Nu mananca, ce sa fac?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEEEEA spune:

Fetita mea are 4 ani si manca tot asa rau dar am cumparat CAVIT,si i-am spus ca-i ciocolata.I-a placut si Cavitul dar i-a dat si pofta de mancare.Eu spun sa incerci caci oricum este supliment alimentar si contine vitamine iar rau nu are cum sa-i faca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

alex al meu nu ar manca nicodata daca nu i-as atrage atentzia cu ceva,asa ne kinuim de cand a inceput sa pape,de la 5 luni(acum are 1 an si 3 luni)ii dam fel de fel de obiecte in mana,cu care el se joaca si noi intre timp ii dam sa pape,altfel nu are rabdare sa stea in scaunel kiar daca e rupt de foame ...sau ii pun niste videoclipuri care ii plac,deci ii captez mereu atentzia cu ceva ca altfel pleaca...
poate te ajuta si pe tine solutzia asta...bafta


anca @ alex.bb


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Yasmari, pai nu o data le-au facut analize, ci de doua- trei ori! Toate au iesit perfect: sange, kk, pipi. Au incercat si siropele pt. pofta de mancare si degeaba. Eu v-am povestit despre ei pt. ca ii vad zilnic, un baiat si o fetita de varsta cu al meu.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmmyla spune:

Fetelor, toate aveti dreptate din anumite puncte de vedere. Sa stiti ca am primit inca un set de rabdare care nu stiu pana cand ma va tine. Am sa incerc sa pun in aplicare sfaturile voastre si sa ii schimb intr-o oarecare masura meniul. E adevarat ca mananca mai bine cand e cu copii sau la plimbare asa ca azi i-am cumparat niste cas si i-am dat in manuta sa molfaie pana priveste oamenii pe strada. Si minune. Karola mea a mancat tot! Am sa incerc sa ii dau mancaruri care se pot manca cu manuta pt ca am observat ca lingurita nu ii place de nici un fel. De aceea ies din schema si vitaminele in format sirop, iar tabletutele nu le putem inghiti. Am incercat sa ii strcor vitamine in ceai dar le-a simtit si nu a mai baut nimic.
Sa vedem ce va iesi in continuare.
Yasmari merci de sfaturi si de potentialele retete. Am sa incerc si eu sa le pun in aplicare sa vedem care ii place cel mai mult.

Monica si ingerasul ei Karola (14 sept 2005)

Mergi la inceput