Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Cred ca v-a placut Cleo cu Ghita. Daca vreti sa o ascultati iar, mergeti AICI




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Briana, itii tin pumnii!!! Sa ne tii la curent!
Marce, nu stiu ce sa zic de mr.Daddy... E nasoala situatia. Nu stiu daca e bine pt. bb sa aiba un tatic doar din cand in cand. Si nici nu stiu domnul cum isi inchipuie ca o sa-i stai la dispozitie orcand are el chef sa vina in Ro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Wooooooooow........tot week-endul ati vegetat si acum nu va mai opriti......uffffff......mi-a luat ceva sa va citesc!

Alyssa.......mey,ma dai gata cu parcurile alea....si asa visez eu la alte tzari,tu ma faci sa fiu in transa pur si simplu....ia pune mana de cauta-mi un canadian,ca-s aproape hotarata.....
Si musai sa postezi matalutza aici,reteta aia de "strawberry short cake",altfel......

Gabi,tu m-ai imbolnavit cu piscina.....vreau si eu baie in plina iarna in piscina aia.....ce preturi sint pe la Felix?

Simona,multumesc din suflet,dar 3 podiumuri anul asta nu cred ca mai prindem,mai avem 3 concursuri,si mi-e greu sa cred ca le luam pe toate.....

Briana,tinem pumnii! Fii calma si gindeste-te ca,vorba bunica-mii,"tot raul e spre bine"....Noi sintem alaturi de tine!

Alma,ia mai lasa tu supararile si treci la "vorbitor"(ooops,am deprins expresii de la locul de tortura).....hai sa-ti zic,cred ca avem concurs la Buzau!

Marce......mai stii cind te plingeai ca nu misca bebelina? Iaca,acum iti da cu varf si indesat......suport-o!

Ril.....nu crezi ca postarile tale sint mai potrivite undeva pe la zona artelor?

Va pup pe toate! Ne auzim maine! Noapte buna,copii!

P.S.Maine ma duc la nutritionist.....uliuuuu,o sa ma cantaresc!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
Ril.....nu crezi ca postarile tale sint mai potrivite undeva pe la zona artelor?



Or fi potrivite acolo, insa va sunt adresate voua, ca si 'colege de breasla'.

Iar cui nu-i place ... sa ridice mana (ca sa nu zic altfel ). Poate mai sunt si altii/altele care vor sa citeasca si altceva decat concursuri...






"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, piscina aia e in centru in Oradea:) Dar daca vrei in Felix, se poate si acolo:) Nu stiu preturile de hotel si pensiuni... Sa ma interesez?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Mai copii, pot sa va spun cu mindrie ca este ora cinci si am terminat toate pregatirle!... Aaaahhh... Ce bine ma simt ca mi-am incadrat in timp, a iesit totul ok, fara dezastre ci toate alea...

Strawberry shortcakeul este din blaturi de pandishpan. L-am taiat in doua si l-eam insiropat cu oranje juice. Am taiat bucatele mici o cutie de jumate de kg de capsuni si am pus jumate din ele pe primul blat, peste ele am pus budinca de vanilie si inca un strat de capsuni taiate micut si am acoperit cu jumatatea cealalta de blat. Le-am pus inelul ala de la tava ca sa tina tot maclavaitzul in loc si am lasat pina dimineata... De dimineata am batut frisca proaspata batz si am imbracat tortul. I-am pus din loc in loc pe margine niste bontzoi de frisca. Apoi am luat citeva capsuni si le-am glazurat cu glazura clara. Le-am asezat cu frunze asa lucioase rezemate de bontzoii aia de frisca si am luat bezea si am faramitzat-o si am pus-o pe margini... mmmmmmm...

Am facut si un apple pie si l-am acoperit cu fisii de coca impletite intre ele ca o grila. Pentru ca este toamna si "ziua recoltei" :) am facut din talentul meu artistic o frunza de alun si doua ghinde si l-eam aranjat frumos deasupra...

Curcanul a iesit traznet, garnitura de piuree de cartofi si am mai facut una de basmatti rice cu vegetale... Aaaa... am facut si piine de casa impletita!...

Sint gospodina de gospodina :)))

Am plecat, va pup pe toti... si pe tine Ril :)) si va urez un Happy Thanksgiving!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uuuufffff.......cu mari eforturi am reusit sa ajung pe DC......prin supereva,altfel....serverul e daramat....nush ce are,adminii cred ca stiu!

Hai sa nu mai vorbim mai despre noi,ca altfel o sa spuna unii de pe aici,ca vorbim numai despre concursuri,sau numai despre torturi,sau numai despre sarcina,sau numai despre divorturi,sau....sau......
In alta ordine de idei,ril draga,devii obraznic si nu-mi place!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Salut fetele,

vad k pe aici se musca veninos...

asta k tot am vazut duminica filmul cu serpi... DA ..sint de acord! Ia gata! Fara torturi ...k ma torturati! Si fara sarcini k nu ma mai vad de kilele mele ..si fara ...nu mai stiu! am uitat...

Apropo Ril..eu am ascultat melodia la care faci referire, dar parca varianta TV mi se pare mai simpatica. Si dak tot vorbim de Cleopatra, parca scosese si un album. Asta unde poate fi ascultat? (inafara de ...sa-l cumpar)

Marce 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
In alta ordine de idei,ril draga,devii obraznic si nu-mi place!




Asta e, cred ca am inceput sa seaman cu laudatorii mei




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

ia luatzi voi de aici o cafea si mai terminatzi cu prostiile :)

week-endu' asta a fost ok. am mincat pe la prieteni asa ca n-a trebuit sa gatesc :)si am plecat si cu curcan acasa :)


Alyssa, sa-mi dai si mie reteta de tort...desi citeodata mai usor e sa merg sa-l cumpar :)

Alma, ce poarta fii-mea nu e practic aparat dentar. I-au luat mulaj de pe dinti si au facut ceva din cauciuc cu care trebuie sa doarma noaptea (are reverse bite - adica musca invers, cu dintzii de jos peste aia de sus) si care ii corecteaza muscatura. Doctorul mi-a zis ca asta s-ar putea sa fie suficient, ca la fii-usu' a fost si nu o sa fie nevoie sa-i puna aparat cind se face mai mare.
La sfirsitu' lunii merg cu ea la control sa vada daca a inceput sa aibe efect.


termin de citit din urma si va mai scriu :)

Mergi la inceput