Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by Eliza5

Multumesc Brenda . Pai... am 29 de ani, un baietel de aproape 2 ani, stau in Drumul Taberei, lucrez undeva in Piata Victoriei si intre timp fac un MBA (Romano-Canadian). Wow, ce-am sintetizat totul intr-o fraza :-)
Va urmaresc de mult, va cam stiu :-)

Cu divortul a fost usor pentru mine pentru ca lucrurile s-au produs treptat, "paratul" s-a mutat de acasa de prin iulie iar copilul sper sa nu sufere prea mult mai ales ca era obisnuit sa-l vada pe taica-su rar (era plecat mai mult prin delegatii )..

Eliza si Alex (15 nov. 2004)




Eliza, bine ai venit !!!!

UAU !! Asa repede ai terminat cu divortul ?? Brava nene ! La mine cred ca o sa se lungeasca ....de o sa ma satur.

Unde lucrezi in Piata Victoriei ? Ca si eu tot in zona sunt ! (daca vrei sa imi spui...evident...)??

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Briana, imi pare rau ca se prelungeste la tine.. Nu e chiar o atmosfera placuta la Tribunal :-(
Lucrez chiar la intrarea pe Calea Victoriei, la o companie petroliera :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uite asa se mareste gasca si sa vezi ce intalneli o sa iasa......abia astept!

eu am smotruit astazi,acum pap o salata de varza cu piper si lamaie(imi place la nebunie),simteam nevoia de ceva usor,dupa care vreau sa lenevesc un pic,mai citesc ceva din "Mataniile"(asa iubire ca acolo numai in romane cred ca poti gasi),ca dupa-amiaza cine stie ce o mai fi!

Va pup,revin!

Alo,....canadiencele,voi ce faceti? La ce ora incepeti voi munca? Nu v-ati trezit?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza :)

io una m-am trezit de pe la 6,asa ca deja am o cafea si o ora de munca la activ :)

aseara am fost la teatru. a fost SUPER !!! Aia mare ma asteptam sa stea cuminte, da' si cea mica a fost ok. Spectacolul a fost de 1 ora jumate si au avut si o pauza de vreo 15 min. A fost un spectacol de magie in care apareau si caracterele lu' Disney, asa ca...le-au dat pe spate :) aia mica se plictisise in a 2a jumatate, da' nu a facut urit. Aia mare cind era pauza credea ca s-a terminat si vroia sa plecam, da' cind a vazut ca ceilalti copii mai sunt inca in sala, nu a mai zis nimic.
Azi la scoala e "leader of the day" si au si "show and tell" in care arata ceva la copii si povesteste despre obiectul cu pricina. Aseara am intrebat-o ce vrea la ea si mi-a zis ca afisul pe care i l-am cumparat aseara :)plus punga pe care e Mickey Mouse in care a avut popcorn cumparat tot acolo. sa nu ma intrebatzi cit am cheltuit...

Brenda, despre telefon....stiu ca in Romania e mai ieftin cu mobilu', da' io una nu vad rostul la mobile pentru copii. Ca partea cu verificatu....daca e sa minta, minte si cu mobil si fara. Ca anu' trecut in tara, la mine in oras toti aveau mobil (inclusiv aia de 6-7 ani). In fine... Asta e parerea mea...
Eu una oricum nu le am cu ele:) am da' 80 din timp nu are baterie :) sunt de risu' lumii aici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeee,eu i-am luat mobil numai pt.a face o economie la bani.Eu o sun mai tot timpul de pe mobil,asa ca la craciunul trecut i-am luat un philips amarat,numai ca sa putem comunica mai ieftin.De luat oricum nu-l ia cu ea nici la scoala,nici afara,doar cind pleaca in vreo excursie,sau in cantonament,sau il mai ia la antrenamente,daca e sa iasa mai devreme,sa ma sune.
Deci la noi chiar n-a fost un moft,insa acum o incanta dseignul astuia,altceva nu este.Si,evident,dorinta de a avea si ea ceva "la moda",asa a justificat.

Deocamdata i-am promis ca o sa i-l dau si ei din cind in cind,dar mai mult nu cred ca e cazul sa cedez.

Eu am fost acum,pe seara la piata,mi-am luat struguri,pere si mere,mi-am luat si vreo 4 conopide mari sa pun la murat cu morcovei si am gasit si salata verde.....wow,m-a cuprins asa o pofta de salata verde,ce ma bucur ca a aparut! Mai am un pic si se face ora si imi fac o maaaaaaaaaaare salata cu de toate!

Am vorbit azi si cu Cati,am uitat sa va spun,Raducu e tot racit,cred ca asa va fi mereu daca este in colectivitate,asa pateam si noi la gradinita.

Alma e bine,s-a dus si Diana astazi intr-o mini-vacanta.In rest se plictiseste,dar....cine mai e ca ea la munte?

Cam atat, fetele......


P.S.Ma tot gindesc la cozonacul lui Gabi.....si la masina aia de facut paine.

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, acum sunt la capitolul paine cu chimen... e suuuuper!!!! Acum am mancat o feliuta... inca mai scotea aburi, era atat de fierbinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Eliza, bine ai venit!!!
Chiar ai scapat dintr-o singura infatisare????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Nu cred k va asteptati k la ora 1 noaptea sa mai bintuie cineva pe aici!

Uite k am apucat sa citesc ce ati mai scris zilele astea.
Brenda, si eu mi-am luat Zapp kiar sapt asta. Dak vrei imi dai nr si ne auzim mai des. De care tel ai? Ala smekeru' e cumva noul LG?
Briana, imi pare rau k la tine se lungeste cu divortul. Eu tocmai am fost la tribunal k martor pt o fosta vecina (de virsta mea) care are si o fetitza de 1 an si 8 luni ...si intr-adevar, am stat vreo 4 ore pe la tribunal pina ne-a bagat in seama judecatoarea, dar pe urma in 3 minute erau divortati. Deci...se poate dak chiar vor ambele parti...
Eliza, bine ai venit!

Eu am dormit o ora la prinz si acum vad k numar puricii. Am vazut tot ce se putea vedea la teveu... De fapt, inca nu mi-am revenit dupa faza cu procesul de divort al acestei vecine...care sincer, m-a luat prin surprindere...nu ma asteptam...credeam k totul e perfect.
Pe linga asta, am vazut-o pe fetitza lor care e o scumpica dar....atit de slaba! Are probleme mari de tot cu ea. Nu maninca nimic si are dignostic de malnutritie, distrofie nusht' de care ...etc ..o gramada de kestii ...Nasol... Zilele astea m-au cam agitat...
Ce sa mai zic, k in curtea de judecata, unde erau toti avocatii cu martorii lor, cu piritii si reclamantii...etc, bebelina mea se zbatea in burta mai mai sa sara afara. Cum ieseam afara din sala, kiar dak se vorbea sau era zgomot ...era ok. Se pare k nu i-a placut in sala de judecata (desi nu s-a tziganit nimeni cit timp am stat noi acolo). Cu sigurantza nu se va face avocata! [:)))]

Hai va pup si va doresc un we super placut (dak nu ne mai auzim intre timp),



Marce 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Marce, poate fetita aia a papat multe certuri si stres si de aceea nu mananca. Sau poate nu mananca pur si simplu cum eram si eu, si am fost tot timpul fortata sa mananc sa nu las nimic in farfurie, si uite dintr-o pispirica am ajunj obeza.
Oricum nu prea ma pricep la acest capitol, am noroc cu ai mei:)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

'na ziua!

Am venit si eu de la serviciu pe la 4,acum ne pregatim sa mergem la antrenamente si pe urma sa fac niste cumparaturi,ca Diana pleaca maine in excursie la Rasnov.Si eu la serviciu

Pup toata gashca!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput