Fetelor am nevoie de o opinie

Fetelor am nevoie de o opinie | Autor: pork

Link direct la acest mesaj

Fetelor apelez la ajutorul vostru pentru niste opinii pentru ca sunt pulversat. Am 34 de ani si acu 2 luni am reinodat o relatie mai veche...n-o mai vazusem pe fata de vre-o 8 ani. Totul a fost spontan...frumos, eram fericit, ne-am facut chiar planuri de a ne muta si ramane impreuna...la o nou intalnire (ea sta in alt oras) mi-a spus ca a fost 4 ani cu cineva care a traumatizat-o si pe care inca nu si-l poate scoate din cap (il mai iubeste)...si ca cel mai bine ar fi sa o las singura un timp...sa-i dau un pic de timp etc...de atunci nu tu telefoane, nu tu sms-uri nimic..tacere totala. Ii mai dadeam la inceput cate un sms macar sa-i spun "noapte buna"...dar raspunsul daca venea venea cam in 2 peri ca din obligatie...asa ca am renuntat. Acu nu stiu ce sa fac...primul meu impuls determinat de ratiune este sa o uit si sa merg mai departe cu toate ca nu e usor si mie mi-e atat de greu sa-mi gasesc pe cineva care sa-mi placa cu adevarat. Al doilea impuls al inimii ma face inca sa sper...credeti ca are rost?...a-ti mai intalnit asemenea comportament...este el normal?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Ai incercat sa o intrebi de ce o racire asa de brusca? Poate intr-adevar are nevoie de un timp singura sa-si puna ordine in ganduri, dar nu este normal sa te trateze asa. Ar fi normal sa-ti vorbeasca macar ca unui prieten, daca nu vrea mai mult. Incearca sa vorbesti cu ea. Poate iti da un raspuns.
Daca tot te evita, nu pierde timpul. Mergi mai departe.
Ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Draga pork,
Am avut si eu o astfel de experienta...pana la urma ne-am reintalnit si am reinnodat relatia...care pana la urma nu a functionat. Daca o data nu a functionat raportul cu ea, nu va functiona nici acum, mai ales ca ea a trait o experienta traumatizanta!
Incearca o noua iubire trecand peste impulsul de prim moment de a dezgropa trecutul. Poate da, la prima vedere manat si de valul amintirilor idiliace poate parea dragostea regasita....dar de cele mai multe ori aceste iubiri "reincalzite" dupa ce o data au murit par numai niste fantome dragalase si apetisante - dar tot moarte sunt!
PArerea mea!
succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pork spune:

...Nu e chiar asa...ne cunoastem de 14 ani...la un moment dat acum 8 ani am fost impreuna cateva saptamani...eram prea tineri, nu stiam nici unul ce vroiam, ne-am despartit de comun acord...locuiam in orase diferite iar eea statea mai mult singura...am inteles-o fara resentimente. Ce a fost a fost...acum e vorba de prezent. Revederea si reinodarea legaturii a fost fff intensa...pentru mine mai ales...am ars ca o torta...cu atat mai socant a fost raspunsul ei cand a venit..."sti...vreau sa fiu pt un timp singura"...ea venise cu initiativa de a merge undeva..de a ne muta impreuna etc.
Pot sa accept ideea ca nu eu as fi cel in masura sa o faca sa uite de fostul iubit, dar atunci cand ea e calda si placuta...pt ca ulterior sa o intoarca cu 180 de grade brusc...ma surprinde.
Sunt doar curios sa aflu opinia fetelor...in rest evident ca imi vad de drumul meu...daca i se va face dor de mine ma va cauta...daca nu peste 1 luna sau 2 am sa rup tacerea trimitandu-i o scrisoare de despartire...propunandu-i sa ramanem buni amici...cu cate un mesaj o data la 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Buna!

Iti dai seama ca opiniile fetelor sunt personalizate.Eu incerc sa fiu obiectiva, dar e cam greu!In fine!
Cu riscul de a te face sa suferi....mie nu-mi place cum procedeaza fata!Ori joaca pe doua fronturi, ori nu te place si ii e jena sa-ti spuna.Nu mai ai ocazia sa te intalnesti cu ea?Ai spus ca nu locuiti in acelasi oras.
E dureros, dar eu as prefera sa mi se spunä in fata adevarul.
Dacä o intrebi la telefon sau sms se poate eschiva si iti poate spune ce vrea ea.Daca sunteti fata in fata ii poti vedea reactia.
SAU...poti sa-i faci o surpriza(daca stii unde lucreaza sau locuieste), dar pentru astfel de treburi trebuie sa fii o persoana fizic si psihic f.sanatoasa.Bineinteles ca am glumit, dar stii de ce?
Acum....100 de ani, cand eram tanara si ...proasta, i-am facut prietenului meu(la vremea respectiva)o astfel de surpriza....si l-am vazut ca se saruta de zor cu una dintre acele nesimtite care spunea ca mi-e prietena .Am crezut ca o sa cad jos, noroc ca stateam langa o cladire.
De atunci s-au schimbat multe, dar eu am ramas ...preventiva.Chestia ma ajuta si in circulatie(hei, am vrut sa te mai destinzi putin!)

Iti doresc succes in orice ai face.Ai grija, poate legatura a fost prea intensa si tu te-ai implicat mai mult decat trebuie.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mergi cu primul impuls. Nu rezolvi nimic. Imi pare rau, dar nu ai nevoie de problemele astea. Cred ca e chiar spre binele tau.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Daca a fost "calda si placuta" si-a avut initiative de viitor in ceea ce va priveste,posibilitatea e ca a aparut cineva care i-a schimbat planurile.Relatiile la distanta nu sunt usoare deloc si sunt persoane pentru care nu functioneaza pur si simplu.Ori a aparut cineva mai apropiat (ca locatie),ori chiar era obsedata de ex si or fi reinodat legatura...Altfel,nu vad ce o opreste sa te tina la curent macar cu starea ei...


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina , www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522" target="_blank">vevika & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

care ar fi variantele:

1. faptul ca ti-a propus sa va mutati undeva departe impreuna, nu inseamna neaparat ca chiar asta isi doreste cu adevarat, a fost un moment cand si ea a realizat ca relatia ei cu ex-ul nu e una sanatoasa si ar vrea sa iasa din ea si sa plece cat mai departe, insa in realitate nu poate face asta, inca tine la celalalt, poate e chiar obsedata de el, si tu o incomodezi, si poate nici nu-i place de tine, si atunci prefera sa se comporte asa decat sa iti spuna in fata....
2. poate s-a impacat cu fostul si nu vrea sa-ti spuna, doar asa in caz de un nou esec sa stie ca este cineva care o asteapta ...

3. poate uraste toti barbatii acum ... desi nu prea cred asta.

o femeie daca intr-adevar vrea sa scape de cineva atunci accepta o alta relatie, chiar si de prietenie asa la distanta numai pentru a nu fi singura, stiind ca tu o placi f. mult...

Sfatul meu este ca iti pierzi vremea, daca ea se comporta asa rece, nu mai este loc de tine, asta trebuie sa intelegi tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ce iti pot spune din experienta proprie e ca si eu faceam la fel ca tipa respectiva in adolescenta. Ma "angrenam" temporar intr-o relatie pentru ca imi placea tipul nu atat fizic cat pentru ca avea un suflet frumos dar pe parcurs imi dadeam seama ca nu va iesi nimic din toata chestia si renuntam. Iar daca el insista, nu-i spuneam verde in fata ca... ci o tot "scaldam" pana intelegea mesajul. Nu stiu - e bine, e rau ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Sincer? Sunt convinsa ca s-a impacat cu fostul...brusc...ramane doar sa te mai convingi tu, eventual cu o "surpriza" dupa cum spunea una dintre fete

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Las-o in pace.Cel putin o vreme. Daca inca il mai iubeste pe celalalt , are nevoie de timp sa-l uite, se se obisnuiasca cu lipsa lui, cu idee ca trebuie sa-si vada de viata alaturi de alcineva. Degeaba insisti, daca nu e momentul pentru ea, o sa te implici si mai mult si o sa ajungi sa suferi. Daca o vrei neaparat pe ea, da-i timp sa-si revina. Nici ei nu ii este usor. Intelege-o si tu. Nu e usor sa uiti, ai nevoie de timp, sa se mai atenueze ranile, sa se regaseaca. Doar vrei sa aiba mintea si inima libera pentru tine, nu vrei sa fie cu tine si sa se gandeasca la relatia pierduta.




Mergi la inceput