Mamici de martie - aprilie 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Buna burtici!!!

Am o intrebare pt fetele care vor sa faca amniocenteza: de ce? aveti vre-un factor de risc? sau doar ca sa va mai linistiti un pic?

O dupa-amiaza placuta.


kiss
9+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Mihaela nu prea cred ca la nici 12 saptamini iti poate spune ce este. Mie mi-a spus la 13 sapt. implinite si la fatul mai mare (dezvoltat ca de 13 + 6 zile). Si din cite imi amintesc cam asa a fost si la mada. Da' lasa ca e mai frumoasa surpriza daca astepti mai mult.

Monica 13+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Lilidana,

Si eu am probleme cu sanii, inainte aveam un chist mic la unul si ii am de fel f. densi. Mie chiar imi recomandasera sa fac bb, pt ca asa ma reglez hormonal si se repara si sanii... Asa sa fie, sper, deocamdata ma dor tare, am incercat sa dorm cu sutien sport noaptea si mai rau am facut, asta e, ce sa facem :).

Elyanna, si mie mi-e frica de ace de mor, dar trebuie sa ne obisnuim, n-avem alta solutie; mie deja mi-a luat sange de 3 ori de cand am ramas. Fetelor, fiti barbate! Important e sa iasa bb-ii frumosi si sanatosi!



Sori 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mai burticoaselor, io cred ca noi o cam luam razna cateodata. Cel putin eu, dar am mai vazut si p-aici prin jur ca se intampla cam la fel. Dupa vreo 3 zile in care mi-a fost greatza tot timpul, de dimineata pana dimineata, de am zis ca mor (insa fara ), a trecut subit, de parca n-as fi avut niciodata. Si asta, in loc sa ma bucure, m-a pus pe ganduri, rau de tot, ca parca nici obosita asa nu mai sunt...N-am prea stat pe ganduri, mi-am luat din nou un test, sa vad io cu ochii mei ca liniuta a doua e la locul ei. Si era...uuh . Se pare ca noua cand ne e rau, e rau, iar cand ne e bine, intram la idei...
In schimb, sanii ma dor in continuare,nu pot sa mai dorm pe burta , dar cel putin incerc sa privesc partea buna a lucrurilor, ca sunt plini si parca mai frumosi ca niciodata.
Am fost si eu azi cu pomelnicul de analize, sa ma intzepe, la Sanador. Cu trimitere de la medicul de familie. Si acolo am avut surpriza sa-mi zica ca nu toate analizele sunt gratuite, ca mai trebuie sa dau inca vreo 2 milioane si ceva daca vreau sa le fac pe toate, ca unele nu sunt "decontate" (CMV, toxoplasma, rubeola si ionograma).A trebuit sa scot bani din buzunar, ce sa fac, pt bb orice... Voi ati patit asa ceva?
Va pupicesc pe toate si numai bine.
Vivela, 8 w.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Kiss,

Mie mi-a recomandat doctora sa fac aminocenteza dar asta pentru ca am 38 ani si peste 35 asa se recomanda in Canada. Eu n-am s-o fac. Ma rog la Dumnezeu sa fie bine si merg inainte.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Vivela analizele de care zici chiar nu sunt gratuite. Si eu le-am platit.

Deci nu's singura care ma tem de ace ... Nici eu nu pot sa ma uit cand imi ia sange... Rau nu mi-a fost niciodata sau sa lesin... dar mi-e frica de ac... Prima data cand am facut analizele de sange a fost la prima sarcina
Cred ca am fost "traumatizata" in copilarie de primu vaccin de care imi amintesc... prin gradinita, cand m-a chinuit o asistenta imensa... mi-a infipt acu de ziceam ca vrea sa-l scoata prin partea cealalta a piciorului




Eliana si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Hello,

Si eu am fost azi sa "donez" sange.Am refacut analizele mai importante,inclusiv toxoplasmoza si chlamydia.Am facut si urocultura ca taaaaare am impresia ca am facut o infectie mica urinara...mai ales ca am antecedente in domeniul asta.Astept cu nerabdare rezultatele.Sper sa fie bune.Mie nu mi-e frica de ace.Din pacate sunt obisnuita.

Pupici,
Mada_rozz14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

lilidana si pe mine ma dor sani , iar in ultima vreme am sesizat ca ma si inteapa in anumite locuri de imi vine sa tzip!!!
cine stie ce naibi o fi ?!?
stiu ca mama dupa ce a nascut-o pe sora mea ,la vro 2 luni a facut un chist la unul din sani ..... eu aveam nodulul meu cara ma anunta cand imi vine ciclul inainte de bb, pur si simplu aparea cu vro 5-6 zile inainte de ciclu ceea ce la carte scrie ca e normal.
viviela eu nici nu mai imi pun intrebari despre "mansarda" ! stiu clar ca sunt deranjata rau de cand cu BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Am cautat ca disperata o poza de dinainte sa fiu ,asa, ca sa fac o diferenta"-atunci si acum-"...chiar una am gasit....si am pus-o in album....Poate acum va dati si voi mai bine seama daca burtika actuala e de la bebel...sau nu.

Am mai facut si azi niste poze la burtk ,una am pus-o in album.Acum ,ce sa zic, eu inclin tot mai mult sa cred ca e de la bebel,doar ca mi se pare extraordinar de mare pt 10 sapt,si de ingrasat nu m-am ingrasat.Cum se poate asa ceva,sa am burta,dar sa nu fi pus un gram pe mine,ba dimpotriva.....


10+6zile

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

mihaela, si eu ma simt mareeee! dar vad ca pe cantar am cu 1.5 kg
o sa il rog pe sotul meu sa imi faca niste poze la burtica sa vedeti cata sunt! eu ma sperii , nu ma mai incape nimic, deja mi-am luat pantaloni de gravida


Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput