Folositi cuvinte/expresii vulgare in intimitate ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Eu vorbesc... dar nu cred ca se poate considera vulgar. El, mut ca un peste.

Astazi este o zi noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Nu

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

NU...nici in pat, nici pe langa..am oroare de vulgaritate sub orice forma...din fericire si berbantu' meu e la fel, asa ca ne intelegem.Nu zic, insa, ca cei care o fac sunt de condamnat.Fiecare isi "condimenteaza" viatza intima asa cum ii place.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

idem Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Io-s legata la gura in momentele alea iar daca barbatu' strica tacerea dau urmatoarea replica "taci ca ma concentrez".
Deci tre' sa taca si el.

just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Da, folosim , dar nu tot timpul...mie imi place, dar sa spuna el , nu eu .Dar daca suntem in momente romantice unde nu se potriveste vulgaritatea...nu folosim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

In pat vorbim altfel decit in rest. Nu stiu daca e vulgar, e intimitatea noastra si clar avem alt vocabular decit in restul zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

nu, noi nu folosim cuvinte vulgare in intimitate, folosim numai cuvinte frumoase, mai frumoase decat cele de "toata ziua" ... pe cele vulgare le auzim atat de des in rest, mai tot timpul, incat mi se pare ca nu se potrivesc acolo...



No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KSorana spune:

Da.Dar vorbim in limbi starine si nu prea au efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Nu!Nu-mi place vulgaritatea nici in pat nici in orice alta circumstanta!Acum depinde de semnificatia cuvantului vulgar,daca e intelesul cuvantului din dictionar,raspunsul e cel de mai sus,daca prin vulgar se intelege un limbaj explicit cu referire laatunci da!

Mergi la inceput