Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

fetelor,va admir pt ca sunteti asa bune gospodine.eu nu prea am talent la nimic,sunt tare neindemanatica!stiu ca nu e bine sa te subestimezi,dar asta e purul adevar.nici macar mie nu mi place mancarea facuta de mine.azi dimineata pe la 7 l am trezit pe tati sa vina in dormitor sa mai doarma si el cu cris,ca se foise toata noaptea si aveam si eu nevoie de 2 ore de somn linistite.cris al meu doarme cu mine de cand avea 1 luna,pt ca plangea f mult noaptea si obosisem sa ma trezesc din ora n ora sa alerg la patutul lui.ma rog,s a dus taica su cu el in pat si nu stiu ce naiba s a intamplat ca a inceput sa planga si sa strige/DA,DA,DA,DA-,care la el inseamna VREAU.a incercat taica su sa l linisteasca,am venit si eu,se trezise,dar era un pachet de nervi,se rasucea nervos pe toate partile.am incercat sa l iau in brate,dar n a vrut.daca am vazut ca nu l pot calma,i am spus ca mami pleaca si vine cand se potoleste din plans.bineinteles ca imediat ce am iesit pe usa a inceput sa ma strige MAMA,MAMA,am venit,ne am jucat putin,pe urma iar s a enervat ca am incercat sa l asez culcat,iar s a pus pe bocit...iar am plecat...si tot asa...intr un final am adormit amandoi,a dormit pana la 11 30,dar cam din jumatate in jumatate de ora,se tot foia si maraia in somn.azi a fost iar cam nervos,am fost in vizita la strabunici si a inceput sa planga at cand strabunica l a atentionat sa nu mai bage o cordeluta in gura...,desi el nu ar fi plans in mod normal din atata lucru.e clar,reactiile vaccinului se fac simtite.de mancat,a mancat relativ bine,tinand cont de faptul ca el nu a fost niciodata un mancacios.dimineata,adica la 11 30,cand s a trezit,o banana cu o para si 3 biscuiti,cand am venit acasa din parc,pe la 13 30,200ml de iaurt cu fructe cu cereale hero si cand s a trezit,dupa amiaza,supa de legume cu pui.pe seara,cand am intrat in casa,pe la 21 30,n a mai vrut nimic,a rontait niste pernute viva si niste jeleuri de fructe,preferatele lui.acum e 12 20 noaptea si abia acum a adormit,stiu ca are un program total anapoda,dar nu reusesc sa i l schimb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

'neatza, cam multa liniste pe aici.

Cica i-am cumparat lui Rayan carti si creioane de colorat. Mama mia ce opera abstracta iese.

Cine mai e la cafea?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Buna dimineata!! Ieri Victorila a facut niste scaune proaste asa ca suntem pe regim. Chiar de aseara pareau ca s-au indreptat dar totusi continuam regimu' fro 3 zile.

Anda ce vaccin i-ai facut? Priorix sau Trimovax? Oricum nu te ingrijora, e normala reactia, mimeaza boala...

Amaya multa sanatate puisorului tau!!

Mona, stai linistita ca nici eu nu gatesc cine stie ce.. Poate ca m-as pricepe dar nu am timp deloc... si nici nu ma pasioneaza foarte tare. oricum sper ca sotul meu sa nu citeasca pe aici ca va vrea sa ma puna la prajituri...

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Neata! Si eu pe-aici, la o cana cu lapte si cereale!

Crinuta, succes la colorat!

Anda, cum mai e Irina buburuzata?

Ana Maria, sanatate cu Victorila! Lasa, ca isi revine cu regimul!

Mona, e nasol ca l-ai obisnuit sa doarma cu tine, eu nu prea ma odihnesc cand mai doarme cu noi si asta de 2-3 ori pe luna, sa zic, cand se trezeste noaptea plangand. Pai din ce spui tu, mananca destul.

In dimineata asta nu am vorbit cu Vlad, m-a suparat si decat sa tip la el sau sa-i trag una la fund nu am vorbit cu el deloc, nici macar nu m-am uitat la el. Daca il vedeati cum facea, se urca pe mine sa se uite la fata mea, eu ma intorceam cu spatele, era tare mirat...acum ma striga de zor, dar nu-i raspund. Pai ce inseamna asta...m-am intins sa-l pup si el mi-a ars o palmoaca peste oki de vad stele verzi si acum...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Anda, Amaya vindecare rapida!

Fixeaza cineva lista de link-uri la subiectele anterioare? Ultimul subiect anterior e 26


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetele, am vrut sa ma vopsesc blonda dar nu mi-a iesit culoarea.
Diferenta e abia sesizabila.
M-am vopsit cu Garnier, cutia mare, si de fapt scrie pe ea ca era indicat sa folosesc pre lightener inainte, dar nu am facut asa.

Diferenta e abia sesizabila, iar eu vroiam o diferenta clara.
Ce sa fac?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Sirimie, mie imi plac costumele tale de baie. De la ce firma sunt?

Crinuta, vezi ca daca ai parul inchis, nu prinde blondul fara decolorare in prealabil. Mai poti incerca ceva, sa folosesti o solutie de concentratie mare, deci minim 9%, mai mare nu stiu daca este.

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Nu i-au mai aparut alte bube, cele care erau s-au uscat. Dar murim in casa...

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

coraly Jolidon ambele.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino spune:

Hello fetelor!
Nu am mai intrat demult pe site dar mi-a fost tare dor de voi.. As vea sa va trimit poze cu Micutza mea printesa,dar sa vad daca mai stiu.
Nu mai regasesc foarte multe fete din cele de pe vremea "burticoaselor"...
O intalnire ceva???

Coca si dragalasa Teodora (1 anisor) http://community.webshots.com/user/cocolino131 si http://pg.photos.yahoo.com/ph/anutabulinuta_99/album?.dir=264f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput