Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Dr. Nayel- CF 2 ( 11) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj

Fetele, continuam aici.


Rosioara, lohiile difera de la o persoana la alta.
La inceput totusi trebuie sa curga destul, ca in primele zile de ciclu, iar apoi mai putin.
La mine primele 3 saptamani a curs destul de mult, iar apoi tot mai putin, iar dupa cele 6 saptamani de lohii am avut cam o saptamana pauza dupa care am avut prima menstruatie de dupa sarcina care a fost atat abundenta cat si lunga, cam 10 zile.



Serenita, nastere usoara. Iti tinem pumnii.

Crinuta si Rayan


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

BEDROSMART si ROSIOARA,bine ati revenit.Am citit postarile voastre cu mult interes pentru ca se apropie si la mine momentul decisiv(adica nasterea).
CAMELIA,iti tin pumnii pentru maine si te asteptam sa ne povestesti cum a fost.
Fetelor,in ce saptamana de sarcina erati cand ati planificat cezariana impreuna cu d-nul dr.?Sau mai precis cand v-a spus "va programez in data de..."?

DENY32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Deny, am planificat cezariana cu 2 saptamani inainte de termen.
Camelia, iti tin pumnii stransi si sa fii cat poti de linistita. Il ai pe domnul doctor langa tine si e suficient. Va fi bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Am fost plecata la aniversarea unui prieten, acum am venit si am intrat repede pe DC ca sa ii urez bafta maine Cameliei, ca stiu ca naste.
CAMELIA, facem galerie pentru maine!
Nastere usoara si un bebe sanatos si papacios! Iar tie refacere rapida si mult laptic!

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Sunt convinsa ca va fi cat se poate de bine si datorita extraordinarei sustineri din partea voastra.
Deny, cezariana am prrogramat-o la ultimul control facut la 38 de saptamani si cateva zile. In privinta datei domnul doctor mi-a oferit posibilitatea sa o aleg, daca as fi avut vreo preferinta. Dar am lasat la latitudinea dumnealui sa hotarasca, astfel ca a programat-o in ziua cand era de garda, iar pana la DPN mai ramasesera aproximativ 3-5 zile.
Cand voi avea posibilitatea va voi transmite noutati despre nastere si bebelus.
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Crinuta, asa repede ti-a venit menstruatia dupa nastere?
Tu nu ai alaptat? Mie mi-a venit dupa 4 luni, in conditiile in care nu am alaptat decat 7 zile.
Oare sa aibe legatura cu cezariana, sau poate fi strict legat de organismul fiecareia?

Camelia, sa iti traiasca bebelusul si insanatosire grabnica!
Sa ai mult laptic pentru bebic!

18+ & Raducu (19.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

V-am mai intrebat o data si nu mi-a raspuns nimeni, are cineva programare pe 24.09, la spital?

Mami@Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am alaptat foarte putin pentru ca mister Rayan era tare lenes.
Sper ca macar la urmatorul copil sa alaptez mai mult.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Intr-adevar scuegerea lohiilor difera de la o persoana la alta.
Eu nu vorbesc in necunostinta de cauza pentru ca eu nu numai ca mi-am pierdut copilul dar am suferit si efectele unei nasteri:cezariana,lohii,lapte pe care l-am oprit cu medicamente si tare dureros mai era .Chiar l-am intrebat pe Nayel daca o sa am mult timp lohii si a zis ca este exact ca si la o nastere chiar daca nu am copilasul langa mine.La mine au durat lohiile cam 4,5 saptamani dupa care la 6 saptamani a venit si CM.Sper de luna aceasta sa nu mai vina
Sa va traiasca copii si sa va bucurati de ei!
Crinuta multi pentru Rayan!
Sarcini usoare in continuare -dutzelor!




MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Dragelor,
Sunt Do, o cititoare veterana a forumurilor DC, incepatoare in ale scrisului pe DC si un fan al dr Nayel ( alaturi de bebe cel grasut si hiperactiv - Mihaita - care se va naste pe la sfarsitul lui octombrie).
Va rugam sa ne trimiteti si noua pe PM informatii despre preturile din CF2 (cezariana).
Si as mai avea o intrebare, in special pentru fetele care au nascut deja, si anume cum e cu pediatrul? Adica ce se intampla dupa ce suntem externate din spital? In prima luna are loc vreo vizita din partea pediatrului (asistente etc) la domiciliu ( stiu ca pe vremuri asa se facea) ? Si cum ati ales pediatrul, mai exact de unde ?

Va multumesc frumos,
Do

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Scuzati-ma ca dau buzna sunt o viitoare mamica de sept-oct care voi naste in CFR2 dar nu cu Dr Nayel (pe care il cunosc bine) ci cu Doctorita Carina Puiu si am si eu o mai multe intrebari:Vroiam sa stiu ce preturi se practica la spital (eu voi naste natural fara anestezie,asta daca-mi iese).Am inteles ca este doar o rezerva de 2 paturi si mai mult e folosita de catre seful de sectie,vroiam sa va intreb cum e in celelalte saloane,daca au bai separate,cate paturi sunt.Am fost si eu internata ptr o zi in salonul 15(colica renala) si mi s-a parut cam jalnic,in schimb baia ok si paturile ok.Mi-am intrebat doctorita daca tatal poate sa participe la nastere si mi-a zis ca da,dar vroiam sa va intreb daca il lasa si in timpul travaliului.
Cam asta er fii deocamdata.Eu pe 24.09 m-a duc sa vedem ce mai zice bebe,as vrea si sa nasc atunci ca e doctorita de garda.
Nasere usoara fetelor care trebuie sa nasca si bebei mancaciosi,iar celor care au nascut,multa sanatate si copii cuminti.
V-as ruga raspunsul pe PM

IO38+MAtteo

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput