10 saptamani - dureri abdominale si secretii vagin

10 saptamani - dureri abdominale si secretii vagin | Autor: elen

Link direct la acest mesaj

buna fetelor

v-am mai scris acum 4 saptamani cd am fost racita.de atunci am trecut prin multe peripetii, pana acum terminate ...super: am aflat ca avem gemeni!:) desi la prima eco iesise sarcina unica

am o mare neliniste: saptamana trecuta am avut 2 zile cu dureri ca la menstruatie (continue timp de 2 zile) care cu greu au trecut in a doua zi dupa vreo 5 no-spa in total pe 2 zile si de atunci am ocazional crampe abdominale dar de scurta durata. in plus de azi am si o puternica secretie vaginala, insa foarte "apoasa" si clara.

voi ati trecut prin asta si a fost bine? eu sunt un pic mai "paranoica":( si faptul ca mama mea a avut 3 avorturi spontane mi-a intrat in creier si sfredeleste.

de obicei sunt optimista, insa vad ca meseria de mama e grea:) devii exagerata.


astept parerile voastre
va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

in cate saapt esti???
de ce nu incerci sa -ti suni medicul??
dureri de genul asta am avut si eu si le-am calmat cu nos-pa..dar te-as sfatui sa suni dr.

iti doresc din tot sufletul sa-ti revii si sa-mi dai vesti bune..in perioada sarcinii ne trec tot felul de ganduri negre...asa ca nu esti singura

dolores 33+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

am sunat si mi s-a zis sa nu imi fac griji. de fapt am programare miercuri insa vroiam tare mult sa o mut azi seara si nu s-a putut. poate doctorul are experienta si stie insa ... stresul meu nu se duce asa de usor.

sa inteleg ca ai trecut prin asta si totul a fost bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

ELEN felicitari ptr bebici.Sunt si eu o graviduta de 23+ saptamani si am avut aceleasi dureri ca si tine pana in luna 4 de sarcina....In fiecare luna 2 zile aveam aceleasi dureri ca la menstra.Doctora spune ca este normal.Iti scriu ptr ca si eu eram la fel de panicata si ingrijorata ca si tine.Sper ca te-am ajutat!!!
Sarcina usoara si bebei sanatosi!

22+saptamani http://pg.photos.yahoo.com/ph/naomi_creamy/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

A si inca ceva uitasem....Secretia vaginala sau leucoreea este abundenta in timpul sarcinii.Si la mine a fost pe toata perioada si inca mai este clara si apoasa.Atata timp cat nu te jeneaza(adika sa ai mancarimi) si nu miroase este absolut ok.
Concluzia :ai o sarcina cat se poate de normala.
Durerile de care vorbeai nu apar cumva in perioada cand trebuia sa iti vina menstra?

22+saptamani http://pg.photos.yahoo.com/ph/naomi_creamy/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

felicitari elen pentru gemeni!
eu am aflat la 8 saptamani de gemeni pt ca am fost la urgenta; daca doctorul ti-a zis ca e ok, stai linistita. de fapt stai cat de linistita poti si odihneste-te cat mai mult


mamaana 30+ Stephanie si Isabelle si cu Tudor (12.12.96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:


Draga ELEN,FELICITARI PT GEMENI!!!e minunat sa ai 2 puiuti in burtica.uneori apar dureri de burta si de spate,poate in apropierea datei cand ar fi trebuit sa fie menstruatia.sa te odihnesti mai mult si sa nu faci efort.Sarcina gemelara e mult mai pretioasa decat cea cu un embrion.Secretia e normala in sarcina,se pot face si trat locale cu ovule insa nu ajuta prea mult,pt ca aceste secretii sunt data de modificarile hormonale.Toate am trecut prin asta,teama si gandurile sunt normale,insa incearca sa fii mai linistita pt bebeii tai.
te pupam cu drag Andreea si BB Andrei de 34 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Daca durerile nu au legatura cu data posibila a menstruatiei,si mai ales daca persista, nu le trata cu indiferenta.
Este foarte bine ca iei No-spa, eu am luat toata sarcina, dar sper sa nu fie cazul tau.
In afara de No-spa exista si Gynipral, indicat pentru astefel de 'dureri'in sarcina.
Oricum, nu iti fa probleme, stai cat poti tu de linistita, si bucura-te de cele 2 inimioare..


Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"

Nic cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

Va multumesc mult fetelor pt incurajari. Abia acum am reusit sa intru din nou pe forum. Durerile nu au trecut complet (am o etapa de 2 zile pe saptamana :) ) INSA moralul e mai puternic.

Acum am o noua dilema : Meclon (am scris acum 5 minute insa cred ca apare la subj nou). Mi-a fost prescris pt o iritatie (eu nu simt nimic, dr a vazut-o) insa prospectul nu suna incurajator si apare ca fiind o crema cam...interzisa in timpul sarcinii (pe net).

Vi ce parere aveti? Ati folosit aceasta crema intravaginala?

Vineri ma duc la eco, daca aflu sexul (asa mi-a zis ecograful, desis unt cam mici : 3 luni) va scriu:)

Multumesc pt sprijin

Mergi la inceput