Facultate de fitze sau de viitor?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

guestus uite o intrebare la care stiu sa raspund fara probleme: nika
In plus raspund din proprie experienta.
Oana cred ca REI e o facultate mult prea generala. Cand zici ca te astepti sa lucrezi in domeniu la ce domeniu te astepti? Ce job ai in minte dupa ce termini relatii internationale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Intii inveti sa faci ceva apoi te apuci de niste cursuri de REI....asa suna civilizat si logic....
daca are ala batrin 10 mil euro in cont si te plictisesti acasa este altceva...daca din asta urmeaza sa maninci in viitor atunci uita de REI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Intii inveti sa faci ceva apoi te apuci de niste cursuri de REI....asa suna civilizat si logic....
daca are ala batrin 10 mil euro in cont si te plictisesti acasa este altceva...daca din asta urmeaza sa maninci in viitor atunci uita de REI.





MULTAM TUTUROR!
LA FEL MA GANDEAM SI EU!!!
CAND ITI SCHIMBI PROFESIA DUPA 30 ANI E GREU SA TE REORIENTEZI IN LUMEA ASTA PLINA DE CAPCANE.

Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Si eu am terminat tot o facultate de acest tip, in Cluj, in 2003.Am inceput-o in 1999 cand inca nu era prea la moda. Daca auzea cineva la ce facultate sunt, urma invariabil intrebarea "si ce iesi de acolo?". Acum pot spune ca profesez in domeniu, dar fara prea mari satisfactii materiale (lucrez intr-o institutie de stat, si stici si voi cum e). Poate dupa integrare va fi mai bine.
Bafta multa si succes in tot ce vei decide sa faci!



printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

eu fac REI la oradea. m-am apucat de faculta mai mult pt hartie si m-am inscris la asta pt ca lucrez in comert/exporturi etc si m-am gandit ca e mai la indemana. inca nu stiu ce master o sa fac, dar pana la urma, cum am zis, imi trebuie hartia. apoi daca o sa reusesc sa imi gasesc ceva in domeniu, cu atat mai bine, dar mai nou (in RO) doctorii sunt manageri, inginerii vanzatori etc. Cred totusi ca in viitor se va reglementa situatia asta.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput