Problema dificila

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisstamate spune:

Deci voi spuneti ca pompa electrica de la Nuk e buna. O sa mi-o cumpar, ca am mare nevoie si imi pun toate sperantele in ea, atat pentru a "extrage" proviziile pentru copil, cat si pentru mine, cand oi avea vreme sa "indepartez surplusul". Ar fi trebuit sa imi iau o pompa electrica de la inceput, ca era si programata ca achizitie inca inainte de nastere, dar pentru ca nu am avut suficienti bani si a fost la alegere cu un sterilizator de biberoane, l-am ales pe acesta din urma, gandidu-ma ca va fi esential pentru copil. Nu stiu ce o fi fost in capul meu. Si sta sterilizatorul in cutie nefolosit nici macar o data. Iar cand am vazut ca si pompa de san e mai utila, m-am zgarcit si am luat una manuala, ieftina si proasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstamate spune:

SI o intrebare care mi-a venit acum: oare eficienta unei pompe nu depinde de forma sanului fiecarei femei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcuali spune:

Buna,
Draga trebuie sa te inarmezi cu perseverenta si speranta!!N-o sa fie usor sa pleci dar asta e...am trecut si eu printr-o faza de asta.Baietelul meu avea 7 luni, nu supsese never ever din biberon, ci numai de la san si eu a trebuit sa plec la bucuresti pentru 3 zile.Acelasi cosmar, aceleasi temeri, ce ma fac?!I-am lasat lapte muls (vorba ta, numai eu stiu cum pentru ce el manca mult cand eram acasa si nu prea ramanea) si a supravietuit...Inainte de a pleca sa stii ca i-am explicat ca trebuie sa plec, ca ramane cu tati etc.eu consider ca e important sa ii vorbesti, sunt sigura ca intelege si mai mult, percepe afectiune. Cu el nu au fost probleme, s-a adaptat bine cu tati, bineinteles ca au fost la inceput momente de respingere a bubului insa foamea a primat!cu mine treaba a fost mai grea. Trebuia sa beau multe lichide, sa ma mulg la fiecare 3 ore etc. insa am lasat pudicitatea la oparte si asa am facut. Rezultatul - m-am intors acasa cu laptele la purtator...si l-am mai alaptat inca 9 luni.Daca esti hotarrata, vei reusi!
numai bine

Mergi la inceput