Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Alyssa, sa-tzi traiasca !!! si sa aibe numai bucurii !!!

aia mica a mai avut infectie? sau acu e prima data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Moamaaaaa ...ce buna e ciocolata de casa! Uitasem de asta... Imi aduc aminte k ne facea mama cind eram mici. Acum cu toate dulciurile de pe piatza, si uitasem k a existat cindva! Sa fac si eu ...odata, in viitor.

Azi am lenevit toata ziua. Am stat la caldurica k am scos nasul afara pe balcon si mi-a inghetat instant. Pt k duminica am fost iar la garso, la smotru, m-a durut spatele toata seara si noaptea de duminica si nici azi nu ma lasase de tot. Dehhhh...dak am si pus covoarele ...si sters, aspirat, urcat pe ici pe colo... m-am spart in figuri. Nu mai mai tzine ...din pacate...

Brenda, cum lucrezi pisicutza? K m-am uitat dupa tine pe mess si ..nimic. Ia da un semn, k sint curioasa ce vroiai sa vb. Si eu mai aveam cite una alta sa iti zic. Miss you...

Asta a fost un mesaj scurtutz sa stiti k inca sint pe aici. Va mai scriu mai multe curind sper. Din pacate, inca nu am asa noutati grozave ..viata mea e monotona si plictisitoare. Pina in februarie ...hehehe... k dupa aia ...numai monotona nu o sa fie!

Bebelina e bine... eu balenesc de colo colo 8k nu mai pot zice k flutur)...cam atit!

puuup mult,

Marce 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Aaaaa... La multi ani pt fetitza, Alice! Sa-ti traiasca!


Marce 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Multumesc de urari! Dau de baut, sa curga sampania virtuala :)))



Pentru Maya este prima oara cind are infectie la vezica urinara. Cauzele pot fi multiple, m-am oprit insa la doua pe care le suspectez.
Una: ca poate nu s-a sters bine la fund acolo la day-care. Am inteles ca daca se sterge din spate in fata poate aduce bacteria ecoli in fata...
A doua: acum citeva zile mi-au golit toata sticla cu spumant de baie in cada, in baia lor. Faceau clabuci intre degete si se hlizeau. Toata sticla pentru o baie!

O alta explicatie mai nemedicinala este ca Maya avea o frica acuta de lucruri repezi, care se miscau in cerc. Leaganele, rotile, ventilatoarele, toate astea ii provocau o frica mare. Am lucrat cu ea sa ii rezolva aceasta frica facind exercitii de respiratie, facind cercuri cu compasul pe hirtie, desenind mandala, etc. Treptat i-a trecut frica si weekendul trecut am fost chiar la parc si ne-am dat toate in leagan. Explicatia mea nemedicinala este ca si-a eliminat frica si ca asa s-a manifestat la ea. Acum puteti ride de mine :)

Mai vin.

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

prima cauza nu e adevarata. cind aia mica a mea a facut la 6 saptamani infectie, asa am crezut si eu. dar dupa ce am vorbit cu pediatrul ei mi-a zis ca asta e un mit... ea a facut din alta cauza si de asta i-am facut ultrasound acum.
a 2a s-ar putea. oricum urmareshte-o si daca-ti mai face sa-i spui docturului ei sa o trimita la un ultrasound.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by danim

prima cauza nu e adevarata. cind aia mica a mea a facut la 6 saptamani infectie, asa am crezut si eu. dar dupa ce am vorbit cu pediatrul ei mi-a zis ca asta e un mit... ea a facut din alta cauza si de asta i-am facut ultrasound acum.
a 2a s-ar putea. oricum urmareshte-o si daca-ti mai face sa-i spui docturului ei sa o trimita la un ultrasound.




Am facut programare la pediatra pe data de 24, cind termina zece zile de antibiotice. Atunci vom face ultrasoundul si inca un test care verifica trompele alea urinare sa vada daca nu cumva se impinge inapoi pipi din vezica in rinichi. Asa mi s-a explicat la urgenta, mai multe nu stiu.

M-au lasat cu gura cascata astia de la urgenta. Nu am mai trecut pe acolo de patru ani (Dumnezeu sa ne fereasca in continuare!) dar am fost impresionata de serviciile lor. Am ajuns acolo la ora opt seara si la ora unsprezece eram inapoi acasa, trecute pe la farmacie, cu medicametele luate. In tot acest timp au fost foarte rabdatori cu Maya, i-au facut toate testele. De urina, raze la stomac, la plamini, rezultatele pe loc. Camera de urgenta special pentru copii, televizor, carti de colorat, de citit, inghetata...

Dani, scre-mi si mie daca stii mai multe despre aceasta boala.

Mersi mult!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

daca ti-e mai usor, ma poti suna la munca 923-2724 x724

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

neata....!

Alice, sanatate maxima puiutei tale !!!



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Maine am prima infatisare la tribunal.....

Dimineata sunt acolo...sper sa se termine repede ! Domnul zice ca nu vrea sa vina, deci maine va fi o zi pierduta pentru ca daca nu se prezinta el e clar ca se amana !

Sa imi tineti pumnii fetelor...ca o iau razna. Asa nu imi place sa merg acolo...insa avocatul spune ca trebuie sa fiu la prima infatisare !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Briana, iti tin pumnii!!!! Sper sa fie bine!!!!

Mergi la inceput