Mamici de martie - aprilie 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Fetelor va multumesc mult pentru urari. N-am facut ceva chiar deosebit azi. Adica am fost la lucru (la gradinita) unde copiii au fost mai agitati decat de obicei iar eu am inceput instaurerea unei mici dictaturi. Glumesc. Vreau doar sa-i fac putin mai disciplinati ca nu mai pot alerga pe scari dupa ei ca inainte si nu as vrea sa pateasca ceva vreo unul. Am ajuns acasa si m-am odihnit putin dupa care am facut cateva cumparaturi si am pregatit o supa si o rulada cu piept de pui ca sa sarbatoresc putin cu sotul in seara asta. Oricum "petrecerea" va fi de fapt in week-end ca e prea mult pentru mine sa mai sarbatoresc in timpul saptamanii.
Eu ma simt foarte bine. Dar tot incerc sa nu exagerez ca parca mi-e prea bine si nu vreau sa se schimbe ceva ca-mi amintesc inceputul care a fost mai greu. Vineri dupa serviciu ma duc la medic la control ca a trecut aproape o luna de cand nu m-a mai vazut.

ROXANICI - mie mi-a zis dr sa ma programez la eco morfologica in sapt 21-22.
ELYANNE- nu-ti fa griji ca nu ma agit prea tare cu masterul. As vrea sa-mi iau examenele ca lucrarea de dizertatie... mai vad eu. Oricum ar trebui sa o prezint in februarie si cum eu nasc in martie cine stie daca mai apuc asa ca nu ma agit prea mult. Pentru moment astept sa-mi intru in ritm cu serviciul.

Am vazut atatea carucioare puse in dreptul vostru... Vreau si eu sa stiu ce am desi ma bucur orice ar fi. Cu burticile cum mai stati? La mine creste, creste..... Acum oricine stie ca sunt insarcinata chiar daca nu ma cunoaste. Azi m-au si intrebat niste mamici la gradinita. Cu hainele e mai greu.

17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

PAXELA,sunt Deny si sunt din gasca mamicilor de nov-dec,gasca din care ai facut si tu parte la un moment dat.Am intrat sa te felicit pentru sarcina,sa fii sanatoasa si tu si bebe.
Te

DENY35+cuIRINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Tzuna,la multi ani si un bebe sanatos!
Acum inteleg si eu de ce imi tot era rau zilele astea(desi nu mai am greturi).Cred ca de la elevit.
Saptamana viitoare trebuie sa fac amniocenteza si sunt din ce in ce mai stresata,dar incerc sa-mi pastrez buna dispozitie .
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Katink, multumim de stiri, daca mai vb cu sotul Monicai sa ii spui ca suntem alaturi de ea, ii dorim refacere rapida si o asteptam sa ne povesteasca chiar ea experienta.

roxana & the baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Buna seara dragele mele - intru pe scurt, adica in viteza, am fost la o zi de nastere si sunt obosita, dar vreau sa scriu cite ceva - poate sa raspund si la unele intrebari, desinu am retinut cine intreaba - cred din cauza oboselii.

Absoluta fii sigura vomiti de la fier - fffff multe gravida suporta greu fierul - si vitaminele prenatale contin cam 60mg de Fe si asta duce tot la WC

Vad ca mai multe spuneti ca va doare burtica - trebuie sa scriu si eu - ma simt parsiv - ma doare burtica aproape toata ziua, adica cu pauze dar e mult pentru ca inainte nu ma durea deloc, seara mi se incordeaza burtica, eu mai am si diagnoza de uter in tonus. si inca ceva - aici chiar ma framinta tare - voi nu simtiti intepaturi adinc in vagin? Bine, eu suport durerea, adica beau no-spa de trei ori pe zi si niste pivcaturi de odolean care ma linisteste - intrebarea e - dauneaza ceva bebelusului cind uterul nostru e incordat? Eu mai caut informatii despre asta - daca gasesc ceva interesant va spun.

Ma gindeam sa sun medicul - da ma intreb ce rost are - o sa-mi dea tot no-spa si o sa-mi spuna sa fiu cuminte si lenoasa si sa stau mai mult in pat, altceva oare poate sa-mi spuna?

Si cred restul mai scriu miine - sunt foarte obosita acum.

va pup pe burtici si fiti cumincioare.

15+ bebe Calin

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Am transmis gandurile voastre bune cumnatului, acu' si el emotionat sper sa nu uite sa le transmita mai departe.
La telefon acuma seara mi-a spus ca i-au scos perfuziile, poate cobora din pat, si maine dupa vizita dr. se va hotara daca vine ori ba acasa.

Eu cred ca o vor externa, mai ales ca se simte ok, vedem maine cum mai este. Va mai dau vesti cand mai aflu noutati


Pupici,


Katink cu Surpriza si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Va multumesc pentru raspunsuri....
Maine nu o sa mai iau nici elevit, nici fier. Am sunat medicul de famile si mi-a recomandat alte medicamente, dar nu o sa le iau. Nu as vrea sa-l supar pe doctorul meu. Joi ma duc la el si ii spun ca de cand am inceput sa iau elevit si fier vomit tot ce mananc...Oare cand scapam de greutatile astea majore ale sarcinii???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Scuze...am mancat un i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Buna dimineata dutelor,

Vad ca seara e activitate multa,nu gluma.

Mi-e tare mila de Monica,pentru ca orice interventie este dificila.Sper sa uite cat mai repede prin ce a trecut si sa revina pe la noi cat mai repede.Dar ce nu face o mama pentru pinguinii ei,nu?

Si eu am luat Elevit si nu l-am suportat.Nu m-am gandit pana acum ca poate fi de la fier.Acum nu mai iau nici o vitamina.Prefer sa mananc mai bine si mai sanatos.

Eu astazi am programare la Iosup.Sa imi tineti pumnii.

Va pup,
Mada18+

http://image.lafemmebonita.com/c/f137647.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzica spune:

Buna dimineata, viitoare mamici!

desi ma uit mereu pe site, nu am mai scris de foarte mult timp (chiar m-am mirat ca am tinut minte parola si m-am bucurat ca inca mai apar in baza de date).

ma inscriu si eu in "clubul" mamicilor de martie-aprilie 2007":
UM: 20 iulie , DPN= 26 aprilie ... asta daca nu se grabeste sa-l nasc pe 16 aprilie cand e ziua mea

Sunt destul de emotionata desi sunt va fi al doilea copil, primul, comoara mea, Andrei va face 4 anisori in decembrie.

Nu stim inca ce va fi, este prea devreme, sanatos sa fie!
Voi naste la Giulesti.

Va urez tuturor sarcina usoara si sa avem copii sanatosi si frumosi.
pitzica

Mergi la inceput