Aloe vera

Aloe vera | Autor: bal_mascat

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,

Am s ava spun pe scurt o poveste cu care cred ca v-ati mai confruntat si voi. Acum 2 ani am inceput sa imi descopar tot felul de probleme: tiroida cu noduli si gusa, anticorpi care imi ataca tiroida, ovare polichistice (nu sindrom), mastoza fibrochistica la sani.
Medicul endocrinolog s-a apucat sa le trateze separat: initial mi-a recomandat anticonceptionale pentru ovare dar am refuzat. Pentru tiroida am luat tratament cu eutyrox si apoi cu l-tyroxin, dar amandoua au avut un efect devastator: in mai putin de 6 luni ajungeam cu TSH-ul la zero, iar dupa 3-4 luni de la intreruperea lui ajungeam cu TSH-ul la 5 (cand normal e maxim 4).
Am schimbat cativa endocrinologi, dar fara nici un rezultat. Ba mai mult, dupa ultimul tratament tiroida mea aratata mai rau decat inaintea tratamentului.
Toti medicii erau de acord ca e o dereglare generala, dar atat.
Acum 2 luni am avut norocul ca medicul meu de famile sa se mute la alta clinica si am preferat sa il schimb decat sa merg dupa el.
Asa am ajuns la un medic care are mare incredere in tratamentele naturiste si mi-a recomandat Aloe Vera de la Forever Living (http://www.aloe.isimion.ro/html/gel.html) si extract de muguri de stejar.
Trebuia sa iau 4 luni aloe vera si 6 saptamani extractul.

Dupa 2 luni mi-am facut poza la tiroida....si nu mai am noduli si nici gusa. Nu mi-a venit sa cred!
Trebuie sa imi testez si ovarele, dar am eu senzatia ca si ele sunt mai bine (ciclu e regulat si am ovulatie in fiecare luna).

V-am scris asta ca sa va recomand acest tratament. E naturist si principalul lui rol este de a dezintoxica si curata organismul. Astfel el poate sa functioneze mai bine.

bafta si sanatate.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramba spune:

Sunt de acord cu tine. Si eu folosesc produse pe baza de aloe vera si sunt multumita.
Multa sanatate.

Mergi la inceput