Mamici de martie – aprilie 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

poate cineva sa-mi spuna cum pot sa-mi pun si eu poze pe album? nu reusesc! sunt batuta-n cap!
poate imi raspunde si mie cineva de data asta!
multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

anamana, o sa-ti raspund eu, ca tot m-a trezit de la 4.30 si n-am somn. Intri in album si dai click pe upload photos. Apoi o sa-ti apara pasii: step 1 -'add photos to' la care tu trebuie sa selectezi new album. Dupa asta iti apare o fereastra care-ti cere sa denumesti albumul si apoi mergi la pasul 2, upload photos, pe care le iei de la tine din calculator. Si gata! Dupa ce te incarci, nu uita sa intri la share si sa le faci publice, pentru ca altfel nu le putem vedea decat daca suntem logate. Sper ca am fost cat de cat clara, desi la ora asta...Nu stiu ce o sa ma fac eu cu insomniile, noroc ca reusesc sa dorm vreo 5 ore pe noapte macar si destul de profund.
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Roxigeo, multumesc pentru indicatia cu maioneza.Nici nu m-am gandit ca ar putea iesi fara ou crud. Faza e ca am incercat si mi s-a taiat. Am lasat-o asa si acum am mai pus un ou la fiert sa incerc sa vad daca de mana se mai taie.
Am observat ca nu pot sa mananc fructele pe stomacul relativ gol. Imediat la expediez ratustelor. Asta e....
Cat despre bebe, nici eu nu l-am simtit inca miscand, dar fiind la prima sarcina nu disper.Am timp inca sa-l simt.
VA pup, si ne mai "auzim"!



17s+1z

Sa fiti iubite(iubiti)!
http://new.photos.yahoo.com/ibianca2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim mult pt. urari

Eu am citit repede-repede ce ati scris... dar sunt pe fuga. Trebuie sa plec la dr. de familie la vizita lunara... si sa merg si cu mandra, la vizita de 2 ani ... Sunt f. curioasa cate grame a mai luat in ultimele 3 luni... ca am o fata sclifosita... Si ciate kg am mai luat eu

Roxanici eu nu am cum sa te lamuresc pt. ca eu n-am avut sterilizator pana acum... Am alaptat pana pe la 4 luni si pe urma am fiert biberoanele...

Si eu am aceiasi intrebare... care sunt bune... daca sunt bune... De ex. sunt unele de microunde... ca niste cutii care functioneaza cu nu stiu ce solutie... Alea parca nu-mi inspira incredere... o fii pt. bb-ei... dar totusi e o solutie. Mai degraba al lua unul care functioneaza cu apa... cu aburi. Poate ne lamureste cineva

Ca si eu m-am gandit sa iau... nu prea cred ca o sa-i tin prea mult la san... doi odata... Cu toate ca imi doresc... si am regretat prima data ca am pierdut laptele din prostia mea... pt. ca i-am dat de 3 ori la rand la acelasi san... celalalt s-a infundat...

Insa stiu si ce am patit cu mandra si mi-e invatatura.... A durat o luna pana a acceptat tetinele (nici suzeta n-am avut). Si nu vreau s-o iau de la capat cu doi odata, ca ma mut la nebuni... O sa-mi iau o pompa de la Avent, pastrez laptele meu in congelator si biberon scrie pe gemenii mei.

si revin cu amanunte de la dr. dupa ce am intorc.


Eliana (18 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Buna dimineata,burtici

Roxanici,Eliana exact la sterilizatoare ma gandeam eu ieri.Din cate am citit la mamici de ianuarie-februarie,cel mai cautat ar fi cel cu aburi de la Avent.Doar ca trebuie cumparate biberoane aceeasi marca,si stiu ca sunt destul de scumpe.Oricum mai avem ceva timp sa testam piata.

Pupici,
Mada21+

http://image.lafemmebonita.com/c/f137647.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yrrol_13 spune:

Sa traiasca toate fetele !

Din cauza unei mari aglomeratii la servici, nu am mai putut intra nici sa scriu ceva, nici sa citesc ce ati mai scris voi. Azi am cateva minute si am spicuit din mesajele voastre, si am observat ca cineva a propus sa ne prezentam. Asa ca eu execut : am 32 de ani, din Braila, casatorita de 12 ani, este a doua sarcina ( prima pierduta), si nu reusesc sa fiu mai optimista la aceasta sarcina. Traiesc zilnic cu o mare spaima ca mi se poate intampla ceva rau mie sau lui bebe sau la amandoi.Spre bucuria mea, pana acum totul e ok, au fost de la inceput niste complicatii, am urmat tratament si sansele sunt destul de mari. totusi noaptea am cosmaruri.Dupa ultima consultatie, se pare ca sunt in sapt 18, asta inseamna ca DPN s-a modificat la 05.04.2007. Daca poate cineva sa modifice data, va multumesc!Asa ca fetelor care aveti UM 23.06.2006 sa stiti ca la mine calculul a fost gresit de la inceput. In rest la mine starile alea rele au mai trecut, rareori mai am cate o greata, oboseala a mai disparut, dar... au inceput sa apara altele pe care nu le mai amintesc . Sunt sigura ca le stiti foarte bine. Va pup si va doresc din suflet zile senine, fara comp-licatii si fara stres. Ma apuc iar de treaba, dar sper din inima s apot intra mai des.
Alina 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Fetelor am fost la ecograf, cu gandul sa fac 3D cu inregistrare pe dvd, poze si cand colo bebe nu a fost deloc cooperant, asa ca sunt dezamagita , nu am nici macar o poza sa pun in album, nu a vrut sa stea era pe burta; am vazut doar foarte putin fata dar de jumate era acoperita de manuta, vrea sa ne tina in suspans; in rest e ok are 540 de gr si zice dr ca e bine;
nici de sex nu suntem inca siguri, ne-a spus doar ca ramane fetita pana la urmatorul eco......
Cam asta este si altadata misca asa de tare de ridica burtica, nici lui tati inca nu a vrut sa-i arate cum stie sa miste, cand pune el mana dintr-o data devine cuminte

22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Sunt foarte fericita,am primit rezultatul la amniocenteza si voi avea o fetita sanatoasa.Stresul a fost foarte mare (sansele sa fie bine erau doar de 50%)dar Dumnezeu ne iubeste.Incepand de azi simt si eu cu adevarat ca voi avea inca un copilas.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

[quote]Originally posted by arissa

anamana, o sa-ti raspund eu, ca tot m-a trezit de la 4.30 si n-am somn. Intri in album si dai click pe upload photos. Apoi o sa-ti apara pasii: step 1 -'add photos to' la care tu trebuie sa selectezi new album. Dupa asta iti apare o fereastra care-ti cere sa denumesti albumul si apoi mergi la pasul 2, upload photos, pe care le iei de la tine din calculator. Si gata! Dupa ce te incarci, nu uita sa intri la share si sa le faci publice, pentru ca altfel nu le putem vedea decat daca suntem logate. Sper ca am fost cat de cat clara, desi la ora asta...Nu stiu ce o sa ma fac eu cu insomniile, noroc ca reusesc sa dorm vreo 5 ore pe noapte macar si destul de profund.

multumesc, arissa!
o sa incerc sa pun repede, dar ma duc sa mananc ceva ca mi-e tare foame!
nici eu n-am prea dormit azi-noapte, ca gandul la eco de maine imi da fiori! astia aici nu fac atatea analize ca in tara, asa ca sunt stresata si sper sa fie bebe sanatos!
ana, 20+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Felicitari din suflet adelyna...ma bucur enorm pt tine...sa -ti de-a D-zeu sanatate multa sa-ti poti creste copii linistita...si inca o data felicitari pt cea mica din burtika.....
In rest noi suntem bine tocmai ce am facut programare la eco morfologica sapt viitoare pe 1.11 sper sa vedem ce vom avea si sa vedem cat mai multe despre bebe....al meu bebelush e mai mult activ noapte sa mai u poate atunci il simt mai bine cand sunt intinsa si cand sunt mai linistita...sau cand stau la biro si cred ca-l ingramadesc si nu-i place atunci riposteaza

Te pup

Karra http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;17;29/st/20070319/dt/-4/k/1de9/preg.png
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput