FIV 86

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Andicu, Monica-Elena, Carma, va multumesc pentru sfaturile legate de cafea. Andicu, tin pumnii miercuri !

Mirela 1, vom fi colege de FIV in noiembrie, iti tin pumnii sa fie bine !

Zouzounaki, faci bine ca te documentezi inainte, sa dea DD ca a doua oara sa fie o reusita !



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Avalon, nu stiu ce as putea spune, dar imi pare tare rau ca nu ai reusit si sint alaturi de tine, sper sa reusesti sa treci peste
Celorlalte fete aflate acum in trat va tin pumnii
MEDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Avalon, m-am tot gandit la tine de ieri incoace...efectiv nu-mi explic ce s-a intamplat, totul parea sa stea asa de bine... Din pacate lucrurile astea nu au intotdeauna o explicatie logica, numai DD stie ce si cum va fi, important e sa credem ca intr-o zi ne va trimite si noua un ingeras.

Apropo de statul acasa, nu are de ce sa-ti para rau ca ai facut-o, daca te-ai fi dus la servici poate ai fi crezut ca din cauza asta nu ai reusit...asa, macar stii ca ai facut tot ce a tinut de tine. Curaj, draga mea, ai fost foarte aproape, data viitoare si norocul va fi alaturi de tine !


rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sper ca acest nou capitol sa fie cu multe vesti bune. andicu, eu imi doresc PM sa-mi explici cum se pun linkurile asa ca, daca ai ceva timp liber, te rog nu ma uita.
Zouzounaki , ma bucur ca esti in forma si iti tin pumnii pentru mai departe.
antosit, da-i inainte tot asa si o sa ai o multime de embrioni.
Eu am terminat vineri al doilea tratament pentru chlamydia, astept sa treaca saptamana asta, lunea viitoare repet chlamydia si daca e totul in regula, vineri pe 27.10 as vrea sa merg la dr.
Vad ca se formeaza echipa pentru noiembrie, Mirela 1, rami 73, Andrada.P, cine mai este? Trag tare sa vin si eu cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carma spune:


Buna fetelor,

Zouzounaki, nu-i asa ca tristetea unui esec dureaza 1-2 zile si apoi, nu stiu de unde, gasim putere sa o luam de la capat?
Data viitoare o sa reusesti, pentru ca asa vrei tu. Nu-i asa?

Cat priveste rautatea celor care "s-au vazut cu sacii in caruta", te anteleg f. bine. Mie mi-a spus o tipa, pe care o consideram prietena, sa-mi pun bani deoparte sa platesc o mama purtatoare. Ea era gravida atunci, si nu-ti spun cat m-am bucurat pt. ea cand mi-a spus. Am sarit efectiv in sus de bucurie. Si bineinteles ca ea nu-si dorea copil, dar deh, a ramas f. usor insarcinata si apoi si-a facut atatea probleme daca sa lase sarcina sau nu, la 36 de ani.
In sfarsit, se pare ca noi trebuie sa suferim mai mult decat altele- remarci rautacioase si suferinta fizica si psihica. Dar trebuie sa reusim si cand o sa reusim o sa fie victoria de 1000 mai dulce decat a altora.

Avalon, imi pare tare rau de nereusita. Daca tu nu ai reusit, eu ce sa mai zic cu un singur embrion transferat?
O sa reusesti pana la urma, iti tin pumnii in continuare.

Moniland, multumesc de raspuns. Oare un dozaj mai mare de hormoni( la urmatorul IVF) ar fi o solutie sa obtin mai multi foliculi, scazand si chisturile care eventual ar putea sa apara? Ma tot gandesc la tot felul de variante.

Rami 73, si succes!

Eu sunt in asteptare,ziua 3 dupa ET; daca n-o sa innebunesc acum, atunci nu mai innebunesc niciodata.


Tuturor si o zi buna

Carma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Carma, cred ca nu am citit eu bine, esti in a 3-a zi de ET si tu te gandesti la urmatorul FIV? Pai in cazul asta ai innebunit deja . Nu asa trebuie sa gandesti in astfel de momente. Trebuie sa crezi pana la capat ca vei reusi acum si nu la urmatorul. Sau te gandesti pentru urmatorii copii . In cazul asta putem discuta. Mie mi-a zis dr ca urmatorul tratament va fi un pic mai puternic ca dozaj pentru ca vrea sa obtinem mai multi foliculi (ovocite).
Mult succes sa iti tin pumnii sa reusesti acum.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carma spune:



Hai ca am folosit cuvantul "reusi" de ma zgarie pe mine pe creieri cand citesc. Scuze de repetitie!

Dar o sa reusim cu toate? Nu-i asa?

Carma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Carma, esti o dulcica!
Cu siguranta VOM reusi, TOATE.

mult noroc, calm si putere!!!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carma spune:


Cristina38, avem acelasi nr. de mesaje, 63, ai vazut? Si cred ca mai avem ceva in comun, in caz ca nr. de dupa numele tau reprezinta varsta.

Merci de urari. Si tie la fel. Mult, mult ,mult succes!

Carma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Da, iubita, am 38 de ani, iar in curand, mai exact 31.01.2007 fac 39.
Iti dai seama, sunt cam pe ultima suta de metrii, dar voi reusi, TOATE vom reusi. Prietenul meu, ma pune tot timpul sa-mi repet " SUNT SANATOASA, SUNT PUTERNICA, VOI AVEA UN COPIL SANATOS!!!" si este convins ca vom avea copilasul nostru. Asa ca nu ne ramane decat sa luptam.
Eu sper ca in decembrie sa am mai mult noroc decat in iunie, si nu numai eu, toate fetele care sunt aici pentru ca au o inima de aur (putin spus).

Cristina

Mergi la inceput