Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Cabinetul Psi - consultatii de psihologie

Amant sau amanta

(6 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 12

lorellay

2252 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lorellay  Trimite mesaj Yahoo lui lorellay Adauga semn de carte la mesaj Trimite lorellay un Mesaj Privat

Amant sau amanta

Sunteti printre voi asa ceva?
Eu am o tendinta de a fi amanta cuiva....oare merita? Probabil ca nu va fi niciodata al meu...dar parca...totusi?
Ati trecut prin ceva asemanator....
Ce sa fac?

Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

cl

5225 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cl un Mesaj Privat
Daca nu esti casatorita si nici el nu e casatorit, e ok. Dar daca unul dintre voi e casatorit (nu mai spun daca sunt implicati si copii la mijloc!) eu zic sa nu te avanti. Dar e decizia ta.

Claudia

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!
Mergi la inceput
Artemis1578
Artemis1578

833 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Artemis1578  Trimite mesaj yahoo luiArtemis1578 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Artemis1578 un Mesaj Privat
Sa te gandesti bine inainte de face acest pas.
Tentatii vor exista mereu!
Tu stii cel mai bine de ce vrei sa o faci, tu decizi!

Off topic :...........tocmai s-a inchis zilele trecute un subiect despre "cealalta". Astept sa vad cum va evolua acesta.

Anka si Ubitu
Mergi la inceput

Elle_seb

2261 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Elle_seb  Trimite mesaj yahoo luiElle_seb Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elle_seb un Mesaj Privat
Eu am o verisoara care s-a casatorit foarte de tanara (pe la 18-19 ani), e cu sotul ei de 5 ani, n-au copii dar isi doresc, iar ea a descoperit ca nu e satisfacuta sexual cu sotul ei. Crezand ca poate e... frigida.... a incercat cu altcineva si, stupoare, a fost cu mult peste asteptarile ei. Eeeiii, de asta ce ziceti??
Mergi la inceput
MariaSor
MariaSor

98 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MariaSor un Mesaj Privat
Nu stiu de ce, dar eu nu te pot lua in serios, iarta-ma!
Iti recomand un film frantuzesc, "Amanta nevestei mele"
Si daca, totusi, esti serioasa, iti marturisesc ca eu - in calitate de sotie - cred ca as fi foarte nefericita daca sotul meu ar avea o amanta. Si daca eu n-as fi fericita, nu stiu ce-as face... cum as reactiona in ceea ce o priveste pe aceasta posibila amanta. As putea sa joc aici un soi de teatru al generozitatii si sa spun ca, vai de mine, omul iubit si-a gasit fericirea alaturi de o alta, ce ma bucur eu pt el, pt ei, ce suflet mare am si tot asa... Din pacate, lucrurile nu cred ca se petrec asa, poate doar prin filme...
Bref, gandeste-te daca tu vrei cu adevarat sa-ti construiesti fericirea pe nefericirea altcuiva. Si mai gandeste-te ca cine-a tradat o data, poate trada si a doua, a treia, a n-a oara.
Ce sa faci?
Sa-ti asculti sufletul!

Maria
Mergi la inceput
nume
nume

427 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nume un Mesaj Privat
hehe...ai tendinta de a fi amanta cuiva/oricui? Sau a cuiva in particular? Ca sunt situatii foarte diferite...

Nu sunt ironica, ma muza :)

nume
Mergi la inceput
KUKI
KUKI

2031 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite KUKI un Mesaj Privat
Subiectul asta e pe bune?
Nu serios, ce-ar trebui sa raspundem la asa o dilema existentiala? "a fi sau a nu fi amanta"?

Iulia

Mergi la inceput
artar
artar

140 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite artar un Mesaj Privat
Buna intrebare,Iulia!

Cred ca mai degraba e o provocare pe vechea tema cu "cealalta"..Ca daca e pe bune atunci...nici nu vreau sa-mi imaginez ce va iesi...
Mergi la inceput
iarina
iarina

2205 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iarina un Mesaj Privat
cum adica "ai tendinta"? Pai esti sau nu, raspunsul e foarte clar. Acestea fiind spuse si io am senzatia ca sunt amanta lu' Pitt.Bine nu-s convinsa suta la suta, da' asa..... senzatia persista

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput
Lemoni
Lemoni

1800 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lemoni un Mesaj Privat
Din astea ca tine exista din pacate cu sutele ,nu poti avea ceva al tau trebuie sa ai ce are alta!
daca iti place sa fi a doua pe lista mereu
daca iti place sa fi folosita numai pt sex
daca nu ai respect fatza de tine
nu ai decat sa incerci.
oricum imi e sila ca iti poate trece asa ceva prin cap.

Mergi la inceput
MariaSor
MariaSor

98 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MariaSor un Mesaj Privat
Mi-a venit in minte o secventa dintr-un film cu Amza Pellea. Actiunea se petrece intr-un tren, nasu' cere biletele la control si Nea Marin raspunde: "Pai nu prea am!"
Cam asa si cu tine, lorellay

Maria
Mergi la inceput
Pag. din 12 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com