Ganduri pentru un alt barbat

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freya spune:

In primul rand va multumesc pt. sfaturi, si apoi vreau sa va spun ce am facut: am inceput o discutie cu sotul pt. a lamuri si rezolva problemele dintre noi. Chestia asta mi s-a parut prioritara. A recunoscut ca eu am fost cea care s-a straduit mai mult ca relatia noastra sa mearga si mi-a spus ca nu s-ar mira daca altii mi-ar da tarcoale. Si am stabilit ca nu vom lasa sa se darame ce am cladit pana acum impreuna.
Si Mr. Nice Guy, e doar "AN ORDINARY NICE GUY"...


"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

e un inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

drum bun mai departe...si sa nu uitati ce ati inceput acum!!!
si de la mine

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ceea ce ati facut, este singurul lucru dupa mine pe care il puteau face doua persoane casatorite si chibzuite. Este ceea ce se numeste a clarifica problemele voastre (doar ale voastre). Intre voi doi nu poate sa mai existe nimeni in afara de copii. In clipa in care relatia dintre voi ati clarificat-o amandoi cu buna stiinta si in acord abia de acolo incolo se poate spune de altceva. Pana in acea clipa din punctul meu de vedere este obligatia fiecaruia de a clarifica ceea ce este obscur. Eu asa as proceda. Daca insa dupa discutiile si clarificarile avute ajungeti la concluzii care dor sau pot sa doara si sunt altele decat cele pe care poate le-ati fi dorit este deja o alta parte din viata. Dar pana acolo...

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
Originally posted by freya

In primul rand va multumesc pt. sfaturi, si apoi vreau sa va spun ce am facut: am inceput o discutie cu sotul pt. a lamuri si rezolva problemele dintre noi. Chestia asta mi s-a parut prioritara. A recunoscut ca eu am fost cea care s-a straduit mai mult ca relatia noastra sa mearga si mi-a spus ca nu s-ar mira daca altii mi-ar da tarcoale. Si am stabilit ca nu vom lasa sa se darame ce am cladit pana acum impreuna.
Si Mr. Nice Guy, e doar "AN ORDINARY NICE GUY"...


"Le-as dovedi oamenilor cat gresesc gandind ca inceteaza sa iubeasca atunci cand imbatranesc, fara sa stie ca imbatranesc numai cand inceteaza sa iubeasca." Gabriel Garcia Marquez



Ma bucur sincer!


Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si mie mi s-a intamplat asta si nu era periculos de frumos, ci periculos de inteligent si cult (ceea ce mi-a dat niste fluturoi in stomac...) si cand am simtit ca incepe sa fie prea aproape
(eu l-am lasat, trebuie sa recunosc) am facut un gest f radical: mi-am schimbat serviciul (ceea ce el nu credea ca voi fi vreodata in stare sa fac) si am plecat fara sa intorc capul. Si acum am fluturi in stomac cand vad mailuri de la el, mai ales ca era un desavarsit partener de discutii, dar asta este... Casnicia mea fericita (si implinita) este pe primul loc, ca doar de aia ne-am luat, nu?

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Mai, da ce aveti voi cu fluturii aia din stomac? Mie chiar imi plac! Si imi iubesc sotul, si ma inteleg bine cu el, si nu am ce-i reprosa dar ... la fel cum pot sa-mi permit sa tresar de nerabdare cand vad volumul doi al unei carti cu drag citite, la fel cum pic in extaz in fata unui peisaj superb de toamna, la fel cu lacrimez pe Sonata Lunii, pot sa-mi permit si sa am fluturi in stomac cand vad un tip super, mai ales daca si el se uita lung dupa mine. Si daca mai si "fantezez" un pic pe tema mi se pare pur si smplu un exercitiu de imaginatie si nimic mai mult. La urma urmei mi se pare la fel de grav sa citesc cu sufletul la gura un roman de dragoste, doar ca fluturasii ii dau o senzatie mai intensa. Iar daca datorita lor ma cuprinde si imboldul sa arat mai bine, avantaj eu....

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu sunt de acord cu tine (partial) dar cand fluturii aia falfaie in fiecare zi si din ce in ce mai aprig, si il vezi pe omul ala zi de zi si esti din ce in ce mai aproape de el, cand simti ca are potentialul de a-ti oferi exact ceea ce ti-ai dori, dar nu vei obtine in veci de la sot, ei atunci trebuie sa faci o alegere...

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
la fel cum pot sa-mi permit sa tresar de nerabdare cand vad volumul doi al unei carti cu drag citite, la fel cum pic in extaz in fata unui peisaj superb de toamna, la fel cu lacrimez pe Sonata Lunii, pot sa-mi permit si sa am fluturi in stomac cand vad un tip super, mai ales daca si el se uita lung dupa mine. Si daca mai si "fantezez" un pic pe tema mi se pare pur si smplu un exercitiu de imaginatie si nimic mai mult.


asta e valabil cit timp nu-l cunosti - si e un simplu nene de pe strada.

Daca il cunosti, e un joc periculos: e undeva granita dintre normal si mai mult decit normal pe care nu vezi cind o treci. Si daca n-ai reactii bune de moment, risti sa te trezesti in plin "exercitiu de imaginatie". Cu tot alaiul de consecinte in coada.
Si trebe sa faci play back sa vezi ce s-a intimplat.

Daca vrei sa risti asta...distractie placuta.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Daca e ceva temporar eu cred ca nu este gresit ca din cand in cand sa mai ai "fluturi" atata timp cat esti cu picioarele pe pamant .Si mie mi-e dor cateodatata de senzatiile acelea cand iti creste adrenalina si crede-ma este un lucru placut ,ai pofta de viata si "esti gata sa ridici muntii"(a nu se intelege motamo ce am scris).Cateodata viata este atat de monotona incat e bine sa fie improspatatata.In plus si acasa vezi parca altfel lucrurile si nu mai esti asa de "acra si critica".Eu nu consider ca acest lucru ar dauna casniciei ba chiar cateodata poate ar face bine (ai fi mai ingrijita si ti-ai acorda mai mult timp tie ).Trebuie sa recunoastem ca orice femeie se simte bine cand este admirata .

Mergi la inceput