Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Alma, si eu vreau kurtoskalacs!!!! Drum bun si distractie placuta!
Brenda, chiar ca nu ma mir... dar la noi scria afara ca din 13 oct. da drumul la caldura:((((


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ehhhhhhhhhh......fu cu ghinion 13 ala......
Hai Gabi,te mai mosmondesti mult cu cozonacul? Sau te fofilezi? Am facut economie la calorii ca sa pot sa pap si eu o felie subtire si tu....nimic!

Aseara m-am vopsit.....mi-a zis coafeza(Virginia...Alma stie!),ca in ziua cind m-o vedea pe mine cu parul pina la umeri,tragem o betzie! Hi,hi,hi......o sa ma vada....desi nu mai spera!
Ehhhh,si bine ca am scapat de roscat,sint chiar ciocolata cu lapte(de la Wellaaaaa)....

Astazi am facut pregatiri pt.ziua partenerului.....a venit si el si am tot decupat,si am lipit,si am desenat,au iesit niste inimioare super.....
Mai vrem idei de jocuri pe care ar putea sa le joace.....cine ne ajuta?

Alma,pai cursuri placute! Gaseste musai internet cafe-ul ala,sa ne scrii cum e pe acolo! Si.....ai grija de tine!

Ma duc la o baitza si pe urma la tv cu Di.....
Noapte buna,copii!

P.S.Maine ma duc la dr.......

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Neata fete !!!

Ce faceti voi astazi ??

Noi am fost plecati in week-end la bunici la Buzau...a fost super ! M-am simtit atat de bine de nu va imaginati. Acolo este locul unde CHIAR ma simt bine, ...ca atunci cand eram copil si nu aveam griji ! Ca sa nu mai spun ca ma bucur de bunicii mei cu fiecare clipa...!

Ana e inca in tratament..insa regimul alimentar incepe sa ii fie mai lejer ! Bubitele sunt inca acolo...din pacate ! Asteptam sa treaca !

Mey, fetele care aveti copii la scoala...nu stiu ce sa mai fac cu Ela. Seara nu o pot culca devreme...iar dimineata e jale la trezire. Sunt dimineti in care plange ca ii e somn. Chiar nu mai stiu ce sa fac. O bag in pat la ora 21.00-21.30 insa pur si simlu nu poate adormi. Imi e mila de ea dimineata dar nu mai stiu ce sa fac.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Briana,vreau sa-ti spun ca pt.mine clasele 1-4 au fost un cosmar,cu culcat seara devreme,cu dormit sau nedormit dupa-amiaza,pt.Diana era imposibil sa se trezeasca dimineatza la timp.....ea intotdeauna intarzia la scoala.Acum,invatind dupa-amiaza,se trezeste mai lejer.....
Ce virsta are Ela?
Ai fost la Buzau? Super,ce bine e sa ai unde merge in week-end...dar zici ca ati fost "plecati"....a fost si sotul cu tine?

Gabi....e clar,s-a dat lovita cu cozonacul ala,m-a lasat sa salivez,nu-i bai,ca ziua a trecut si caloriile au fost mai putine!

Azi iar m-am dus degeaba la dr......murise taica-sau si iar nu e toata saptamana,asa ca....ma duc abia marti,cind e fix o luna de cind m-am apucat de regim.....Incep sa fiu nerabdatoare,chiar sint curioasa ce va arata cintarul.De spus mi-au spus mai multi ca am slabit,insa vreau sa vad cat.....

In alta ordine de idei....tot plimbandu-ma eu pe linga cabinetul doctorei,mi-am cumparat si o pereche de pantofi,asa ca facui si gaura in buget.

Pup fetele,mai vin!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Brenda, NU !!



Am fost cu fetele si parintii mei !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza :)

Brenda, iaca o idee: impacheteaza ceva in mai multe hirtii. apoi se pune muzica si pachetul se trece de la unul la altul. cind se opreste muzica, la cine e pachetul da' o hirtie la o parte. apoi se face tot asa. cine ajunge la ce e impachetat il primeshte. (ce pune in el, alege el).

alta: copiii stau in cerc si unul din ei iese din camera. ceilalti aleg ce sa fie cel care a iesit (cintaret, fotbalist...) apoi cel care a iesit vine inapoi si ii intreaba pe cei din cerc ce sa-si cumpere. unul zice chitara, altul microfon...daca nu ghiceste ce o sa fie, iese iara si o iau de la capat.daca ghiceshte iese altul. si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Danim,multumesc mult!
Voi ce mai faceti? Cum ati petrecut we?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

n-am facut nimic deosebit...ne-am tuns toate, iar eu m-am facut cu parul drept :) numai ca daca vreau sa mi-l fac singura e muuuuuuuult de munca :)

ieri am iesit de am adunat frunzele. sper sa cada toate cit mai repede ca sa termin cu ele inainte sa se faca prea frig. le-am facut o gramada mare si ele s-au jucat :)de a trebuit sa le mai string o data.

am mai facut teme :)...chestii din astea :)

azi cea mare e la o ferma cu clasa unde or sa adune mere. am imbracat-o bine zic eu asa ca sper sa nu inghetze pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Fetele, n-am facut cozonac:)
Insa m-am enervat azi si am facut ciocolata de casa... offf... Cine vrea? E fierbinte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Buna ziua la toata trupa :)

Offf.... sint obosita! Aia mica are infectie la vezica urinara, am fost cu ea la urgenta vineri seara... Ma lupt cu ea sa ii dau antibioticele.

Azi este ziua celai mari, lui Sarah. A facut sapte ani! Ieri i-am facut in tort enorm, cred ca are un metru pe jumate de metru! Tot strawberry shortcake cu capsuni multe si frisca. Am lucrat la el de imi venea sa il arunc de pe balcon de draci. A iesit frumos de tot, ca din reviste. L-am dus la day-care dimineata si l-am pus acolo la frigider sa il taie cind ies de la scoala. Am auzit numai "aaaaa!!!" in drum spre bucataria de acolo.
Diseara am facut rezervare la restaurant sa sarbatorim si duminica va avea un party cu colegii ei, la cinematograf.

Ma duc sa imi iau ceva de haleala ca este lunch'ul la noi...

Mai vin!

Alice

Mergi la inceput