FIV 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ileana,
Eu iti multumesc pt. sustinere! Am citit si recitit ce-ai scris, desi in mare parte stiam deja. Faptul ca acum aproape un an m-am lasat in mainile lui Ancar si de la un control la altul increderea mea a crescut in el a ajuns acum, cu experienta ta, sa mi se imprime ca o stare generala si definitiva de siguranta. Uneori ma gandesc ca daca as fi avut eu vreo problema, Ancar ar fi rezolvat-o si era mult mai simplu. Dar asa... nu pot decat sa am incredere ca la procentul de reusita la FIV el pluseaza, cu o miime acolo, oricat...
E penibil sa-ti spun sa nu mai fii speriata. Dar, daca n-ar fi fost sigur ca a trecut pericolul infectiei, ca a curatat totul, n-ar fi insistat atat, nu ti-ar fi repetat ce-a gasit acolo.
Starea in care ai stat aproape un an e cea mai strigatoare la cer. Dintr-o infectie mult mai superficiala se poate ajunge la nenorociri inimaginabile, dar tu ai rezistat. Nu pot sa cred ca nu se poate tine sub observatie evolutia operatiei in acest rastimp de 8-9 luni. Ecografii, analize (infectia asta n-ar fi trebuit sa se vada in vreo analiza de sange, secretie ceva?) tot ti se vor face ca sa stai linistita ca macar nu mai e urma de puroi. Nu-ti dai seama ce mare realizare ar fi sa nu trebuiasca sa ajungi la nenorocitul ala de fiv...
Ai grija de tine si... de pansament!

Pia, sper sa n-aveti emotii mari la operatia asta la ochi... Sanatate multa si putere! Trece, stii bine... Va tinem pumnii si asteptam vesti. Ti-e clar ca in perioada critica o sa-ti sorb fiecare vorbulita si o sa te bombardez cu diverse simptome, reale sau imaginare, ca am si eu un dar...
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Fetelor va urez un wk.placut si marti o sa revenim toate cu vesti proaspete.
Te lasam singurica luni Karula.
Multumesc mult, sigur o sa am emotii pana imi da verdictul dr.oftamolog. Doar toate-s trecatoare in viata.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Suntem imputinate, dar si mesajul meu este scurt.
Bafta ( prin tangenta) luni Pia. Sa ai forta de sustinere!

Cu tine Pia, mai am un lucru....ma framanta de o saptamana si nu stiu cum sa-ti spun....
Tu faci FIV ca ai trompele infundate...restul OK nu ?Eu asa am inteles. Ai facut o operatie acum 7-8 ani si la 3-4 luni dupa operatie nu stiu ce spasm si s-au reinfundat nu?
Nu te gandesti la o laparo pt. refacerea lor?
Iti cunosc increderea si stima pt. Niculescu...Dar nu vrei sa mai discuti cu el posibilitatea de a incerca o refacere a trompelor?
Macar ca sa vezi ce zice?

Doar gandeste-te...pe urma mai vin eu cu argumente sau cu contra argumente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia, draga mea!
Desi stiu ca abia maine vei citi mesjul, te asigur ca el este valabil timp de o viata! LA MULTI ANI!!!! Sa fii senina, stapana pe tine, vesela si sanatoasa! Sa dea Dumnezeu sa reusesti cat de curand sa ai un bebe al tau care sa-ti implineasca viata!
Te sarut cu muuuuult drag,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ce faci Gabito? Ti-ai scurtat mini-vacanta la munte? Cum fuse?

Ileana, te-am sunat ieri de doua ori, dar n-am insistat prea tare ca-mi era ca dormi... Astept vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salutare fetele,

M-am intors mai repede ca era "naspa"rau cu frigul.Noaptea erau 3 grade si ziua tot putine.Noroc ca in camera de hotel era caldura.In camera nu prea am stat.O zi am fost in Brasov si in Poiana Brasov.Alta zi la Peles si a trecut timpul.Cand s-a obisnuit si pisi cu plecarea de acasa ne-am intors pt ca vremea nu parea sa-si revina.
Voi ce mai faceti?
Ileana,imi pare bine ca ti-ai revenit un pic.Am avut dreptate ca Ancar este un om deosebit,nu?Cred ca era tare rau cu infectia si dr ala din Brasov nu a spus nimic...macar sa mai mergi periodic la control.Asa mi-e de scarba de dr astia de 2 bani!

Karula,tu ce faci?Cum stai cu moralul?Cand Ileana spunea de cele 2 nasteri(simpla si tripleti ma gandeam numai la tine).La mine cum o vrea Dumnezeu!Reusesc bine,nu,asta e!Voi trebuie sa reusiti toate ca sa simtitit ce simt eu acum!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,este ziua ta?La Multi Ani!Un bebelus cat mai repede!Doamne,ce bucurie sa ramanem odata insarcinate!


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Fetelor,
Eu nu am intrat pana acum in subiectul asta ca n-am ajuns inca pana la FIV, dar va tin pumnii la toate sa reusiti sa ramaneti .

Pia, sa ti se implineasca toate dorintele, sa vina mai repede.
Pupicei,
Oana_B



I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:



LA multi ani PIa, si cat mai repede sa uzim de

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Feteleee,
Am endometrul de 13,8 adica aproape dublu decat miercuri, la ultima eco. Am ramas la doua pastilute pe zi, ca nu e cazul sa-mi creasca doza... Vreti sa va fac sa radeti? Am "cativa" foliculi pe ovare...
Embriotr. se face pe 4 si 5 iunie. Deci intru in una din zilele astea. Azi, Ancar a fost super criminal... m-a facut sa rad din orice...
Pupici.

Mergi la inceput