Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Da, muzica relaxanta este o idee super. Ma gindeam si la spuma de baie, luminari de aromatherapie, ulei de masaj (poate pe asta nu il mai iau sa nu se zica ca este o nota erotica)...

In privinta scolii si eu sint de parere ca cerem prea mult de la copiii nostri... Sarah mea a trebuit sa invete la cinci ani franceza scris si vorbit pentru ca am dat-o la scoala franceza si a fost derutata si cu franceza si cu engleza acasa cu mine... In fine, ma bucur ca este asa de vocala cum este. Odata am certat-o dupa un raport card deh, eu vroiam numai "A"'s ... Si ea mi-a adus aminte ca la inceputul anului am avut o vorba cu ea si i-am zis ca notele nu conteaza ci faptul ca ea sa aiba fun si sa priveasca anul ca o experienta a cunoasterii si explorarii.... offf...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, mersi... m-am linistit un pic, sper sa fie intr-adevar asta motivul iepuroiului cu ancheta.
Noaptea trecuta in somn ne-am certat si ne-am batut cu iepuroiul:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Gabi, ma gindesc ca se poate sa fi fost sfatuit de avocatul lui sa faca asa ca sa te intimideze in avantajul lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza......

Alyssa,pai mi-ati furat voi toate ideile,la astea ma gindeam si eu:muzica relaxanta,aromaterapie(pe care eu o folosesc frecvent),niste pernutze mici si intime iarasi ar fi bune,dar in rest.....m-am blocat!
Faina ziua asta,super-faina! Ma gindeam intr-o zi la tine si la Danim.....oare acolo tot asa se comporta oamenii la serviciu? Tot cu barfa,tot cu grija de ce face celalalt,tot rautaciosi.....?

Gabi,pai vise din astea o sa mai ai citiva ani de acum incolo,tu trebuie sa incerci sa-ti concentrezi toate gindurile si actiunile spre copii,ca sa-ti fie mai usor sa treci peste toate astea.Cind toate se vor aranja si o sa inceapa sa intervina obisnuinta cu noua viata,o sa incepi sa te linistesti.....

In alta ordine de idei....ce? Credeati ca ma apuc de zacusca? Nooooo,acum plec in "plimbare" pe la banci,sa-mi golesc buzunarele,dupa care vin repede ca tre sa o ajut pe Diana la un exercitiu pe care-l mai are de facut la nush ce,dupa care.....zacuscaaaaa

Va pup,mai vin!

P.S.Am aflat: sacii aia au fiecare cite 50 de kg! Oare ce voi face eu cu atitia ardei si gogosari?


BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Va scriu pe scurt, ca de luni plec la niste cursuri doua saptamani si trebuie sa-mi las treburile in ordine pe-aici, ca urmeaza inventarele anuale si am de listat o gramada...

Alyssa, eu tot la ceva spumante de baie, geluri, pentru relaxare, chiar si lumanari parfumate. Mai poti pune si bile din alea, nu stiu exact cum se numesc, care se framanta in maini, tot pentru relaxare.

Brenda, spor la treaba, ai ceva de munca azi. Dar ce faceti cu-atatea legume, aveti loc de depozitare? Deci ma sariti anul asta, va duceti la sora-mea, la Iasi. Bine...

Gabi, ia gandeste-te tu inainte de culcare la ceva frumos, la o insula exotica, eventual si nu ca te razboiesti cu viitorul ex. Eu n-as zice sa te concentrezi pe copii, ci sa faci pace mai intai cu tine insati, iar relatia cu ei sa vina firesc. Oricum, din cate am citit, tu nu mai ai sentimente pentru el, astfel incat iti va fi mai usor decat ne-a fost altora, la capitolul asta. Mie, cel putin, mi-au trebuit cativa ani sa trec peste.

Danim, fata mea a inceput scoala la 6 ani si ceva, dar de pe la 4 ani a inceput sa buchiseasca literele si sa inceapa sa scrie, de tipar. I-a folosit foarte mult ca a stiut sa citeasca, insa cu scrisul a fost mai greu inceputul, cu literele de mana.

Ril, Vali nu e singurul, Diana la fel facea si se spune ca fetele sunt mai constiincioase decat baietii...


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Brenda, multam de informatie. Am gasit clubul pe net si au acolo si salile unde fac antrenamente, program, instructori...tot !

Ana are neste bubite numite de medici prurigo ! Adica o alergie la ceva inca nedescoperit de noi ! Pentru ca testele se fac doar de la 3 ani ! Ideea este ca saptamana trecuta vineri se curatase pe pielicica de ultimele bubite iar sambata seara s-a umplut iar ! Si nu mai stiu ce sa ii fac !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mă încearcă o nostalgie usoară, un dor fără nume, un fior de toamnă, poate? Simt nevoia "să mă asez", să-mi scutur frunzele ruginite de caldele ploi, să evadez în sevă, să mă jertfesc în fruct. Nu, jertfa în fruct e un act de vointă, e nebunia verii. Iar eu vreau să fie toamnă, să plouă îndelung, răbdător, neamăgitor… Îmbătrânesc?
Toamna în oras are o cochetărie care mă incită. Mie, cel putin, îmi stârneste pasiuni rafiate, intelectuale. Cea mai puternică "emotie de toamnă" îmi amintesc că am trăit-o prin septembrie 1996. Într-o dimineată, una din acele dimineti de toamnă cu lumina perlată, în timp ce mă duceam pe jos la serviciu, am văzut un bărbat mergând pe bicicletă. Cu o mână tinea ghidonul, cu cealaltă strângea la piept un pachet cu cărti. Nu părea să-i pese decât de cărtile lui. Pesemne, se grăbea să ajungă acasă, să le studieze. Tot drumul am visat că strâng la piept o legătură cu cărti vechi, pretioase. Nu mă duceam la serviciu, ci la "Scoala din Atena". Si era toamnă, o toamnă caldă si ploioasă...


BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna fetelor
Ei, dupa bataita stati sa va spun ce de d-alea nefacute am mai facut... Am vb putin cu Alma intr-o zi pe mess si i-am zis asa pe scurt ce-am mai facut... am pierdut toate intrarile contabile pt perioada 2000-2006 dintr-un program de contabilitate american si a trebuit sa refac lista de conturi si subconturi si sa dau raportul financiar asa doar pe luna in curs!
Bineinteles ca mi-a luat o gramada de timp si nici noaptea n-am putut sa dorm linistita pt ca imi aparea ca-mi si lipseau bani ... pana la urma am reusit sa trimit ce era de trimis si partial m-am linistit... acum 3 zile am gasit si fisierul cu intrarile lipsa, computerul pe care lucrez la ele e intr-un birou unde sunt 3 asistenti sociali, inspectorul de res umane si administratorul... si cineva (ca nu se stie cine) mi-a mutat fisierul intr-un folder aiurea ... dar slava Domnului ca l-am gasit!! Acum stau sa pun iar intrarile alea puse in contul nou in cel vechi...
Thea mea merge de-a busilea si nu mai pot s-o las singurica decat in tarc, altfel o las in sufragerie si ma trezesc cu ea dupa mine ... ma bucur totusi ca se intelege cu bona ca nu stiu ce ma faceam acum ca a plecat mama de la mine!
Altfel cam toate-s vechi, vad ca sunt fete noi pe forum, Simona si Briana bine-ati venit printre noi!
Am pus niste poze noi, pt celelalte am sters link-ul ca-s vechi deja
Pupici la toata lumea si o zi super va doresc!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ufffff.......am terminat de dat toate prin masina,de copt si curatat vinete si de tocat ceapa...acum am pus zacusca pe foc.....

Fetelor.....belea mare.....partenerul Dianei isi sarbatoreste ziua de nastere pe 21.Asta n-ar fi o problema,dar ce credeti voi ca vrea "copchilu'" aista? Vrea o petrecere eleganta,la care fetele sa vina in rochii si baietii la costum....vrea sa deschida seara cu un vals vienez si sa fie o atmosfera de bal.(noroc ca toti invitatii sint de la ei din echipa,deci fac toti dansuri)
Mai mult decit atit,partenera lui va fi.....hmmmmm......Diana(am uitat sa va spun,ca fiecare trebuie sa vina insotit de partener(a)....aici,.nu prea sint de acord,ca-s totusi copii.....

M-a rugat azi sa-i dau idei despre ce surprize ar putea face la petrecere.Alta idee nu mi-a venit,in afara de asta: va face inimioare roz pt.fete si inimioare bleu pt.baieti.Pe fiecare inimioara de o culoare se va scrie un personaj din desene,filme sau muzica,urmand ca pe inimioarele de cealalta culoare sa fie trecute perechile personajelor respective.
Fiecare va primi cite o inimioara(de fapt isi va alege singur,la sosire) si,la un anume moment al serii fiecare se va uita pe spatele inimioarei sa vada ce personaj are si isi va cauta perechea....apoi perechile,asa cum s-au nimerit,vor dansa un dans impreuna.....
I-am promis ca-i fac eu inimioarele....

Mai dati-mi idei,cam cu ce ar mai putea incinta invitatii......

Ma duc la zacusca,mai vin.....





BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza :)

Brenda: surprize pe care sa le dea? sau jocuri pe care le pot juca acolo?

Mergi la inceput