sinechiile uterine

sinechiile uterine | Autor: cicilica

Link direct la acest mesaj

salutare !!!
Eu am tot fost pe la diferiti medici cu dorinta de a ramane insarcinata dar toti medicii nu faceau altceva decat sa-mi dea hormoni. recent am fost la o doctorita care mi-a spus ca am sinechie uterina (peretii uterului lipiti ) si mi-a montat pentru 3 luni un sterilet. Luna asta trebuie sa ma duc sa mi-l scoata si abia astept sa vad daca se intampla minunea
Va pupik

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

si mie mi-a spus o doctorita acum ,dupa 5 ani de hormoni si chinuri ca am sinechie uterina.La mine din pacate si trompele sunt nasoale,una total blocata si una f.putin permeabila.Ultima data doctorita mi-a introdus ,sub anestezie ceva inele -spunea ca incearca sa faca o dilatatie dar a mers f.slab.Urmeaza din nou aceeasi treaba sa o faca la urmatorul ciclu cand se mai dechide colul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

si mie mi-a spus o doctorita acum ,dupa 5 ani de hormoni si chinuri ca am sinechie uterina.La mine din pacate si trompele sunt nasoale,una total blocata si una f.putin permeabila.Ultima data doctorita mi-a introdus ,sub anestezie ceva inele -spunea ca incearca sa faca o dilatatie dar a mers f.slab.Urmeaza din nou aceeasi treaba sa o faca la urmatorul ciclu cand se mai dechide colul.

Mergi la inceput