Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

imi pare rau Briana:((((
La noi aducea si el cate ceva in casa, dar degeaba, ca bautura tot nu era gratis...
Fetelor, imi tot fac probleme, la proces paratul a cerut sa se faca o ancheta sociala si la mine, si la el, vor veni cei de la Aut.Tutelara. Pana aici e o.k. insa de ce a cerut el, din moment ce a declarat ca este de acord sa-mi fie incredintati copiii?

Brenda, am inteles, deci fara fitze:) O sa ma interesez, adevarul e ca nu am fost niciodata cazata in Felix, deci habar n-am:))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Ril, asa sunt io :) ma pricep sa fac cafea :)

aici plooooooooooooooooo !!!!

si a mea primeste lectii de facut o data pe saptamana. si sa ma vezi pe mine incercind s-o tin pe scaun sa umple o pagina cu litera respectiva...cind n-are nici 4 ani...pe la jumatate se plictiseste, da' o las putzin si apoi incepem iar. nasol e ca scrie cu stinga si ma cam chinui cind o ajut.
Ril, tu ce teme faci? tot litere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Hi...hi...hi...Temele, problema vesnica pina la terminarea liceului :)

A mea fata (Sarah) cind era in clasa intii i-a fost dat de invatatoare trei pagini sa exerseze A si a. Un rind de "A" si un rind de "a" intercalat. Ea a facut un "A" si un "a", numai cite unul!!!, i-a dus invatatoarei foaia aia si pe celelalte doua le-a pus la cutia albastra.
A intrebat-o invatatoarea unde sint celelalte foi si de ce nu a umplut paginile si ea i-a spus ceva de genul "pai nu am aratat ca stiu sa le fac? Pentru ce trebuie sa scriu pagini intregi ca sa vezi ca stiu? Uite, iti scriu tot alfabetul!"A luat o foaie, a scris tot alfabetul si i-a dat invatatoarei!
Bineinteles ca mi s-a trimis o notita acasa despre treaba asta, pe de-o parte m-a bucurat ca are o minte originala... Pe de alta m-a ingrijorat ca nu are rabdare si nu este supusa... ei la naiba da chiar de ce trebuie sa fie supusa?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

da' cind era la JK primeau teme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Birana, sanatate multa micutei tale!

Ril, te admir ca iti cresti pustiul singur! Las' ca se da pe brazda cu scoala, cu programul si cu temele...

Brenda, cum a fost la nutritionist, ne mai zici si noua din ponturile pe care le afli acolo?

Dani, ce vreme blegoasaaaaa... Si am auzit ca o tine asa pina vineri!

Alma... mi-ai facut pofta de gogosari murati in otet... mmmm...

Gabi, ce frumos este acolo la voi la piscina!


Acum sa va spun derulat din weekend... Am plecat deci in parc, prima data am trecut pe la herghelie dar aveau ora de calarie acolo si am intrat in spate in grajduri si le-am dat cailor morcovi si mere, apoi am trecut pe la Edwards Garden care este un parc ce tien de Gradina Botanica si societatea de Horticultura... Un parc precum un vis, era si mai frumos dara anul trecut a fost o inundatie mare care a luat unul dintre podurile de peste riusor si a stricat si ceva faleze... Au inceput sa il refaca si au mai schimbat unele chestii... Acolo in parc se fac poze de nunta... Fiind vreme frumoasa erau o multime de mirese peste tot cu fotografii dupa ele facindu-si poze.
Astea mici mincind cite o inghetata mi-au spus rizind ca data viitoare cind ma voi marita ele vor fi "flower girls"... He! He!... Pina atunci ... le-am spus eu... poate veti fi domisoare de onoare!

Da dupa ce am dat o roata prin parc si ne indreptam spre parcare... ce vedem noi? Se oficia o casatorie in aer liber, in fata unei fintini frumoase si in mijlocul parcului superb! Lume adunata, orchestra... Se oficia casatoria... Ne-am apropiat si noi sa ne uitam... Doua femei se casatoreau! Persoana care oficia casatoria citea poezii de dragoste, vorbea despre dragostea care este un sentiment nobil si innaltator, citea urarile de bine din partea persoanelor dragi care nu putusera veni, s-au citi poeme de dragoste frumoase... Ne-am asezat si noi pe iarba sa vedem care este treaba... Au multumit amindoua femeile parintilor care in ciuda carierelor de doctori au gasit timp pentru familie si le-au crescut frumos si le-au aprecita asa cum sint ele... Se tineau de mina in fata invitatilor, se priveau cu atita dragoste... Si-au spus juramintele lor, si-au schimbat verighetele si au fost declarate "casatorite' in fata lui Dumnezeu si a lumii intregi prin puterea provinciei Onatrio... si s-au pupat ca in filme :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by danim

da' cind era la JK primeau teme?



Nu, era in SK. Dar tot patru ani si ceva avea ca Sarah este nascuta in Octombrie si acum face sapte ani si e deja in clasa a doua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

De saptamana viitoare trecem la litere. Pana acum am facut sunetele si despartirea in silabe.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Yeeeeeeeee,uraaaaaaa,am reusit sa intru normal pe forum!

Seara buna,fete frumoase!

Incep cu Briana:ti-am trimis un PM,sa-mi dai de veste ce ai gasit....
Ce are printesica mica? A racit?

Ril,nu-ti face probleme pt.Vali,toti copiii au patit asa in clasa I,mai mult sau mai putin,ai rabdare,sint doar citeva saptamini....

Alyssa,chiar originala fata ta,o sa fie o luptatoare si nu numai....
Mai povesteste,ca nu mai scapi de mine.....numai la parcul ala ma gindesc.......
La doctor am fost,dar degeaba,am povestit ieri....ma mai duc luni....

Danim,rabdare si tutun,ca tot nu poti sa te lasi de el......si noi am invatat cindva sa scriem,nu?

Gabi,iepuroiul a creut si la el ancheta,de teama probabil sa nu-i faci tu probleme cu cererea lui de a lua copiii la sf de sapatamina....in felul asta se asigura....parerea mea....

Alma? Marce? Ioana? Restul lumii......?

Ehhhhhh......si acum,sa va spun? sa nu va spun? ....Iaca fetelor,maine fac zacusca.....offfff......eu o fac cu gogosarii cruzi,asa ca maine am de dat prin masina 6 kg de gogosari,6 de rosii,de copt 8 de vinete si pe urma pot sa ma impusc....

Si tocmai cind imi faceam eu asa niste calcule cam cind o sa termin maine aceste operatiuni,iaca suna la usa doi baieti(frumosi si inalti ca brazii),fiecare cu cite un sac in spinare.....trimisese tata un sac de gogosari,unul de ardei gras......ambii imensi(imi ajung pina la bust si sint lati cit mine)....deci.....cu permisiunea dvs....pot.....sa........

Si uite asa.....legumicultura cit cuprinde la mine zilele astea.....

Aseara proful ne-a incurajat in ce priveste concursul,mai avem 3 saptamani pina la urmatorul,chiar ceva mai mult,timp in care el spera sa puna la punct eventualele greseli pe care le fac si e convins ca vom avea rezultate bune cit de curind....ril....scuza-ma,dar trebuia sa spun si despre asta....


Pup pe toata lumea si....ril....inca o data scuza-ma ca te-am bagat la categoria "fete" la inceputul postarii mele





BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

La munca fac parte din Comitetul de Conducere Social si ne straduim sa organizam cite ceva pentru fiecare luna. Luna asta pe 20 vom avea Health and Wellness Day adica Ziua Sanatatii si a Bunastarii... banuiesc eu ca se traduce asa...

Uitati cum va arata ziua aceea (doar ce am trimis un memo)

Good afternoon everyone,

On Friday October 20th, HEALTH & WELLNESS DAY is taking place. We are pleased to announce that we will once again have a number of exciting and informative sessions where everyone is welcome and encouraged to participate. This year's focus is on STRESS MANAGEMENT.

Sessions will take place throughout the day from 10 AM to 3 PM in the various boardrooms across the office. These participative programs include:

- Reiki Healing (with Arja, by appointment) 10 AM-3 PM
- Yoga/Pilates 2-3 PM
- Meditation 10:30 AM -12 PM
- Massage therapy (by appointment, sign-up early to guarantee a spot!) 10 AM -3 PM
- Ergonomics (the science of matching the work and the work environment to the people who perform the
work) 11 AM & 1 PM
- Nutrition session - where a healthy lunch will be provided! 12 AM & 1 PM

There are now sign-up sheets available in the kitchen for all sessions. Sheets will be collected by Tuesday, October 24. At that point a full schedule for all participants with final times and boardroom locations will be posted. Please make sure not to double book yourself.

Remember - Friday is a casual day, so please bring your sneakers, loose fitting clothing and of course your positive, stress free attitude!!!



Namaste!

YOUR SOCIAL COMMITTEE


Trebuie sa fac un cos mare cu tot felul de produse in legatura cu combaterea stressului. Ma ajutati cu idei? Deocamdata am doua prosoape frumoase albe si pufoase si cosul de rafie... Trebuie sa fie ok si daca il cistiga un barbat sau o femeie...

Ahhh, de abia astept. Avem pregatit pentru ziua respectiva cite o sticla refolosibila de apa stil Gym, cite un mar de ferma, brosuri cu articole pentru combaterea stressului, toate vor fi asezate pe fiecare birou dimineata inainte de inceperea muncii... Lunchul va fi prezentat de nutritionisti si va fi facut in fata noastra.

Am muncit o gramada la acest eveniment si sper sa iasa traznet si sa fie un success...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Brenda, stiu ca si noi am invatzat sa scriem, da' io mi-aduc aminte ca la 7 ani faceam liniute si bastonase :) nu litere din prima zi. da' asta e :)

Allysa, mai potzi pune cd-uri cu muzica, sau tapes cu exercitzii...depinde de citi bani ai

Mergi la inceput