Mamici de noiembrie - decembrie 2006(37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut fetelor
in emailul comun din yahoo va asteapta niste articole interesante . de asemenea nis te muzica clasica in gmail nr 3 .


pa pa
D 27+

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

hello, hello

iaca facem si noi o pauza de munca si venim cu veshti pe care nu le-am mai dat aseara, cu gandul la draga de Dolores

asadar, la control bb are 1000gr, BPD de 67mm, corespunzator la 27saptsi 2zile, cand noi exact ieri am implinit 27 sapt de amenoree, asha ca bb pare sa fi recuperat deficitul de 1 sapt pe care il avea... tensiunea mea 11 cu 6 (toata sarcina am avut 12 cu 6 sau cu 7 si 8), 62kg impracata si incaltata...(acasa, cu mai putine pe mine am 60,5) avem si o poza cu ceea ce pare a fi pasarica lui bb desi dr nu e 100% convins ca nu sunt outze... doar ca nu s-a vazut nici un prelungitor... desi a insistat ceva vreme... asha ca ramane deocamdata Ana si nu dau anunt de schimb de hainutze roz cu altele albastre... INCA
mie mi-a recomandat calciu cu D3 ca acum cresc oasele lui bb si sa il ajutam putin (fara sa imi fi facut analize) si am dat o proba de urina doar asha sa fie, ca nu am facut de mult. A zis ca nu e cazul de alte analize, ca vaccinul cu antitetanos el nu il mai recomanda si nu il face "ca doar nu o sa nasteti in carutza". Nu a fost f ferm, a zis ceva de genu - "numa sa nu va puneti rau cu medicul de familie daca el obishnuieshte sa il faca, dar ma gandesc si sa nu cumva sa faceti vreo reactie de la el... cum vreti"

cam astea sunt ultimele vesti despre noi, altfel voiosi si bucurosi!

ca nici nu mai stiu ce vroiam sa va raspund...


marcela 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Ca tot mi-am amintit de spital de cand am nascut-o pe Di, atentie fetelor cu fete ca sa nu fiti luate pe nepregatite ca mine. La un moment dat o asistenta m-a intrebat dc nu vreau sa-i pun cercei lui bb ca-i pune ea. Va dati seama ca numai la cercei nu ma gandisem eu, asa ca nu aveam, dar am vazut ca alte mamici au iesit cu fetitele cu cercei in urechi din spital. Eu i-am pus pana la urma pe la vreo 5 luni cu pistolul la un magazin de cercei (intai cercei sterili si pe urma i-am pus cei de aur) si chiar dc mi s-a rupt sufletul pe moment nu cred totusi ca a suferit prea mult, pt ca pana am iesit din magazin aproape ca nu mai plangea.
Acum voi faceti cum doriti, v-am spus doar ca sa stiti. Trebuie sa tineti cont insa ca pana la 6 luni fac vaccin din 2 in 2 luni si nu au voie intepaturi timp de o luna dupa vaccin.



Luly 26s cu si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ingeras, ti-am raspuns si eu...nu ai vazut???????
Marcela, , felicitari!!!! Io cred ca e totusi fetita pana la urma...
Dia, asa de scumpa e o relaxa????? Pai, in cazul asta, o sa luam una ergonomica...Oricum, multumim de pretioasele informatii...

Oana 24+ cu Denis Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Sa-mi fie cu iertare dar n-am retinut cine de pe aici cauta patut cu fermoar. Eu am primit o brosura de la Bebelusul Tau si am vazut acolo doua modele, unul este de la Neonato (model Happy Plus) si costa 340 RON redus de la 458, si doua modele de la ABC Design la 380 RON si respectiv 480 (cu doua niveluri).
In alta ordine de idei multumesc mult de tot pentru urarile de bine de acum doua saptamani cand am fost bolnavioara. Am scapat ieftin cu doar trei zile de febra, frisoane si febra musculara.
Leyla 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Asiza, iarta-ma, de-abia acum am vazut...si pe cuvant ca de obicei nu sunt chioara dar se mai intampla!! Sar'na frumos de raspuns!
Dolores, stai cumintica, pupa Davidutz si sa ne dai numai vesti bune!

Pupicei, Ingeras 24+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Buna fetelor!
Am un bebe tare miscator azi...nu stiu daca a stat linistit o ora . Construieste, danseaza, nu stiu ce face..i-am pus si Mozart (care il linistea in alte dati) ... nimic
Aseara mi-a fost raut - cred ca de la tensiune. Ingerasa, eu de la inceputul sarcinii o am ffff scazuta...9 cu 6. Stateam la calculator si dintr-o data am ametit, am transpirat brusc, mi s-a uscat gura si am simtit ca nu am aer...m-am speriat tare rau, eram si singura acasa...m-am intins in pat dupa ce am deschis geamul si mi-am revenit cam in 10 minute asa...totul se invartea cu mine. Precis de la tensiune a fost, intrucat mancasem, bausem, nu era asta problema. Ma duc vineri la Tutunaru si o sa-i spun ce am patit, sa vedem ce zice. In rest, bebe e miscator rau de tot, noaptea ma omoara arsurile, etc.
Dolores, fii barbata, papusa, tin'te bine si cu capul sus. Sunt SIGURA ca va fi bine.
Va pup pe toate!

Ana 31w5d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Mirona,spuneai ca esti fiica de pescar,stii cumva daca exista vreo specie de peste care e interzisa in sarcina?Ca ar contine prea mult mercur?DIn cauza diacriticelor google-ul nu vrea sa ma ajute.

Dolores hai si vorbeste cu noi,osa te simti mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


Dolores, la mine bebe-ul e cu capul in jos de la 26 de saptamani si asta stiu pentru ca atunci m-am dus de urgenta la dr. sa-i spun ca-i simt capul jos de tot intre picioare. Mi-a spus sa iau no-spa si sa stau in repaus relativ, dar eu de atunci (5 saptamani) stau mai mult in pat, nu m-am mai dus la servici. Lenevesc toata ziulica, azi de ex.m-am trezit pe la 9, am mancat si pe la 12.30 m-am culcat din nou si m-am trezit nu demult. Am mancat iarasi...Asa ca, stai mai mult in pat, asta este, si mie mi se intareste burtica, in fiecare zi, ma doare cateodata, dar nu am ce face. Stau in casa si cred ca linistea si relaxarea este remediul. In plus de asta, eu nici daca as avea voie sa fac plimbari si alte cele nu as putea, imediat burtica se intareste si pe langa asta simt si un disconfort de la ea. E super OK atunci cand stau culcata pe-o parte.
Asa ca, stai cuminte si va fi bine.


Zina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

asiza, o relaxa obisnuita sau o ergonomica obisnuita coata 1.000.000-2.000.000 lei.... numai alea care au si un strat de fibra de cocos in saltea costa asa de mult...
LaviniaP, , pastele oceanic tb sa se manance cu masura in sarcina, ca in el e posibil sa se gaseasca cantitati de mercur... ai dezlegare la pestele de apa dulce cat vrei in schimb :))

Dia 27+ cu

Mergi la inceput