Un medic cu adevarat bun

Un medic cu adevarat bun | Autor: dyonise

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
va urmaresc de ceva timp si am mare incredere in sfaturile voastre care vin din experienta. De curand am aflat ca sunt insarcinata, analizele au iesit toate bune asa ca am inceput sa caut pe site informatii despre doctori si maternitati. Recunosc insa ca sunt putin deruta din cauza a ceea ce am citit, sarcini pierdute din neglijenta medicala, nasteri dificile din cauza nepasarii medicilor, spitale in care bantuie virusii. Am incercat sa/mi fac liste cu medicii mai cunoscuti si opiniile existente insa cu cat citesc nmai mult cu atat devin mai ingrijorata. De aceea va cer o mana de ajutor. Va rog sa/mi recomandati medici care v/au ajutat de/a lungul sarcinii, au manifestat interes si grija, au venit in toiul noptii sa va asiste la nastere, intr/un cuvant, v/ati simtit protejate si ingrijite. Si eventual, un spital in care ati gasit conditii decente pentru voi si bebelusul vostru, poate fi si un spital particular.
Daca exista deja un subiect care trateaza acest subiect, rog moderatorii sa ma indrume.
va multumesc,
D

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dyonise, sarcina usoara iti doresc si sa dea D-zeu sa ai un bb sanatos si frumos!!!! Daca ne si spui de unde esti (pentru ca nu putem subintelege din postarea ta), poate te-ar putea ajuta unele dintre noi!!!!
Oricum, nu sapa foarte adanc despre medici pentru ca despre fiecare vei gasi si lucruri bune, si lucruri mai putin bune...asta e...dar in clipa in care te vei decide, dupa documentarile tale, cu cine mergi mai departe, ei bine, acelui medic trebuie sa-i acorzi 110% increderea ta si sa-i urmezi sfaturile, altfel vei fi mereu bantuita de incertitudini care nu-ti vor face bine nici tie, nici lui bb...
Sanatate multa!

Oana 28+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dyonise

Asiza, observatia ta e perfect logica, n/am realizat ca nu am mentionat orasul. Bucuresti. Multumesc pentru disponibilitate. Pupici tuturor.



In Bucuresti toata lumea-i da-n sus si-n jos cu Tutunaru!!!! Ma gandesc ca e un medic bun...exista si un topic deschis pe forum cu privire la el...

Oana 28+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

Asiza, observatia ta e perfect logica, n/am realizat ca nu am mentionat orasul. Bucuresti. Multumesc pentru disponibilitate. Pupici tuturor.

Mergi la inceput