Masina de oras

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Eu am Opel Corsa pe motorina 1,3 CDTI. Consum super: 3 extraurban, aproximativ 4 mixt si 5,6 urban.
Nu stiu celelalte masini ca consum au. Stiu doar ca inainte sa ma hotarasc ce masina sa-mi iau, am vazut si Peugeot 107 (consumul nu e prea mic!!), Chevroletul Spark are 3 cilindri si consumul urban de vreo 6. Daca tii cont ca la pretul CIP se adauga TVA-ul plus taxele vamale care impreuna fac cam 50% in plus din valoarea CIP...atunci eu zic ca nu se merita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri . Sa inteleg ca voturile sunt in favoarea Toyota.
Varianta cu motorul a fost tare de tot , eu abia ma tin pe patru roti, dar nu neg ca daca as fi mai tanara si mai curajoasa mi-ar placea un motor , am vazut ca afara lumea s-a desteptat si a gasit solutia: motorul.
Honda imi place si mie, dar... e prea scumpa pentru bugetul meu si cam mare totusi, desi pretul e principalul inconvenient (incepe de la mai mult de 12 000 CIP, deci... ma depaseste).
Imi place si Colt-ul, dar nu chiar atat de mult, mai ales interiorul. Conduc unul de la srv si nu pot sa zic ca e prea draguta prin interior.
Ieri am trecut pe la reprezentanta Toyota si am vazut Aygo si Yaris, mi-a placut mai mult Yaris (diferenta de 1000 euro, dar e mai masina, ca sa zic asa).
Am inteles ca totusi Yaris ar consuma cam mult, poate sa-mi confirme sau sa-mi infirme cineva?
O sa vad si Opel-ul Corsa, daca are un consum atat de bun cred ca merita luat in calcul, doar sa nu fie prea scump.
Despre Kia, am vazut ca echipata cu chestiile de bun simt depaseste la pret multe masini de talia ei, mi s-a parut exagerat.
Va multumesc inca o data, poate imi mai dati idei.

Mergi la inceput