Pe voi va mai strange sotul in bratze noaptea?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Lemoni

posted by MaryP Noi?...fund in fund si noapte buna! Cam asa "ne strangem noi in brate"! Si mie mi-e dor, fiindca si noi dormeam la fel la inceput, acu' probleme, copil, oboseala...

Esti tare haioasa dar iti dau dreptate am fost acolo si stiu cum este.
Nici nu ma asteptam la atitea raspunsuri .
babyblue punem si motanul daca vrei tu.
Noe voi de cati ani sunteti casatoriti?




de fix un andar nu-l las nici mai incolo, si daca nu se conformeaza:...

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Noi prin Paris

Pentru Barbye, una dintre noi...Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Noi numai imbratisati dormim . E ca un ritual: seara ma tine el in brate, iar spre dimineata, deschide un ochi, zambeste si se intoarce cu spatele...atunci e randul meu sa-l tin in brate.
Si chiar daca uneori ne mai ciondam, niciodata nu dormim altfel decat imbratisati. Incet, incet, ne luam in brate...altfel nici unul din noi nu putem dormi (deh, obisnuinta...). Si uitam de ce ne-am ciondanit.

Odata am primit un sfat pretios: niciodata, dar niciodata sa nu ne culcam certati!

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Daaa, inca ne mai tinem in brate, asta cand nu este copilul intre noi. Se pare ca deja s-a creat o dependenta. Nu pot sa dorm daca nu ma lipesc de cineva. Daca e fii-mea cu noi, o iau pe ea si-o strang, daca lipseste, imi iau sotul din dotare in brate.
E adevarat ca uneori fac figuri: hai, ca-i randul tau sa ma tii!! (cu toate ca nu pot sa dorm, dar asa...ca sa-l chinui putin). Ma tine 5-10 minute si apoi imi explica cum ca ar fi timpul sa schimbam pozitia, asta in cazul in care nu adoarme si imi sforaie fix in ureche, asa ca-l intorc eu, de buna voie si nesilita de nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Intotdeauna adormim imbratisati,si asa ne si trezim. Daca peste noapte ma duc la toaleta, se trezeste si ma cauta,daca se duce el, il caut eu.
Mai greu e acum, ca am 33 de saptamani de sarcina, dar tot ma tine in brate,de parca ar vrea sa ma bage in el cu totul.
Uneori, mai sare pe noi si fetita pe care deja o avem, si stam asa, toti trei,parca am fi un sandvis mare, mare.


33saptamani fix,Iasmina si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

noi ne spunem noapte buna fiecare in zona lui de pat.
Nu de altceva, da' eu mai "alerg" in timp ce dorm si si-a luat destule picioare in burta - ce sa fac, neintentionat....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Da, de la inceput , si tot in pozitiile alea am ramas. Dar nu- mi place pentru ca are mainile si picioarele grele si se urca pe mine ca pe o perna. Eu de mica am dormit singura si asa imi place. Cand suntem certati (cam rar, la cat de obosita sunt),ma odihnesc foarte bine, si cand ii spun, se supara. Ma indeasa intr- un colt de parca ar veni unul noaptea sa ma ia de la el si ii e frica sa nu plec.
A! si inca ceva...noaptea ma mai duc la baie...si o data il auzi in somn: Ce faci , unde pleci?
-La Paris! e raspunsul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Noi nu cred ca dormim imbratisati insa adormim imbratisati. de cele mai multe ori in pozitia lingurei, adica eu ma fac covrig si el ma imbratiseaza si asa adormim. Chiar la asta ma gandeam dimineata: ne-am fatait amandoi, eram in starea dintre somn si realitate, si m-a imbratisat vreo ora, teoretic dormeam, practic ma simteam asa bine in bratele lui care nu ma lasau sa plec si veneau repede la imbratisat...

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

da, da, si eu tot "neintentionat" mai scap cite un picior, un cot. In plus trebuie sa fac loc si eu la pisoi, saracul, ca vine obosit si sta linga mine si se uita fix-fix la mine pina ma dau mai incolo si-i fac loc pe perna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:


Noi dormim ca 2catelusi uzi pe acelasi pres; strans lipiti; avem un pat imens insa nu folosim decat o saltea, din cand in cand o mai schimb cu cealalta pt uzura
cand ne culcam ma tine el in brate dupa care se schimba rolul si asa ramane pana dimineata

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ma bucura faptul ca exista atita dragoste intre cupluri.
Imi faceam griji citind aici asa de multe povesti triste.
off subiect
Oare flacara dragostei se mai aprinde din cand in cand?
Azi am mai avut o supriza placuta din partea sotului meu mi-a trimes la servici un mare buchet de flori.
Acum e una din doua ori ma inseala......haaaaaaa(glumesc sper sa nu fie cazul)ori flacara aceea s-a aprins iar intre noi a doua oara la batrinete oricum ceea ce simt acum cand scriu sunt fluturasi la stomac parca am iar 20 de ani!
E ciudat sa nu credeti ca nu am primit flori inainte dar acum e ceva ,ceva ce nu pot sa descriu .
sa fiti iubite

Mergi la inceput