Amant sau amanta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Hihi, asha subekt mai zic shi io: Am vocatzie de amanta Nah, acu fiecare tre' sa fie bun la ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Buna Lorellay,
Sper ca si tu si bebe sunteti bine.
Te gandesti sa reincepi relatia cu tatal lui Codrin? Daca da, adu-ti aminte cum s-a purtat cu tine cand ai avut intr-adevar nevoie de ajutor.
Iar daca nu e vorba de el, parerea mea este oricum sa renunti. Asta si ca sa nu faci rau celor din jur, dar si ca sa nu-ti faci rau tie. In genul acesta de relatii pana la urma cineva se arde. E usor sa spui acum ca nu va fi niciodata al tau si sa pari impacata cu aceasta situatie, insa dupa ce veti fi impreuna lucrurile se vor schimba, il vei vrea din ce in ce mai mult, nu te vei multumi doar cu frimituri.
Nu merita, mai ales cand ai un copil. Trebuie sa-i dai stabilitate, nu relatii pasagere.
Cauta pe cineva disponibil, care sa nu fie implicat intr-o relatie. Probabil e mai greu de gasit, dar iti ofera mai mult decat un barbat casatorit, care, cel mai probabil, vrea doar un pic de variatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

quote:
Originally posted by MariaSor

Nu stiu de ce, dar eu nu te pot lua in serios, iarta-ma!
Iti recomand un film frantuzesc, "Amanta nevestei mele"
Si daca, totusi, esti serioasa, iti marturisesc ca eu - in calitate de sotie - cred ca as fi foarte nefericita daca sotul meu ar avea o amanta. Si daca eu n-as fi fericita, nu stiu ce-as face... cum as reactiona in ceea ce o priveste pe aceasta posibila amanta. As putea sa joc aici un soi de teatru al generozitatii si sa spun ca, vai de mine, omul iubit si-a gasit fericirea alaturi de o alta, ce ma bucur eu pt el, pt ei, ce suflet mare am si tot asa... Din pacate, lucrurile nu cred ca se petrec asa, poate doar prin filme...
Bref, gandeste-te daca tu vrei cu adevarat sa-ti construiesti fericirea pe nefericirea altcuiva. Si mai gandeste-te ca cine-a tradat o data, poate trada si a doua, a treia, a n-a oara.
Ce sa faci?
Sa-ti asculti sufletul!

Maria



bestial filmul! Numai francezii puteau inventa asa secvente (o spun in sensul ca la ei de multe ori viata bate filmul, oricit de trasnit ar fi acesta din urma!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Initial creeata de lorellay
Eu am o tendinta de a fi amanta cuiva....oare merita ? Probabil ca nu va fi niciodata al meu...dar parca...totusi ?


Adevarul este unul simplu: Daca te balacesti in mocirla, INTOTDEAUNA te murdaresti, chiar daca ai avea bratul plin de flori !

Cu stima,

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Credeti ca Viata e grea ? Asa o fi... dar trece repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Cam are dreptate Darael!

...dar daca niciunul dintre voi nu e casatorit de ce nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Eu zic sa renunti la "vocatia" asta... Nu vei avea parte de impliniri, fericire... Vei avea o viata "pe furate": cateva ore intr-o dupa-amiaza, weekend-uri - nema, sarbatori - nema, nici macar de ziua lui nu o sa petreceti impreuna. In plus, nu stiu cum poti pune capul pe perna seara, stiind ca el se culca cu sotia (chiar daca tie iti spune ca doarme). Si mai trebuie sa ai in vedere ca atunci cand vulpea de acasa se umple de purici, el va cauta alta si o va complimenta... Chiar daca, intr-un final fericit, te vei casatori cu el, vei sta toata viata cu teama ca-l vei pierde, asa cum l-a pierdut si "fosta"... Ei, cam atata din putzul gandirii mele...

"Pentru Barbye, una dintre noi - trebuie sa ajuti!"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

ai tendinta?! cum te poti impaca cu gandul acela ca de fapt in urma unei astfel de relatii tu vei avea de suferit?
am ramas putin "interzisa" citind primele tale randuri ca "ai o tendinta de a fi amanta cuiva" ...
nu crezi ca meriti un barbat doar pentru tine? nu te crezi capabila sa cuceresti/cunosti/ai langa tine un om pe care sa nu-l imparti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasid spune:

quote:
Initial creeata de lorellay

Sunteti printre voi asa ceva?
Eu am o tendinta de a fi amanta cuiva....oare merita? Probabil ca nu va fi niciodata al meu...dar parca...totusi?
Ati trecut prin ceva asemanator....
Ce sa fac?

Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15



De ce nu incerci sa detaliezi aceasta tendintza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Mie aceasta "tendinta" mi se pare ...bleah...
Oricum, celor ce devin amanti/amante le doresc sa li se intample si lor acelasi lucru, indiferent daca se va intampla cand sunt fericiti deplin langa partener (sau asa cred) ori deja se afla in "certuri" si incerca sa-si restabileasca echlibrul in relatie sau in legatura cu sinele.

Ana

_
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

fotografii cu noi

coafura preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

auzi, ai o 'tendinta de a ajunge amanta cuiva'... o fi vreun virus???

nu stiu, eu una nici nu ma gandesc la asa ceva!
da daca totusi l-as avea, sper sa fie necasatorit! macar atata minte sa-mi ramana!

trebuie sa notez ca vorbesc aici de legaturi de durata, nu de-o seara/ de-un we... si nu vorbesc nici de amantul meu robert redford, asta nu se pune, e prea batran.

edit: vreau sa spun ca nu ai cum sa ai 'tendinta' asta. poate ca ai o afinitate deosebita pt tipu ala, daca e acelasi... sau s-a intamplat sa iti trezeasca interesu numai tipi casatoriti, asa ceva...
dar asta depinde numai de tine, cum iti gestionezi viata sentimenta! tu esti singura care poti sa pui capat.

si nu in ultimul rand, sa-ti traiasca bebele, e un scumpic!


_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

grecia 2006

DACA DRAGOSTE NU E, NIMIC NU E!

Mergi la inceput