si poate se redreseaza si n-o mai gandi cu p.....

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by marcellinna
Stiu cat de delicata e perioada in care ai un copil mic si sunt convinsa ca nu ar fi tocmai momentul in care sa ti se spuna "draga ai o pereche de coarne cat casa", dar pe de alta parte femeia aia ce are un copil mic ,alapteaza si sta cu sufletul ravasit de banuielile ce o macina cred ca e mai bine sa stie ce poama are pe langa casa.



Acuma stau si ma intreb si io...la modul general...oare chiar ar trebui sa vina cineva sa-mi spuna pe cine am langa mine?Imi cunosc prietenii sau cunoscutii barbatul mai bine decat mine?N-ar trebui oare sa fiu eu cea care il cunoaste cel mai bine,ca pe propriile buzunare?


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

La modul ideal (nu la modul general) e sa ai langa tine un om despre care sa poti spune ca-l cunosti ca pe propriile buzunare.
In realitate sunt persoane (si nu putine) pe care n-ai sa ajungi sa le cunosti cu-adevarat niciodata chiar daca ai cu persoana respectiva un certificat de casatorie vechi de 50 de ani.
"chiar si tu Brutus?"

Mergi la inceput