Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mai fetelor.......semne de ramoleala.....stiti voi ce placere este sa pleci intr-o frumoasa dimineata de toamna spre cabinetul doctorului,sa schimbi doua mijloace de transport(desi pe distanta relativ mica),sa ajungi acolo cu putina intarziere si grabindu-te,sa bati la usa,sa-ti spuna cineva ca doctorul nu este toata saptamana si sa-ti amintesti exact in acel moment ca de fapt ti-a spus treaba asta? Si ca trebuia sa stii? Si ca trebuia sa suni inainte ca sa-ti spuna cind sa te duci?
No comment.........

Danim,muscatura inversa am eu,din pacate pe vremea copilariei mele(noastre) nu existau aparate decit aduse de afara si trebuia sa ai ceva cunostinte pe acolo,asa ca.....si am unele probleme de la treaba asta,asa ca e bine sa corectezi chestia asta,se chinuie un pic,dar o sa fie bine toata viata.....

Alyssa,moama da' ai gatit,nu gluma.....ne inviti la masa?

Gabi,informativ m-ar interesa niste preturi,ca n-ar fi exlcus sa ma hotarasc sa vizitez locurile......

Ehhhhh....zilele astea fac zacusca,gogosarii si ceapa au sosit,astept vinetele.....sa vezi munca.....
Mai voiam sa va spun ca,pentru cine nu a citit "Mataniile",este intr-adevar o pierdere.E sublim romanul asta,va dati voi seama ca o am de cind ma stiu si n-am vrut s-o citesc?

Hai,ca ma doare capul de la atita dat de pereti,va pup si mai vorbim maine seara!
Noapte buna,copii!



BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna seara la toata lumea!
Ce de gospodine pe aici! Eu am gresit reteta de gogosari si-a trebuit sa iau altii. Insa si a doua a cunoscut acelasi esec, pentru ca domnii gogosari n-au lasat cat lichid trebuia si am completat cu otet. Am gustat unul si era sa fac infarct cat de acru era! Sa vad cum reusesc sa dreg compozitia. Ce mai gospodina sunt!
Nu stiu ce-i cu forumul de nu merge accesat direct, tot prin supereva am intrat si eu. Bine macar ca merge si-asa.

Danim, nu intelesesem eu bine cu aparatul dentar, daca se poate regla problema, e foarte bine.

Marce, tu la filme de groaza te duci? Pai nu e de mirare ca bebelina se agita, a simtit ca ti-e frica...
In ceea ce-l priveste pe tatic, eu nu i-as mai da nici o sansa daca acum, cand ai nevoie, te lasa balta. Nici sa stai la dispozitia lui sau sa stai in tensiune ca vine sau nu vine. Sa contribuie material, ca e si copilul lui, dar sa nu te incurce...

Brenda, se mai tine concursul la Buzau sau nu? Weekendul asta e festivalul carnatilor de Plescoi, vinului si covrigilor de Buzau, avem spectacol mare, trupe, muzica populara, cred ca ne pierdem si noi pe-acolo. Daca veniti, sa nu va ganditi ca plecati prea repede!

Alyssa, suna bine tortul, imi mai permit si eu cate un dulce din cand in cand, poate de sarbatori fac si eu, dar nu stiu daca gasesc capsuni pe vremea aia, ca nu merge cu congelate. Ati dat gata curcanul?

Gabi, ce mi-ar placea si mie o baie in apa calda, in aer liber, chiar daca e frig. Dar ce ma fac, ca nu stiu sa inot!

Simona, apa calda a venit de-a doua zi! Avem promisiuni ca nu va mai fi cu program, ca in ultimul timp.

Briana, te asteptam mai des pe-aici, mai ales ca esti buzoianca, chiar si numai dupa bunici !

Ril, n-o baga pe Cleo in fata ca sa ne distragi atentia de la tine [:D}. NU ne zici ce mai faci?

Cati, Ioana, la "vorbitor", vorba Brendei!



poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Alma, nu conteaza daca nu stii sa inoti, in jumatatea bazinului apa este pana la piept. Poti sa-ti cauti un robinet pe care vine apa fierbinte si stai chiar langa sursa:) E suuuper, nici nu mai simt durere de spate de cand merg saptamanal acolo!
Brenda, cam ce te-ar interesa? Hotel, pensiune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Hai ca mai venii o data pe seara asta,ca mi-a soptit o pasarea ca mai postarati pe aici.....

Gabi,ce e mai ieftin,ca nu ne tine buzunarul de fitze,intelegi matale ce vreau sa spui......

Briana,buzoianca? Aaaaaaaaa,pai mergem impreuna la Buzau,dar.....nu stiu cind! Ca nu se mai tine concursul,intrucit e Cupa Romaniei la Iasi in ziua in care trebuia sa fie la Buzau.....asa ca ,Alma......un carnat de Plescoi sa-mi opresti,ca poate de Craciun pot si eu sa pap o sarma si un carnat!

Va mai zic o data noapte buna! Sa visati frumos!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Danim, nu stiu ce ai pus tu in cafeaua aia, dar se pare ca am ramas fara venin :) Adica am terminat cu prostiile.

Noi suntem bine, sanatosi, voinici. Suntem in clasa I. Ma deranjeaza ca nu prea e atent la ore si uneori uita ce teme are de facut. Am inteles ca sunt in situatia asta destul de multi copii. Probabil trecerea de la gradinita la scoala e de vina. Mai au pana se adapteaza. Sapt asta va fi sedinta.

In rest, incerc sa-mi vad de viatza, cu bune si rele.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Ril, n-ai decat sa colectezi cateva nr. de telefon de la alti copii si sa va consultati dupa masa:) Eu l-am pus pe Robert sa sune el, ca doar e tema lui:)))) Si l-am lasat fara calculator cateva zile drept pedeapsa (pt. el asta fiind egala cu pedeapsa capitala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Neata,

Poftiti la cafea...



Ana mica este bolnavioara .....
Sunt tare necajita din pricina asta.


Brenda...multumesc de PM.

Fetele care cunosc Buzaul mai mult sau mai putin....parintii mei sunt nascuti si crescuti la Pietroasele. Iar eu mi-am petrecut primii ani din viata si mai apoi toate vacantele tot acolo. Ma simt foarte legata de zona aia si sincer, cand merg acolo (unde din fericire bunicii mei traiesc) simt ca imi incarc bateriile.


Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Briana, multa sanatate fetitei tale!!!! Cum se simte? Tu stai cu ea acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Gabibarta, nu stau cu fetita acasa , TREBUIE sa merg la serviciu pentru ca sunt singura care aduce venituri ! Si asa a fost si cand eram cu ...domnul !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Hey, fete.....unde sunteti astazi ????

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput