Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Gabi, imi pare rau sa aud k ai probleme si k esti improscata cu noroi. Singura consolare e k o sa se termine si asta pina la urma.

Brenda, kiar asa...nu a zis nimeni k nu esti o mama buna. Eu m-am mirat pt k ai mei nu m-au lasat sa dorm peste noapte nici la fete in casa, prietene de-ale mele, daramite la baieti (indiferent cine era acasa... putea sa fie si presedintele!). La virsta Dianei si eu ma mai uitam dupa baieti, si imi mai placea unul sau altul, dar in nici un caz nu comentam cu mama si o stiam de frica, asa k asta poate m-a tinut in friu de la alte prostioare.
Eu una, nu as avea incredere in nimeni. Cred k, in aceeasi paranoia k a mei, nu as lasa-o peste noapte, poate sa fie si mama lui Stefan cel Mare acasa... La cite auzi mereu peste tot ...tati si batrini care abuzeaza de copii, sau vecinii lor, sau...tot felul de nebuni ...brrrrr... k doar nu ma gindeam k ala micu' de 11 ani ar fi asa precoce (hmmmm...desi nici asta nu e exclus!). Imi pare rau ...eu sint ...doar paranoica! Inca o data zic: "saraca fii-mea! o sa fie vai de ea!"

Va pup si sa aveti o noapte frumoasa,

Marce 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza.....mey,nu facu nimeni cafeaua pe aici?
Pai daca stati pina tirziu.....

Afara ninge....ba nu,ploua.....ba ninge.....uffff.....tot urit e,orice ar fi.
Sa speram ca nu tine mult!



BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Gabi, imi pare tare rau ca s-a intamplat asa :-( Sper sa se termine totusi la termenul viitor si divortul asta sa ramana doar o amintire..
In dimineata asta mi-am gasit masina acoperita de zapada.. Mi s-a parut incredibil, nu credeam ca iarna o sa vina chiar atat de repede. Weekendul trecut am facut plaja la Eforie Nord, erau probabil 20 -25 de grade.. si acum.. zapada.
Nu pot sa ma gandesc ca anul Sarbatorile de anul asta vor fi primele sarbatori adevarate pentru Alex. Anul trecut era prea mic, nu a inteles el mare lucru nici din colinde, nici din brad, nici din cina festiva. Peste 2 saptamani va implini 2 anisori si ma gandesc ca asta este varsta la care apar primele amintiri. Si vreau sa i le fac frumoase, vreau sa inceapa de pe acum sa simta emotia Sarbatorilor, vreau sa le asocieze cu mirosul de brad, veselia sau melancolia colindelor, febra cadourilor, pregatit de cozonaci.
Maine am planificat sa mergem la Moeciu cu niste prieteni, sunt curioasa daca acolo este zapada :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

la noi e soare si minus grade:((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

In 4 ani - de cand m-am despartit - am avut atatea probleme...incat simt ca am un suflet imbatranit cu 10 ani, la suprafata nu arat, si nici nu-mi place sa ma vait....sa ma compatimeasca lumea...tot pastrez doaza de optimism, de veselie, pt ca altfel nu pot sa trec peste probleme...
Uneori stau si ma gandesc daca Ema are notiunea de ...TATA, de familei...
eu sunt si mama si tata, in we merge la bunici, iar taica-su petrece cateva ore cu ea cat sta acolo...
de fiecare craciun incercam sa cream atmosfera de fem...impodobim bradul , punem cadurile, ascultam colinde...
oare ema stie ce inseamna familie?
in februerie va implini 5 ani...
petrecere va avea ca in fiecare an...dar...
ma rog...
gandesc si scriu...poate plictisesc, probabil mi se trage de la vreme...

Mari, mami de Ema
povestea Emei


poze cu Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mari,bine ai venit.Descarca-te daca simti nevoia,dar eu zic sa nu-ti mai pui prea multe intrebari,sa nu te mai framanti atit si sa lasi viata sa curga in voie,va fi bine,o sa vezi.Copilul va constientiza cind va fi mare ce parinte a iubit-o,ce parinte a avut grija de ea,care parinte i-a lipsit.....

Eliza,din ce oras esti?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cu ce fulgi mari ningea mai devreme....te indeamna la visare vremea asta.....

Danim,Alyssa,pe la voi ce mai este?




BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Brenda, sunt din Bucuresti. Lucrez in Piata Victoriei si locuiesc in Drumul Taberei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Al meu baiat era foarte mirat cand dupa un coleg de la gradi venea bunicul (tatal meu a murit de mult, deci copiii mei au un singur bunic) si imi spunea in gura mare ca mamiiii, stiai ca bunica lui Dragos e baiat?Deci cu bunic cu tot copilul nu stia ca exista bunici de sex masculin. Cand i-am spus ca si soacra e bunica lui, nu i-a venit sa creada. El de fapt n-are decat o singura bunica, pe mama mea. De taica-sau nu mai zice nimic, nici nu-i lipseste. Fetei la fel... mai intreaba de tati, dar ce sa spun? Tati a plecat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ii spui ca tati e plecat cu treaba,ca deocamdata nu poti sa-i spui nimic altceva.
Grija mare cu baiatul,mai ales acum,ca incepe sa creasca.Vorbeste mult cu el.

Eliza,pai la urmatoarea intilneala vii si tu,nu?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput