Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

flo] iN SFARSIT PRIND si eu o clipa libera sa va scriu :)
Multumesc pentru urari in primul rand,toate cele bune mamicilor si curaj viitoarelor mamici :) Eu eram "panicoasa nr 1" si daca pana si eu am trecut cu bine peste cezariana atunci nu-i chiar asa rau :) :) dnul dr chiar e cel mai bun si uitandu-ma la mogaldeata mea ,nu cred ca-i voi putea multumi vreodata in cuvinte ca l-a adus pe lume

Florentina, firele le-am scos,am nascut pe 19 noiembrie la ora 12.35. Sunt mult mai mobila acum,pot face orice miscare fara sa ma mai doar nimic,am stat chair si pe burtica nitel :),pe bb il ridic foarte usor.il legan.il tin in brate cand ii dau papa la san..
pentru cealalta intrebare iti trimit PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Multumim pentru urari. Sa dea Dzeu sa aveti numai bebei sanatosi ca de restul are grija Dl. Doctor Nayel.
Florentina, eu am nimerit intr-o perioada cu saloane pline si efectiv n-au gasit nici un loc liber, decat in salonul 15 (unde Dl. Doctor a zis sa nu stau) si sala de travaliu. Asa ca am preferat sa stau in sala de travaliu. Asa ca in prima noapte am dormit acolo fara mogaldeata langa mine. A doua noapte am stat in salonul 2. Si apoi am plecat acasa. Am nascut joi la 14.40 si sambata la 11.30 am plecat acasa.
Epidurala am vrut sa imi cumpar dar Dl. Doctor Nayel mi-a spus ca nu e nevoie, ca au si ei in spital. Am platit 500.000 lei anestezistei pentru epidurala chiar acolo in spital cand imi introducea cateterul in spate. Singurul lucru pe care l-am simtit e ca imi amorteau un pic picioarele, dar durere nici vorba.
Va pupam dulce
Liana, Tati cu minunile noastre: Robert si Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Tatiana si Pitikot, multumesc din suflet pentru raspunsuri si pentru toate detaliile! Sunteti super dragutze!
Sambata am fost la plimbare, am dus-o pe Maya in centru sa vada luminitzele si am mers cam mult pe jos... plus ca am tzinut-o si in bratze putzin ca nu vroia sa mai stea la prietena mea... Noaptea am avut niste dureri de burta de am zis ca sigur ajung la spital... dar am avut noroc ca am luat un no-spa si m-am mai linnistit.
Zilele astea trebuie sa merg la control, trebuie sa ajung la epilat intai si vad ca tot aman .



Tina 37+ cu si www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatcrd20050518_2_Maya is.png" target="_blank"> Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

iti tin pumnii florentina ! Sper sa reusiti sa filmati si voi !

Eu nu inteleg o chestie..de vreo 3 zile nu mai am nici o scurgere nimik,si abia au trecut 2 saptamni de la cezariana..Gata cu lohiile ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Pitikot, eu am nascut normal prima data si dupa vreo zece zile nici eu nu mai aveam nimik. Poate stiu fetele mai bine cat timp e normal sa dureze eliminarea lohiilor, eu nu m-am gandit ca ar fi ceva in neregula daca s-a terminat asha repede.
Cat despre filmat m-am sfatuit cu sotzul si preferam sa facem poze, multe, multe poze(el e fotograf de meserie)! Pentru mine e important sa poata asista la nastere, restul nu mai conteaza asa mult!



Tina 37+ cu si www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatcrd20050518_2_Maya is.png" target="_blank"> Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Florentinamai ai putin!!!Iti tin pumnii sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios si sa iasa totul asa cum va doriti!
Pitikot lohiile difera de la o persoana la alta.La mine au fost cam 3 saptamani mai mult iar treptat,din ce in ce mai putin.




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

fetele !
Au trecut 5 luni de cand am nascut si de cand nu m-am apropiat de calculator. Din cauza schimbarii domiciliului dar si din cauza bebelinei.
MARE OM SI MARE DOCTOR NAYEL !!!
Am nascut pe 4 iulie la CF2 si dr.Nayel a fost cel care m-a ajutat sa o aduc pe lume pe Maria mea. Nu stiu daca o sa ii pot multumi vreodata.
Problema este ca de pe 13 de cand am fost la cabinet sa imi scoata firele ( cezariana ) nu i-am mai calcat pragul nici acolo nici la spital. In afara de sotul meu care nu se pricepe, este panicos si toata ziua este oricum la munca nu am pe nimeni sa ma ajute. Nu am cu cine sa las copilul pt. a merge la control. Cele 6 saptamani de dupa nastere au trecut de mult...
Credeti ca o sa imi dea cu ceva in cap dom'doctor, pt.neglijenta?

July25 posesoare de Maria (04.07.2006 ) si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

July sa-ti traiasca fetita si baietelul si sa fie sanatosi!
Este greu daca nu ai pe nimeni sa te ajute cu bebelina dar incearca sa ajungi totusi la control,este spre binele tau.




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Urez si eu un calduros LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele de NICOLETA si NICOLAE, sa va dea DD multa sanatate, bucurii, fericire si multaaaaaaaaaaaaaa iubire alaturi de cei dragi voua.

July25 nu cred ca o sa te certe dl. dr. ca nu ai fost mai devreme. Trebuie sa mergi la un control mai ales pentru linistea ta. Sa-ti traiasca micutii si sa ai parte numai de bucurii.

Va dulce.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Maine merg si eu la controlul de 38 de saptamani si sunt tare curioasa sa discut ultimele detalii despre nastere cu dl doctor.

Am facut programare de martzi pentru mine si pt. prietena mea si asistenta a fost "foarte amabila" si ne-a bagat si pe noi printre programari de la ora 15.00. M-a intrebat motivul pt care vreau programare, i-am spus "control sarcina" si m-a intrebat daca pastrez copilul ! I-am spus ca s-ar putea sa si nasc pana atunci!

Va pup si revin maine cu noutatzi!



Tina 37+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya la un an si jumatate

Mergi la inceput