Dieta 3-3-3 !!! Cine ma acompaniaza ???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Adar,eu ieri;
72,5 kg si am mancat asa: pe la pranz:chiftele + un colt de paine, da' nu stiam inca despre dieta, spre seara-ficatei prajiti
azi:vreo 4 felii parizer + carne de vita fiarta (din ciorba)
Eu vreau sa slabesc vreo 18kg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

He, he Alinuto draga, se pare ca vom fi colege de suferinta !!!
lasa, nu-i nimic, sa nu-ti faci probleme pentru coltul de paine ... il uiti de azi si gata!
Eu azi am mancat 2 feliute de pastrama ... mai mult de nevoie, ca nu ma prea trage inima ... dar voi manca cand vine hazband ... cred ca ceva pe gratar ... vad eu ce ...

Ah, sa nu uit, este indicat sa luati si ceva vitamine in timpul curei, eu data trecuta am luat Vitamax, acum iau Calibrum. Dar cred ca ma voi intoarce la Viatamax, mi se par mai bune ...

Mai fetelor, unde-s kilogramele alea de care va intrebam ??? Hai, curaj ... ca doar nu vreti sa le tineti secret, nu?


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_popescu spune:

eu nu m-am cantarit azi dimineata, sincer imi este teama, dar promit sa o fac maine.

azi am mancat salam si pe seara voi manca carne de vita la cuptor ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Ok dana, dar sa stii ca daca nici maine nu te cantaresti ... iei bataie ....

Eu am mancat diverse pe gratar. Mi-am pus ceva bucatele de carne de porc, sunculita taraneasca, pastrama ... au iesit super bune. Sa vedem ce papam maine, ca deja mi-e sila de carne ...

In alta ordine de idei, mi-am luat Vitamax de la farmacie, si de maine papam Vitamax. Sunt mult mai bune decat Calibrum.
Poate va indurati si mai scrieti si voi una alta, nu de alta dar sa nu ma plictisesc povestind de una singura ... ca voi sunteti asa telegrafice ...




adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Fetele, buna dimineata !

Eu incep de luni pentru ca sunt nasa de botez sambata si n-am succes sa incep : aia nu mananc, aia nu mananc .....

Cu kilele .... n-am curaj sa ma cantaresc. Dar o sa-mi iau inima in dinti duminica seara, inainte de regim.

Intre timp voi citi tot ce scrieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna fetele.
Daca ma apuc de dieta asta dupa ce slabesc pot sa mananc normal sau o sa ma ingras la loc sau mai mult? Mi-e frica tare,nu am mai tinut vreo dieta in viata mea,eram din alea care manca orice si nu se punea,dar intre timp am avut 2 sarcini,dupa prima am dat jos relativ usor 20 kg. in 3-4 luni fara vreo cura.
Dar acum,dupa 4 luni kilogramele nu vor sa ma lase si pace. Cand am iesit din spital aveam 55 kg..Astazi m-am pus pe cantar 53,6. Sunt mica de statura,1,60 asa ca nu imi sta bine.Si nici nu ma simt bine. Greutatea la care mi-a fost cel mai bine a fost 45 kg. ,pe acolo ar fi tinta.
Ce ziceti?

Stefania,mamica de 2 ingerasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

mamaluidavid/stefania - eu zic ca ai o greutate perfecta, si ca nu ar trebui sa mai tii vreun regim ... la inaltimea ta, e forte bine. Dar, stiu cum e sa nu te simti bine in pielea ta, asa ca te primim cu drag primtre noi (desi recunosc, ne cam umilesti!!! ).
Nu stiu cum va fi atunci cand nu vei mai tine dieta, probabil ca daca mananci cu bun simt, nu te vei mai ingrasa. Eu am slabit 14 kg, dar am ramas insarcinata si de-aia am oprit cura, altfel mergeam mai departe (am vrut sa ajung ca Monica lu' Virinel )
Dieta asta insa a fost "promovata" de Monica Anghel, mult timp i-a purtat numele, dar Monica Anghel, dupa ce nu a mai tinut-o, pe motiv ca ii era greu, s-a facut din nou cat Casa Scanteii. Asta probabil de la apa plata cu lamaie! Nu i-a mai priit!!!

Nu stiu ce sa zic, in cazul meu stiu sigur ca va trebui sa fiu atenta la ce bag in gura toata viata. Sunt mostenitoarea unei gene de balena si trebuie sa am grija.

axia - sa te distrezi frumos la botez ... si te asteptam luni dimineata (cantarirea se face dimineata, pe stomacelul gol) cu povesti de la botez si kg de la cantar.
Acum nu vreau sa te ingrozesc, dar eu, la botezul Maiei, am mancat salata de telina, mar, morcov ... incepusem si atunci cura si eram la leg/fru ... mi-a parut tare rau dupa, cand am abandonat-o, ca asa papica buna a fost .....


O zi buna sa aveti! A mea a fost compromisa de cum am deschis ochii: mi-am amintit ca sunt la ultima zi de carne! Bleah!


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Adar,ieri am tinut-o cu mezeluri+ceva carne de pui...si si mie mi-e cam greata de atata carne, cred c asta e si ideea. M-am apucat si eu de ceva vitamine ce mi-au ramas din timpul sarcinii+un complex de B-uri de la Amway, primite cadou. Nu pare greu de tinut, deocamdata, iar dupa primele kg prinzi si mai mult curaj.
Mama lui David,la prima vedere nu pari a avea nevoie de cura, dar fiecare le stie mai bine pe-ale ei, asa ca, bine ai venit si tie si celorlalte fete.Cat despre alimentatia de upa..hmmm, asta e o problema, pentru ca trebuie sa tii situatia sub control mereu, adica sa-ti schimbi atitudinea fata de ce si cat mananci, sa faci soprt si sa iei masuri de la primul kg in plu. Vorbesc din experienta, caci am avut si eu o vara fara restante, cu sport si dieta, cnda m-am facut de 50kg..dar nu a fost de ajuns, ar fi trebuit ca ma mentin si nu am putut, din diiverse motive, dar in principal, din vina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

alina - asa e ... eu tura trecuta sufeream la zilele de lactate, acum insa, mananc iaurt de la activia si imi place ... insa zilele astea de carne ma omoara ...
E bine ca iei vitamine, altfel ti-ai pierde toata energia. Sa vezi ce misto va fi dupa primele 8-10 kg date jos ... Nimic nu te mai poate opri. Eu tin minte ca imi scosesem hainele care nu-mi erau bune, si imi programam pe luni ... "luna asta trebuie sa imbrac asta si asta" ... Si reuseam!!! Mi-am downloadat si Pilates-urile, dar ... n-are cine face , ca eu inca sufar de lipsa de energie. Daca imi revin ma apuc si de ele. Ca sa nu mai zic ca bicicleta sta cuminte aici langa calculator ...


adar si MAIA(30 martie 2006)

''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari
Intinde-i o mana lui Andrei !!!

... ar putea fi copilul tau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Fietili,
M-as apuca si eu de un regim... Dar... pot sa incep de... luni? Stiu... eterna scuza: de luni. Dar... weekendul asta nu stau acasa si mi-ar fi greu sa-l urmez... Si nu vreau sa trisez de inainte sa-l incep.
Ma primiti?

Mergi la inceput