Vor mai creste preturile la terenuri?

Vor mai creste preturile la terenuri? | Autor: eve44

Link direct la acest mesaj

Oare pina unde vor creste preturile la terenuri ?Ma refer in special la cele din afara Bucurestiului .Momentan preturile au luat-o razna de tot ,de ex La Snagov iti cer chiar si 75E pe m .Ca esti vecin cu nu stiu ce vip.Dar oare cit sunt de reala aceste preturi?
E posibil ca dupa 2007 sa inceapa sa scada ,sau vor creste la infinit.
Astept cu interes si parerile voastre vis-a -vis de aceste preturi.


Eve

"Cu penele altuia te poti impodobi ,dar nu poti zbura."L Blaga

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

Parerea mea este ca vor mai creste ... vorbesc in cunostinta de cauza apropo de niste terenuri langa Carrfour Militari care in mai putini de 1 an s-au dublat.
Din 2007 parerea mea este ca se vor mari si mai mult preturile pentru ca vor veni mai multi investitori.
Daca este reala valoarea ... asta este o intrebare foarte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Si eu cred ca vor mai creste ... in nici un caz sa scada! Nu am vazut in Romania nimic sa scada, la nici un produs, numai scumpiri, scumpiri si iar scumpiri.
In fine, pe motiv ca se intra in UE, preturile la terenuri/imobile vor mai creste, astfel incat sa se alinieze celor din Uniune. Desi, in anumite zone deja sunt precum cele de aici (ma refer la imobile).
Daca vrei sa investesti in terenuri/case, e o investitie ff buna.
Bafta si numai bine!

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Sigur vor creste in continuare, poate ca nu cu acelasi ritm, dar vor creste.
Eu cred ca merita sa cumperi acum un teren si nu sa astepti prea multa vreme.
Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

Chiar in presa de azi se spune ca terenurile din 2007 , vor creste cu 25%...deci daca ai ocazia sa iei anul asta, fa-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

cica da.

numai bine tuturor!


mamitza lui Papitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

sigur ca vor creste!de fapt deja au crescut!
va spun asta pt ca sotul meu lucreaza la o agentie imobiliara, iar cand am fost in luna de miere a primit telefon de la firma ca au sarit preturile la Buftea!
asa ca ceea ce se asteapta nu e de bine, decat pt cei care deja au terenuri si le vand la niste preturi exorbitante!


Mergi la inceput