hartuire?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

Nu vad de ce te gandesti la restanta?!
Daca inveti pentru examen, acest profesor nu are cum sa nu te treaca , doar pentru ca i-ai respins avansurile.
Ignora-l si ii va trece.
Eu asa as face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Eu zic sa vb. cu el si sa-i explici clar ca nu te intereseaza si ca ce face el tu consideri hartuire si ca daca nu se opreste, o sa faci plangere la Rectorat. Punct. Si mai spune-i, eventual, ca tu il vezi si respecti ca profesor si ca nici nu te-ai gandi la altceva, ptr. ca nu esti interesata.



Impotriva banarii lui Jocelyn si impotriva abuzului pe DC!!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."
Titu Maiorescu.


http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvya spune:

da.nu fac absolut nimic.pser sa treaca cum a venit.Doamne fereste nu vreau sa fac rau nimanui. dc e sa fie ceva ,va anunt,eu tot sper sa fie o gluma proasta din partea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by lyvya

da.nu fac absolut nimic.pser sa treaca cum a venit.Doamne fereste nu vreau sa fac rau nimanui. dc e sa fie ceva ,va anunt,eu tot sper sa fie o gluma proasta din partea lui.

As minti sa spun ca nu regret nimic..dar as minti sa spun ca regret ceva...



...a gluma nu prea suna. Glume de genul asta se fac in gasca de pustani si nu in relatia profesor /student.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Urat din partea lui, si mai ales ca e si profesor universitar, deci o persoana care ar vrea sa fie respectata, nu
Eu cred ca ar trebui sa accepti o intalnire cu el si sa ii explici ca nu te intereseaza persoana lui, si sa fie intr-un loc public intalnirea.
Rusine sa ii fie
Multa bafta sa ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

olguttza. Salut existenta in ASE a unei comisii de etica. Face ceva sau e doar cu numele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Hmm...situatia e extrem de delicata..in facultate am auzit si eu citeva cazuri din astea..mie personal nu mi s-a intimplat.Iti spun cum au reactionat acele fete..s-au prefacut ca nu s-a intimplat nimic,adica au tacut,nu i-au spus nici da nici nu,pina au dat examenul..asta nu inseamna ca te sfatuiesc sa faci la fel..
Ce-as face eu daca as vedea ca se ingroasa gluma?!
Pai,as facea o reclamatie la rector,dupa aia l-as da la ziar,as vorbi cu nevasta-sa..Sint convinsa ca nu e la prima abatere..si cum spuneau fetele,se bazeaza pe faptul ca te intimideaza(deh...el e cel care tine friiele...)si ca n-ai sa faci nimic...
Iti doresc sa treci cu bine de toata povestea asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Vai, ce cunoscuta imi e situatia!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mey, dar totusi asa de grav este? asa de frica trebuie sa ne fie?! ce naiba, sa fim serioase!

explica-i clar ca nu te intereseaza avansurile lui. si am mai spus, mai degraba ai tu cu ce sa-l ameninti, nu el pe tine! ti-e teama ca te-ar pica la un examen?! pai ar fi culmea. aia e dovada ta ca e vorba de hartuire din partea lui. si poti actiona in consecinta.

eu as merge pana-n panzele albe.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by simali

olguttza. Salut existenta in ASE a unei comisii de etica. Face ceva sau e doar cu numele?


Hmm...comisia ca comisia... cel mai mult face, insa, seful ei. un Om, din toate punctele de vedere!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput