Plictiseala?!!!?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanna10 spune:

Eu consider ca viata pe care fiecare din noi o are in afara cuplului (cariera, prieteni, etc) influenteaza, printre altele, pozitiv sau negativ viata din cuplu. Ai o cariera de succes care te implineste? In fiecare seara can eu si sotul meu ajungem acasa de la servici, ne povestim cum a fost la servici si vorbim de carierele noastre. El este mandru de mine si eu de el si asta ajuta la a tine flacara relatiei noastre arzand.
Eu cred puternic ca daca nu esti fericita cu tine insati, nu vei putea fi fericita intr-un cuplu. Sau cu referire la subiectul tau, daca esti plictisita in viata ta din afara cuplului, cum poti sa fi altfel in cuplu?
Este doar o perspectiva din care poti sa privesti...
Mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.natalia spune:

Draga Roberta,

cred ca fiecare am trecut sau vom trece prin perioade mai mult sau mai putin "plicticoase" in cuplu.

Incercati sa va petreceti mai mult timp impreuna fun, adica hobiuri care va fac placere la amandoi, de genul tenis, inot, plimbareli in parc....eu si sotzul meu luam cursuri de dans, si de 3 ori pe saptamana avem cate 2 ore fantastice impreuna.

Stabiliti-va o zi numai a voastra, in cuplul meu este duminica, zi in care va rupeti total de lume, inchideti telefoanele, ii anuntati pe cei mai importanti ca nu vreti sa fiti deranjati si investiti in voi. Alintati-va, iubiti-va cu pasiune, program liber numai pt voi2.

Sarbatoriti-va aniversarile: aniversarea primului sarut, aniversarea primei nopti de iubire, aniversarea primului Te iubesc, toate aniversarile mici si care se uita de obicei. Ce poate fi mai frumos decat 5 ani si 45 de zile de cand te-ai indragostit de El

Si ca un pic de diversitate, investeste in tine, daca nu ai mai fost pe la coafor fa-o, iesi la cumparaturi, cumpara-ti parfumuri , bijuterii noi, ceva lenjerie intima din care nu ai purta niciodata pt ca e prea deochiata, condimenteaza-ti viatza intima si surprinde-ti partenerul cu "joculete" pe care nu le-ai fi facut niciodata pentru ca nu se cade de la o doamna. Fii atragatoare, o doamna desavarsita in public, si o bestiuta in dormitor.

Iubiti-va mult si daca se poate scoate dragostea din dormitor, incepe prin a experimenta toate locusoare din casa, si apoi chiar si inafara ei daca aveti curaj.

Este imposibil sa nu readuci fericirea intr-un cuplu in care exista dragoste si comunicare, in care partenerii au incredere si respect unul pt celalalt.

Mamica de bebe natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta79 spune:

Gata, mi-a trecut plictiseala. Ce-i drept, cu ajutorul soacrei, care ma "iubeste" foarte mult.
Poate sunt paranoica, dar un sms primit de el(pe care l-am vazut din pura greseala) suna cam asa:
"Sun pe fix. Raspunde tu."
Era din partea soacrei mele.
Explicatie: "A sunat pe la ora 6, cand ea stia ca doar el este acasa si nu a raspuns nimeni la telefonul fix. de aceea a trimis sms-ul."
Mie mi se pare dubios acest "tu". Nu numai dubios, ci chiar foarte clar.
Dar, normal, el imi spune ca imi imaginez eu tot felul de lucruri neadevarate.

Sa fie asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Trebuia sa spui de la inceput ca tu cu soacra ai probleme....ne tii in suspans..lumea iti da sfaturi sa experimentezi noi pozitii blabla .... si tu de fapt nu stii sa faci zacusca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Guestus!
Io totusi nu inteleg ceva: ce legatura are plictiseala cu telefonul soacrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

Guestus!
Io totusi nu inteleg ceva: ce legatura are plictiseala cu telefonul soacrei?



pai are da' e subtila...:)))

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Babyblue , da' io tot nu pricepui cum ii .
Sau: "cand n-ai probleme (ca ai rezultate bune peste tot) ti le faci singur"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

pai este...soacra exista, iata primul motiv de nervi, apoi exista un sot care probabil ca nu se impune in fata mamicii, iata un alt motiv de nervi...insa probabil ca sotul e atat de calin, de mamaligos, incat nici macar nu ii ofera sotiei motiv de scandal...si cand nu e scandal, nu e pasiune, nu e totul perfect sau nu e nici atat de rau cat sa faci o criza de nervi ....atunci ce e?....plictiseala...ai vazut ce rol are soacra?

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

babyblue
da' cu scremutu' cum ii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Trebuia sa spui de la inceput ca tu cu soacra ai probleme....ne tii in suspans..lumea iti da sfaturi sa experimentezi noi pozitii blabla .... si tu de fapt nu stii sa faci zacusca.





Mergi la inceput