Mamici de sept-oct 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

David nu face urat dimineata. Si eu eram cu fata cand s-a trezit, dar el nu ne-a bagat in seama, s-a dus direct la masinute ca erau vreo 2 cu rotile in sus si se cereau puse in ordine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Gata, a papat titi si s-a culcat inapoi. Am avut timp sa ma creia o pauzasc si eu oleaca. Oricum am lasat la usa ei o ureche, sa o aud cand se trezeste.
Ileana, mi-aduc aminte de nepoata-mea, avea insa vreo 5 ani si ceva, si o trimitea sora-mea sa mai stea cu sora-sa cand se trezea si ea zicea ca nu vrea sa se duca. Si acum sunt de nedespartit.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (9 OCTOMBRIE 2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

a doua propozitie a iesit naspa. am incercat sa o corectez, dar nu iese. printesa mea s-a trezit intre timp, acum o tin in brate.
bebelusii vostri dorm pe burta voastra?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (9 OCTOMBRIE 2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Neatza'

Ileana, Simona- mai ca as uita prin ce-am trecut si m-as apuca de bb2, cand va aud pe voi... Trebuie sa fie f frumos cu doi...

Cert e ca nu va plictisiti


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

poze
uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna dimineata si de la mine...
Noi ieri am iesit afara in princiciu fata tati dar nu a rezistat fara noi si a venit si el repede..
Intr'adevar asa cum mi-ati zis si voi este o frica trecatoare/...aseara eu i-am tinut capusorul si el la spalat...era atat de mandru dupa ce ii facuse baie...
Am pus o poza cu jucarica care ia cumparat-o tati...se trage si canta..apoi se micsoreaza la loc..e super...dar te cam saturi sa mergi la patut la o tragi ca sa cante...ceva care sa cante vre-o jumate de ora...stiti?
Uitati Jucarica

Merg sa fac putina curatenie si revin.

_
mamica de ingeras luptatorpoze

Povestea nasterii ingerasului meu Sebastian-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ELOISE-Ce Vladutz cu par ai... E foarte simpatic. Sa va traiasca!

MAMILILI- asteptam poze!


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

poze
uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Neatza,

Raportam si nou noapte semi-alba, dar de data asta a stat tata cu Matei pe perioada crizei de colici (12:30 - 3:00). Eu l-am preluat iar de la 3:30

Lakioana - si Matei mai tipa la san uneori, eu puneam asta pe seama durerilor de burta. Cand are prea mult laptic in gura se ineaca si il ridic repede ca sa tuseasca.

Am o mare dilema: cum sa fac copilul sa ragaie dupa ce papa? Il tin ridicat cu caputul pe umarul meu si ii fac tapotaj, dar f. rar reuseste sa ragaie. Mi-e si teama sa nu-i "stric" ceva cu atata tapotaj (dr mi-a zis ca trebuie sa-l lovesc destul de tare peste spate, dar mi-e mila). Uneori am senzatia ca-i vine dar ca inghite in loc sa scoata aerul. Mai rau e ca se agita si chiar il ia plansul chiar cand sta pe umarul meu, mai mult de 5 minute nu prea vrea sa stea, e vadit incomoda pozitia. Cred ca din cauza asta il doare burtica mai mereu. Mai sunt copilasi care nu ragaie? Voi ce trucuri folositi?

Larisa
cu darul de la DD, micul Matei (26 septembrie 2006)

sa-l ajutam pe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

alessia, nici eu nu am in plan pe al doilea, dar vaccinul rhogam, ca sa-l fac si pe al doilea fara probleme, eu am rh negativ, l-am facut inainte sa plec din maternitate. mi-am zis:cine stie ce-o sa fie?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (9 OCTOMBRIE 2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

quote:
Originally posted by laliq

Neatza,

Raportam si nou noapte semi-alba, dar de data asta a stat tata cu Matei pe perioada crizei de colici (12:30 - 3:00). Eu l-am preluat iar de la 3:30

Lakioana - si Matei mai tipa la san uneori, eu puneam asta pe seama durerilor de burta. Cand are prea mult laptic in gura se ineaca si il ridic repede ca sa tuseasca.

Am o mare dilema: cum sa fac copilul sa ragaie dupa ce papa? Il tin ridicat cu caputul pe umarul meu si ii fac tapotaj, dar f. rar reuseste sa ragaie. Mi-e si teama sa nu-i "stric" ceva cu atata tapotaj (dr mi-a zis ca trebuie sa-l lovesc destul de tare peste spate, dar mi-e mila). Uneori am senzatia ca-i vine dar ca inghite in loc sa scoata aerul. Mai rau e ca se agita si chiar il ia plansul chiar cand sta pe umarul meu, mai mult de 5 minute nu prea vrea sa stea, e vadit incomoda pozitia. Cred ca din cauza asta il doare burtica mai mereu. Mai sunt copilasi care nu ragaie? Voi ce trucuri folositi?

Larisa
cu darul de la DD, micul Matei (26 septembrie 2006)

sa-l ajutam pe Andrei




Cand ARMAND tipa la san, clar are colici. Cand se ineaca, tuseste si il ridic!
Nu e nevoie sa-l 'bati pe spate'. Daca il tii sus, pe umarul tau si te plimbi pur si simplu, vei obtine rez dorit! Sunt unii copii care ragaie dupa 30 min si altii imediat!


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

poze
uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

laliq, nici mie nu-mi prea iese cu batutul pe spate, desi mi s-a spus ca asta ar fi o cauza. o mai asez pe burta dupa aia, si-i mai ies asa.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (9 OCTOMBRIE 2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput