Amant sau amanta

Amant sau amanta | Autor: lorellay

Link direct la acest mesaj

Sunteti printre voi asa ceva?
Eu am o tendinta de a fi amanta cuiva....oare merita? Probabil ca nu va fi niciodata al meu...dar parca...totusi?
Ati trecut prin ceva asemanator....
Ce sa fac?

Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Daca nu esti casatorita si nici el nu e casatorit, e ok. Dar daca unul dintre voi e casatorit (nu mai spun daca sunt implicati si copii la mijloc!) eu zic sa nu te avanti. Dar e decizia ta.

Claudia

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Sa te gandesti bine inainte de face acest pas.
Tentatii vor exista mereu!
Tu stii cel mai bine de ce vrei sa o faci, tu decizi!

Off topic :...........tocmai s-a inchis zilele trecute un subiect despre "cealalta". Astept sa vad cum va evolua acesta.

Anka si Ubitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Eu am o verisoara care s-a casatorit foarte de tanara (pe la 18-19 ani), e cu sotul ei de 5 ani, n-au copii dar isi doresc, iar ea a descoperit ca nu e satisfacuta sexual cu sotul ei. Crezand ca poate e... frigida.... a incercat cu altcineva si, stupoare, a fost cu mult peste asteptarile ei. Eeeiii, de asta ce ziceti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaSor spune:

Nu stiu de ce, dar eu nu te pot lua in serios, iarta-ma!
Iti recomand un film frantuzesc, "Amanta nevestei mele"
Si daca, totusi, esti serioasa, iti marturisesc ca eu - in calitate de sotie - cred ca as fi foarte nefericita daca sotul meu ar avea o amanta. Si daca eu n-as fi fericita, nu stiu ce-as face... cum as reactiona in ceea ce o priveste pe aceasta posibila amanta. As putea sa joc aici un soi de teatru al generozitatii si sa spun ca, vai de mine, omul iubit si-a gasit fericirea alaturi de o alta, ce ma bucur eu pt el, pt ei, ce suflet mare am si tot asa... Din pacate, lucrurile nu cred ca se petrec asa, poate doar prin filme...
Bref, gandeste-te daca tu vrei cu adevarat sa-ti construiesti fericirea pe nefericirea altcuiva. Si mai gandeste-te ca cine-a tradat o data, poate trada si a doua, a treia, a n-a oara.
Ce sa faci?
Sa-ti asculti sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

hehe...ai tendinta de a fi amanta cuiva/oricui? Sau a cuiva in particular? Ca sunt situatii foarte diferite...

Nu sunt ironica, ma muza :)

nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Subiectul asta e pe bune?
Nu serios, ce-ar trebui sa raspundem la asa o dilema existentiala? "a fi sau a nu fi amanta"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artar spune:

Buna intrebare,Iulia!

Cred ca mai degraba e o provocare pe vechea tema cu "cealalta"..Ca daca e pe bune atunci...nici nu vreau sa-mi imaginez ce va iesi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

cum adica "ai tendinta"? Pai esti sau nu, raspunsul e foarte clar. Acestea fiind spuse si io am senzatia ca sunt amanta lu' Pitt.Bine nu-s convinsa suta la suta, da' asa..... senzatia persista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Din astea ca tine exista din pacate cu sutele ,nu poti avea ceva al tau trebuie sa ai ce are alta!
daca iti place sa fi a doua pe lista mereu
daca iti place sa fi folosita numai pt sex
daca nu ai respect fatza de tine
nu ai decat sa incerci.
oricum imi e sila ca iti poate trece asa ceva prin cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaSor spune:

Mi-a venit in minte o secventa dintr-un film cu Amza Pellea. Actiunea se petrece intr-un tren, nasu' cere biletele la control si Nea Marin raspunde: "Pai nu prea am!"
Cam asa si cu tine, lorellay


Mergi la inceput