Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Vreau si io cafea dimineatza. Am de lucru si tb sa mai stau acum. Cine e la rand? (Sper ca nu eu )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai tu n-ai mai facut-o de multisor timp....ia treci la treaba!
O saptamana buna,tuturor!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Gata cafeaua??? Aveti si ceai?
Ce bine-mi pare cu ceasul mutat inapoi, nu am avut pb mari cu desteptarea:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ura! Nu mai plec saptamana asta. Si-asa e o vreme asa urata c-as sta numai in pat, la caldurica. Mai am cateva zile de concediu, insa le iau mai pe la sfarsitul lunii.
Acum mi-e somn si astept sa treaca timpul sa plec acasa...

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Brenda, nu/i cam devreme pentru a vorbi de un "el"? Si de ce, ma rog, trebuia sa-i cauti tu printesei materiale despre Egipt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cati,"el" era spus ironic,amuzant,daca vrei,era vorba despre "el" din poze.
Sint la virsta cind incep sa le placa baiatul cutare,sau invers,fata cutare.Dar,asa cum eram si noi la virsta lor,nu stiu inca ce inseamna un cuplu,sau ce inseamna dragoste.Imi amintesc ca noi comunicam prin biletele,si,asa cum faceam si noi,si ei isi schimba preferintele de la o saptamina la alta.
Pe noi ne amuza,sint doar niste copii,iti dai seama ca altfel de conotatii nu poate avea aceasta "dragoste".Dar sint atit de dragalasi cum se sorb din priviri,atit de inocenti,asa cum pot fi numai niste copii.
Dincolo de toate,a fost la un coleg in vizita,au dansat,au ascultat muzica,au fost la muzeul Antipa,au scris impreuna referatul.
Te-am lamurit?

Cit despre referat,am considerat ca trebuie sa o ajut,pt.ca si-a ales o tema foarte grea.Sa scrii despre Egiptul antic,iti poate lua sute de pagini,iar in clasa a 5-a e greu sa patrunzi atit de bine antichitatea,mai ales Egiptul antic,pt.a-ti da seama ce poti sa scrii mai pe scurt. Ei nici nu cunosc notiunea de referat macar.
Eu i-am scos datele,ea le-a scris,le-a invatat si urmeaza sa se duca cu referatul sa-l prezinte.

Alma,cind iti iei alea citeva zile de concediu vii la Bucuresti?

Danim,Alyssa,Marce,Briana,pe unde sinteti?



BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uite si un ceai de seara....aburind....tocmai potrivit pe vremea asta.
Ce zici, ril?

http://www.legendshotel.com.au/images/Newsletters/hot_tea.jpg

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Nu arata deloc rau... dar cred ca tot pe cafea o dau in noaptea asta. Poate dimineata mai gasiti ceva si voi. Am noroc e vacanta si nu mai tb sa ma trez la 7. Asa ca pot sa trezesc si la 10.






"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Ril, ai noroc... eu tot tb sa ma trezesc la 6,30, si la 6,40 si la 6,50 si atunci fugaaaaaa ca intarziem!
Eu tot cu mari emotii, astept infatisarea nr.2... Nu stiu de ce, dar innebunesc de nervi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Nu, nu m/am lamurit...Ce sa caute o fata de varsta ei acasa la un baiat, o noapte?
Si cu referatul... nu sunt de acord.Eu l-as fi incurajat pe fiul meu sa-si aleaga o tema corespunzatoare, despre care sa poata cauta date singur si sa faca referatul...In fine, asa gandesc acum.S-ar putea sa am alte idei cand voi fi in ipostaza de a decide cum ma implic...

Ioana ce-o fi mai facand? Aseara m-am uitat pe pozele de la munte si mi-am amintit de ea. Si de Ril(de baiatul lui, de fapt!)...
Paaaa

Mergi la inceput