N-am curaj sa conduc (5)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Adica e zapada pe sosea ? La noi e ceata de duminica ,o sa ne imbolnavim cu toti de la vremea asta.Oricum e bine ca ai testat terenul ,ca daca nu vei avea incotro sa stii ce te asteapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariana2 spune:

Bun gasit CURAJOSELOR!
Acum v-am descoperit si trebuie sa recunosc ca am nevoie de galerie!Am permis din 2002 si tot de atunci conduc (asa se zice). Tot timpul eram stresata! Invatasem drumul de acasa la serviciu!Eram inebunita sa nu-mi pierd banda, sa nu ma inchida cineva pe banda, sa nu incomodez pe cineva......... Cumplit! Ajungeam acasa cu dureri de cap(si precum fricosul am gasit solutia, plecam dimineata devreme si ma intorceam tarziu ). Ca sa nu mai vorbim de parcare! Unde era un pogon de loc eram fericita!Ei bine am scapat de stres, mi-a vandut masina! Pietonul fericit!Nu a durat prea mult! Anul trecut in iulie am ramas insarcinata! Nu avea rost sa-mi iau masina!
In sfarsit, sa nu o mai lungesc, la 2 luni dupa ce am nascut mi-am luat masina! Trebuia sa-mi duc fiica cea mare la tenis, inot, etc! Ce credeti ca am facut! La tenis l-am trimis pe sotul meu (este pe langa facultatea de agronomie) iar eu m-am dus la inot ca e langa casa!Am gasit cea mai proasta solutie (ca sa nu mai spun ca Marian ma bombane ca am dat degeaba banii pe masina)!
Prin urmare ma bucur ca v-am gasit pentru ca am nevoie de experientele voastre ca sa prind curaj sa o iau de la capat!Mie rusine si de vecini! sta masina mea in fata blocului si se umple de praf! O spal duminica si plec la Careffour! Mai mare rusinea! Si daca vedeti ce frumusica e.....O admir zilnic din balcon!
Va pupici si astept incurajari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Dariana bine ai venit. Eu astept primavara.........ca aici unde locuiesc e un orasel micut dar ca la munte cu zapada multa ......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

condusu ca ...sofatu'
zilele trecute am umblat sa schimb parbrizul crapat.
bun casco.a?cine a spart parbrizul?SOTZUL!
si mai sparsese si un stop pe spate....dar pe asta nu am reusit sa il schimb prin casco si uite asha am scos bani din buzunar ca ne grabeam.
deci...uite asha ajung eu ca femeie sa umblu si pe la service.:D
au incercat la service sa ma prosteasca sa platesc cauciucul care e la parbriz ca vezi doamne e vechi si nu or sa reuseasca sa il scoata...dar te pui cu femeia?!le-am zis ca pot sa puna unul nou numa daca e acoperit de asigurare daca nu sa faca bine sa il scoata frumusel...:D of course ca au pus unul nou platit de asigurare...hehehe credeau ca ma prostesc ei pe mine.

jo si alexandra
recomandari,
***************
home sweet home!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giul spune:

Nu s-ar putea sa ne spui cum de a spart parbrizul? Asa pentru incurajare...iar tu ai umblat pentru casco,e masina pe numele tau ,sau aveai timp ? Macar bine ca le-ai rezovat ...Ti-a fost recunoscator SOTZUL ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Fetelor ce-at fi sa deschis un nou capitol????Macar atat ca de condus..........


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput