Mamici de sept-oct 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Fusca, la multi ani!

Mirabelac, ma ingrozesti! Pai daca ma apuca noaptea nascutul si nu-i Cuza de garda, ma trimite la Elena Doamna? Si eu care visez rezerve renovate si epidurala si cate si mai cate...m-oi trezi cine stie in ce loc sa nasc. Offfff!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili in sapt 38 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Fusca LA MULTI ANI !!! si multa sanatate.

Mirabela ..mie imi curg sanii cand plange tare


Poze

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by alessia80

SANDRA-La pag 14 sau 15 am postat 'meniul' pt alaptat!

Multumesc mult, bine ca mi-ai zis ca nici nu mai stiu ce am citit si ce nu cu postarile astea amestecate!



Sandra 39w5d Anais Stefanie -> inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by eloise
Da Alessia, asa cred si eu, daca ar fi s ama iau dupa superstitii... ca o sa nasc un bebe paros tare, ca nu ma mai lasa arsurile astea sa ma bucur de viata!

Fetele care au avut arsuri mari in sarcina si au nascut... CHIAR DISPAR NESUFERITELE ASTEA DUPA NASTERE? sau asa va trebui sa vietzuiesc pana la capat?


O sa-ti spun cat de "paroasa" iese bebelina mea cu ARSURILE astea, doar daca nasc inaintea ta



Sandra 39w5d Anais Stefanie -> inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Maternitatea Elena Doamna este de garda odata la 4 zile, poate nu aveti bafta sa nasteti chiar atunci...

Mirabela - mamica fericita de David POZE
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Nicolstoy, ce vesti bune! O fi perioada copiilor linistiti si mai putin plangaciosi? Lasa, ca eu sunt la primul si mi-oi vedea norocul, o sa va povestesc si voua.

GETY 39 cuMARIA-DIANA
VARSTA BEBELINA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Fusca, la multi ani!

Mirabelac, ma ingrozesti! Pai daca ma apuca noaptea nascutul si nu-i Cuza de garda, ma trimite la Elena Doamna? Si eu care visez rezerve renovate si epidurala si cate si mai cate...m-oi trezi cine stie in ce loc sa nasc. Offfff!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili in sapt 38 cu


Fetelor, nu va mai ingroziti, ca eu deja ma apropii de finish. Am vorbit cu dr. azi, miercuri la ora 7,oo pe 11 oct., ramane stabilit, imi face internare. Mai am 4 zile si un pic.

GETY 39 cuMARIA-DIANA
VARSTA BEBELINA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

MamiLili, vorbesti din timp cu dr. ta. Ea se va ocupa de toate.

GETY 39 cuMARIA-DIANA
VARSTA BEBELINA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Buna-ziua mamicutze si burticutze,

Gripo, eu nu am facut inca 3 sapt de cand am nascut dar incizia este cicatrizata de aproape o saptamana. Era lipita si cand am scos firele. Acum se mai vede f putin mai inchisa la culoare decat pielea. Cred ca cea mai buna solutie este asa cum ti-a spus si Inni, sa faci spalaturi cu ceai de galbenele.

Am o intrebare pentru mamici: bebelusii vostri au perioade mari de veghe? Medicul pediatru mi-a spus ca este normal sa-si mareasca perioadele de veghe dar parca bebelusa mea sta prea mult treaza. De cateva zile are program de veghe de la 7-8 pana la 11-12 si apoi de la 17 la 19-20. Deci doarme in medie cam 16 ore. Noroc ca noaptea doarme ca altfel o luam razna. In pauzele astea de somn e cumintica dar trebuie sa stau langa ea caci daca nu-mi simte prezenta plange, deci nu pot face absolut nimic cat e ea treaza.


Putzuruca mamica de Andreea-Iuliana(19.09.2006)

poze cu dragoste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

SALUTARE!!!!!!!!!!!!La toate mamicile si burticile!!!!!!!!
Noi mai rarut..ca bebita ale meu a zis ca-i prea mult sa doarma 3 ore si a trecut la program de o ora jumate-doua..au inceput si colicile..ii dau baydrink si sabsimplex dar nu prea au efect...nu plange foarte mult dar cand il apuca..mi-e atat de mila de el..se uita asa cu o privire pierduta la mine sa il ajut..si eu nu am ce sa-i fac...il pun pe burtica...il legan..ii cant... nimic...o sa incercam si cu debridat si gripe ..am inteles ca au dat cele mai bune rezultate..dar nici un bebe nu-i ca altul.
Pana acum am iesit cate 2ore pe zi afara...acum ploua si-s suparata ca nu pot sa il scot........ dar macar in balcon..
sapt trecuta l-am cantarit si am avut surpriza neplacuta sa vad ca a luat doar 400 de grame la 3 sapt desi eu ziceam dupa aspect si cum il simteam la mana ca sigur a luat peste 4 kilograme...dr de familie mi-a sugerat formula..dar eu nu vreau..am fost si la neonatolog si mi-a spus ca din pct lui de vedere copilul s-a dezv bine si sa nu ma stresez sa ii dau doar san in continuare..azi il cantarim din nou...ma rog macar 100 de grame sa fi luat de sapt trecuta...
Ne chinuim si cu mucisorii..acum suntem la bunici unde sunt cam multe grade in camera 25..la noi acasa erau 22-23..stau acum cu geamul deschis poate mai scad temperatura..
Mamilili stai linistita ca nu ajungi la Elena Doamna atata timp cat anunti dr ca te duci la spital ea suna si vb dinainte ca vii..am inteles ca prietena lui Eloise nu sunase dr...poate si din cauza asta...Sau faci scandal cum spunea Eloise te arunci pe jos si tipi ca nu vrei mutata :))))Cum e la lamaze?Iti place?
Fetele cu listuta ..adica cred ca Eloise tu ai ramas.. multumesc pt modificare..dar poti sa treci si lungimea?53 de cm
va pup pe toate...rabdare fetelor care tb sa nasca..si si mai multa rabdare mamicilor..si nopti dormite!!!

Mamica fericita lui Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput