Fibrom uterin (16)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Ada, bine ai venit!
Greatanca, mult succeeeeeesssss!!!!!!!!

Eu sunt intoarsa, saptamana trecuta mi-au dat la gineco sa fac o analiza ca sa vada daca stau bine cu ovulatia, nu stiu ce era, am uitat sa ma uit si aici nici nu se dau rezultatele decat la cerere , stia ca trebuie sa vina CCL a doua zi si a zis ca atunci e bine sa o fac!!! Asa ca am facut-o si ieri am primit tel de la ei ca Dr vrea sa vorbeasca cu mine- asta inseamna ca nu e bine si probabil mai urmeaza ceva.Asa ca am nevi de ieri de cand am fost anuntati si am anulat iar engleza ca sa merg.Afara ninge non stop , perdea, nu mai circula nimic, sper sa putem ajunge- iarna e foarte periculos cand ninge.Si ninge mereu.
Ma tot doare in dreapta,adica ma supara; gineco. cica nu e de la chistul pe ovar, desi imi convenea sa fie, decat altceva- (intestin )
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Poze facute din casa - lipseste ursul polar

http://s96.photobucket.com/albums/l178/renni07/Iarna%2006-07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Arrina, fruntea sus, fii optimista si ai sa vezi ca totul va fi bine. Nu trebuie sa te panichezi, indiferent ce va fi exista atatea tratamente. Mie mi s-a zis ca nu pot face copii si uite-ma insarcinata in 12 saptamani. Cel de sus este cu noi, cateodata ne mai lasa liberi sa vada cum reactionam apoi vine langa noi si ne da sperante. Sanatate multa

eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Arinna, fruntea sus, fii optimista si ai sa vezi ca totul va fi bine. Nu trebuie sa te panichezi, indiferent ce va fi exista atatea tratamente. Mie mi s-a zis ca nu pot face copii si uite-ma insarcinata in 12 saptamani. Cel de sus este cu noi, cateodata ne mai lasa liberi sa vada cum reactionam apoi vine langa noi si ne da sperante. Sanatate multa

eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Teonikol asteptam un raspuns de la tine? Unde esti?


eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Nico, multumesc , m-a luat pe nepregatite de-asta sunt asa.Parca nu aveam destule.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

Arinna,nu prea ma pricep eu la teste de ovulatie, dar ce rezultat elocvent sa fie cu o zi inainte de cm? Nu trebuie sa te gandesti la ce-i rau (desi si eu tot asa fac de obicei). Succes si sa auzim numai de bine!

Greatanca,felicitari si multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

greatanca, baftaaaaaaaa!!!! speram ca ai scapt deja de dihanie, sau poate ca abia azi te opereaza. asteptam vesti de la tine, imediat ce vei putea sa ne dai!refacere usoasa si multa, multa sanatate.

arinna, astept sa ne spui ce rezultate ai de la medic.
sunt putin confuza,deoarece nu inteleg ce analiza e aia care se face inainte de ciclu cu o zi. pe meleagurile noaste nu s-a "inventat" inca...e din sange? se stie insa ca foliculii incep sa-si faca apariatia chiar inainte de menstra, or fi avand ei vreo alta metoda care da informatii despre rezerva ovariana...chiar sunt curioasa.
uite www.sfm.ro/articole/Sexologie/Testarea_fertilitatii_-_Teste_de_infertilitate_408.htm" target="_blank">aici si aici mai multe date despre testarea fertilitatii.
imi pare rau de tot zbuciumul tau,am sperat ca "acolo" lucrurile sunt mai transparente ca la noi,chiar nu stiu ce sa mai cred.
poate chistul acela nu are totusi 2 cm si o fi fost corpul galben,care apare in faza luteala,la mine s-a vazut intotdeauna cand am facut eco dupa ovulatie, si a variat intre 1.7 si 1.3 cm ,ultima data chiar mi l-a confundat cu un folicul si mi-a zis ca ovulez;cand mi-a spus ca nu e pefect rotund m-am prins ca e corpul galben!
am sa caut si am sa-ti mai dau un link despre testarea rezervei ovariene ,prin ecografie ,metoda care sa practica pe meleagurile voastre, insa nu stiu in ce zi anume se face.
astept vesti!

oana, inteleg ca esti bine

mioritza ma bucur ca esti bine, despre reclamatia la protectia consumatorului...ce sa zic , si eu am facut una acum vreo 4 ani, nici in ziua de azi nu am primit vreun raspuns

nicoleta, felicitari draga mea,si sarcina usoara, Dumnezeu sa fie cu voi pana la capat.asteptam vesti de la tine, pentru ca e nevoie sa scriem macar aici putina "istorie" in ceea ce priveste sarcinile, ebolizarile si fibroamele...

dear bambie, vad ca fetele se abtin de la comentarii in ceea ce priveste tratamentul tau. noi am mai dezbatut aici problema dipherelinului, este foarte cidata schema de tratament.incepand cu nr. de injectii si terminind cu felul operatiei.e posibil ca dupa 6 luni sa nu mai ai ce opera...nu ca nu ar fi un lucru bun, dar cam tot atat dureaza ca fibromul sa se refaca, apoi, daca tot faci dipherelin de ce te opereaza clasic?!la dimensiunile astea si cu vascularizatia scazuta dr.Tutunaru cred ca ar reusi o operatie laparoscopica si nici nu ar mai fi nevoie sa astepti 1 an pana sa poti incerca conceperea unui bebe. nu strica o vorba cu el ,macar sa-i trimiti un mail,sa vezi si parerea lui;
e totusi prea mult 6 luni, dar desigur e alegerea ta, pe care cu toate o vom respecta, dar ma gandesc ca daca te-i hotarat sa vorbesti cu noi, nu ai facut-o doar de dragul scrisului ci ca sa mai discutam pe marginea subiectului.
te pup ,si-ti doresc sa gasesti lumina, gandul cel bun.

MaryD ???????
Ada, tu ce ai mai facut?
Nicol, Diana, si toate Madalinele,Buburutza,Gabi si restul fetelor pe care neintentionat le-am omis...

despre mine ce sa spun,
ce cuvinte sa adun,
ca-n adevarul lor sa ...credeti...?
m-am hotarat sa ma operez, acu pe bune.
pe 12 o sa obtin mult dorita programare la dr. Marinescu, si daca dansul imi va recomanda operatia, o voi face... cu dansul bineinteles.
sa nu spuneti ca am pierdut timpul, stiu ca asa este, insa fantomele care m-au bantuit nu m-au lasat sa iau decizia asta pana acum ceva vreme. am sperat...cai verzi pe pereti, nu stiu...
am hotarat asta pentru ca au venit peste mine alte fantome care m-au tot batut la cap...
adica ce sper io, sa raman insarcinata cu o droaie de fibroame , care pe deasupra sunt si foarte mari, si sa duc si sarcina pana la capat?! chiar vreau prea multe, nu?
Dr.Herghelegiu nu-mi recomanda operatia pentru ca ar ramane prea putin din peretele posterior al uterului...si ca intr-un an, un an jumatate, uterul meu nu va mai putea fi salvat...
shit, pai daca e asa...atunci am hotarat sa-l salvez.
opratia nu am hotarat sa o fac pentru bebe, pen'ca recunosc ca mi-au cam trecut poftele, ci tocmai ca sa mai lungesc viata uterului...mi-e teama pentru ca la mine e vorba de miomectomii multiple, sunt multe, si mai mari si mai mici si de toate felurile!
si daca e prea tarziu pentru bebe... asta e...
probabil ca va ramane o rana vesnic deschisa,
dar n-o fi un capat de lume, incerc sa vad avantajele
sa nu credeti ca am scapt de fantome,nooo...
vin si pleaca dupa bunul plac, dar de cele mai multe ori, zic eu ca reusesc sa le fac fata.
sotului nu i-am comunicat vestea,n-are rost sa-i mai fac si lui capul varza cu fantomele mele.
poate din cauza asta nici pe forum nu ma mai scris...ce sa va spun...iar povesti despre fantome, chiar n-are rost, m-am saturat si io de ele.
si mai sunt momente in care mi-e imposibil sa "vorbesc", fara nici o exagerare.
dar stiu ca voi ma cunoasteti deja si ma iertati pentru "absenta"

va pup pe toate





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Nolela_carmen, am scris povestea mea la cap 16, nu stiu daca pe cineva a interesat acele randuri , dar sper ca nimeni sa nu treaca prin ce am trecut eu. Oricum vad ca majoritatea fetelor apeleaza la operatia clasica, eu am facut ebolizare, mi-am oferit o sansa, asta consider eu.

eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

SCUZE PAGINA 16

eu

Mergi la inceput