Clubul celor curajosi si nebuni

Clubul celor curajosi si nebuni | Autor: tora97

Link direct la acest mesaj

Hai sa facem si noi, cei curajosi si nebuni de iubire un club, sau macar un apel... La ce ma refer? La cei ce dupa un rateu vis a vis de institutia numita casatorie si o cadere a increderii in celalalt, am avut puterea sa o luam de la capat, ba mai mult, am luat o fara sa stam prea mult pe ginduri. Sint printre noi oameni care s au casatorit, au renuntat apoi unul la celalalt (bleah, ce urit suna cuvintul "divort") pt ca intr o zi sa si cunoasca jumatatea si sa aleaga drumul impreuna fara sa stea prea mult pe ginduri

Sa spun pe f scurt povestea noastra: eram singura, cu un copil, l am cunoscut pe marele EL pe un 29 iunie, pe un 13 iulie ne revedeam iar intr o zi de 16 octombrie ne casatoream. vara viitoare a venit pe lume o a treia gigilice in familia noastra Ei da, avem 3 fete.. fiecare venind in aceasta aventura nu singur ci cu cite un pui, riscul dublindu se, caci puneam la bataie inclusiv sufletele nevinovate de linga noi

Eh, asta numesc eu curaj si nebunie! Si merge.. chiar bine!!! Ne iubim la fel de mult, poate chiar mai mult ca la acea prima intilnire si luptam muuuult pentru dragostea noastra ca ea sa nu si piarda stralucirea

Cu pupicei,asteptind raspunsurile voastre.

poze multe cu noi

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Si eu numesc asta curaj dar fara aceasta nebunie si incredere nu reuseati. Eu ma gandesc la povestea voastra, astept si altele si intr-o zi poate am si eu ce sa scriu.

zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

frumoasa povestea voastra...

intr-o buna zi, cand voi avea ce scrie, voi reveni la subiectul asta...pana atunci, ma gandesc cu bucurie ca altii au reusit.
pupici.

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

La mine, asta este ce imi doresc....o familie mare si unita. Sa fisti sanatosi si fericiti.


zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Tora, imi pare asa bine ca scrii pe forum !


Daca unii si-au gasit echilibrul si persoana iubita acum, multi au trecut prin esecuri sau deceptii mai mari sau mai mici. Totul e sa nu ne pierdem speranta si sa avem incredere in oameni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

multumesc fetele, dar vad ca nu s a inscris nimeni pina acum! Sa fie penurie de asemenea cazuri?!

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Tora,felicitari....orice sfarsit are un inceput!
se spune ca atunci cand Dumnezeu iti inchide o usa de fapt iti deschide un geam!
in cazul meu Dumnezeu mi-a deschis aceeasi usa ...o fi bine,nu o fi bine?!....asta ramane de vazut,dar ceea ce am facut am facut totdeauna cu tot sufletul,impacata cu mine.....
de cand am citit titlul subiectului tau,mi-a venit asa.........ca vei fi "trimisa" la un alt capitol....."prieteni dintotdeauna", ca am fost si noi"astea fantastice" aici odata si eram prea fericite pt. .......acest capitol(chipurile!!)......adica nu eram la locul potrivit!sper ca ai inteles
oriunde vei fi,bafta,

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by ana_maria222

quote:
Originally posted by Guestus

4 fete sa se aranjeze inainte de a pleaca undeva dureaza cca 2-3 h....sa vedem ce o sa spuna EL atunci.



o sa zica "wow..ce fete frumoase am"...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84459" target="_blank">Tine aripioara asta, voinice...
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226&whichpage=1" target="_blank">Bazar pentru ALEX


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca sti care jumatate!Succesul nu este niciodata final, iar infrangerea nu este niciodata fatala;
ceea ce ramane in ultima instanta este curajul . Poti pierde banii - e rau. Poti pierde un prieten - e si mai rau.
Dar daca ti-ai pierdut curajul si speranta - ai pierdut aproape totul.



asa cred si eu

zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

4 fete sa se aranjeze inainte de a pleaca undeva dureaza cca 2-3 h....sa vedem ce o sa spuna EL atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

quote:
Originally posted by Guestus

4 fete sa se aranjeze inainte de a pleaca undeva dureaza cca 2-3 h....sa vedem ce o sa spuna EL atunci.



o sa zica "wow..ce fete frumoase am"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

quote:
Originally posted by Guestus

4 fete sa se aranjeze inainte de a pleaca undeva dureaza cca 2-3 h....sa vedem ce o sa spuna EL atunci.



nuuuu nu dureaya atit.. ca sintem fete organizate Doar ca in acele cam 30 minutele se aud numai "maamiiii...." si peste toate vocea aleia mai mari, adica a subsemnatei
EL?! El sta de obicei in sufragerie si se uita la tv... pina ne dam gatate, desi fie vorba intre noi, mai dureaza, ca mami se intoarce de vreo 2,3 ori din drum dupa una ori alta pt prunc....

Insa in alta ordine de idei subectul nu avea ca idee centrala "aventuroasa noastra viata" ci mi as fi dorit sa posteze si alte persoane povestile lor... atita tot

pupicei grasun ei

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput